PDA

Επιστροφή στο Forum : Που σου αρέσει να κυριαρχείς, σε δυνατές ή αδύναμες προσωπικότητες;

MasterPerris
25-03-12, 19:01
Είσαι Κυρίαρχος/η; Αν ναι, εχω μια ερώτηση για εσένα...

Ερώτηση: σου αρέσει να κυριαρχείς σε δυνατές προσωπικότητες υποτακτικών ατόμων ή σε αδύναμες;

knight
25-03-12, 19:08
Να προσθέσω, αν μου επιτρέπεις:
Κι αν το υποτακτικό άτομο έχει ισχυρότερη προσωπικότητα από το κυρίαρχο, τι γίνεται;

thaleia
25-03-12, 19:15
Να προσθέσω, αν μου επιτρέπεις:
Κι αν το υποτακτικό άτομο έχει ισχυρότερη προσωπικότητα από το κυρίαρχο, τι γίνεται;

κοβει λασπη ο Κ :)

MasterPerris
25-03-12, 19:22

Ο ψεύτο κ, ναι, ο Κ, οχι αγαπητή μου θάλεια!

knight
25-03-12, 19:27

Εκτός κι αν το υ είναι πολύ καυλωμένο, οπότε κάνει τον βλάκα ή αν φτιάχνεται με άτομα υποδεέστερα!
Στην τελευταία εκδοχή, ας μην ξεχάσει στο τέλος (φυσικά) να το επισημάνει στο Κ για να μη θεωρηθεί κιόλας ότι κατάκτησε το υ!
Η τάξη πραγμάτων που λέγαμε...:onthego:

knight
25-03-12, 19:30

Αλήθεια πιστεύεις ότι όλα τα Κ άτομα (με τα δικά σου κριτήρια) έχουν ισχυρότερη προσωπικότητα απ' όλα τα υ;
Μήπως έχουμε και: κ με Υ;

thaleia
25-03-12, 19:33

Ενας πραγματικος Κ λοιπον αν και υπολειπεται ισχυος προσωπικοτητος εναντι του υ,
δυναται να κυριαρχισει επ' αυτου ... ενδιαφερουσα αποψις , ομολογω ...

dora_salonica
25-03-12, 19:55
Νομίζω πως πρέπει να μην ξεχνούμε την αναγκαιότητα ο θέσει Κυρίαρχος να είναι και φύσει Κυρίρχος, έτσι ώστε να μην πρόκειται για Κυριαρχία "γιαλαντζί"...:panda:

Βέβαια οι όροι "δυνατή" και "αδύναμη" προσωπικότητα είναι πολύ φλου για να μπορέσει να γίνει μία συζήτηση με νόημα. Μπορεί ο αγαπητός νηματοθέτης να έχει στο νου του μορφωμένα ή καλλιεργημένα Υ vs λιγότερο μορφωμένα ή λιγότερο καλλιεργημένα. Είναι συχνό φαινόμενο ένα ακαδημαϊκό background ή ένα στερό υπόβαθρο γνώσεων να χαρίζει σε κάποιο Υ μία επιφάνεια, ένα veneer σαν να λέμε, σιγουριάς, αυτοπεποίθησης ή και αδυναμίας να κρατήσει την άποψή του για τον εαυτό του (και γιατί θα έπρεπε άραγε;:courage:) Μπορεί ο νηματοθέτης να έχει στο νου του τα low-profile και τα high-profile υποτακτικά άτομα. Πράγματι, υπάρχουν και τα μεν και τα δε. Και στην μία περίπτωση όμως και στην άλλη, δεν βλέπω σε τί εμπλέκεται η αυτοπεποίθηση της μόρφωσης ή η εξωστρέφεια με την υποτακτικότητα ενός ατόμου.

Ας δώσουμε έναν ορισμό, για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε. Η υποτακτικότητα είναι το ταλέντο που έχει ένα άτομο να ζει και να σχετίζεται σε στενή συνάφεια με ένα άλλο άτομο, από θέση "ακολούθου". Συχνά αναδομείται και αναπλάθεται η προσωπικότητά του έτσι ώστε να αλλάξει η συμπεριφορά του και να γίνει εφικτή η σχέση υποταγής. Ένα υποτακτικό άτομο προτιμά να παραδίδει τον έλεγχο της ζωής του, μερικώς ή ολικώς (σε περιπτώσεις M/s), διότι βρίσκει ότι έτσι σχετίζεται καλύτερα και ζει πιο λειτουργικά.

Η ισχύς του χαρακτήρα δεν φαίνεται να υπεισέρχεται πουθενά σε έναν τέτοιο ορισμό. Αν κάποιος μπορεί να τον εντάξει με τρόπο που να έχει νόημα, είμαι όλη αυτιά...:courage:

Θεωρώ ότι ένα υποτακτικό άτομο, που δεν ονειρεύεται μόνο καταστάσεις απαγωγής από ένα τσούρμο πειρατές, αλλά ζει σχέσεις υποταγής, με ένα σχετίζεσθαι που έχει καθημερινότητα, σάρκα και οστά, είναι εκ των πραγμάτων ένα δυνατό άτομο. Είναι απαραίτητη η ισχυρή προσωπικότητα, το πείσμα, η επιμονή, η αντοχή, η πίστη στον εαυτό μας, και η τόλμη, για να μπορέσουμε να κάνουμε μία βιώσιμη σχέση αυτού του είδους.:rugby:

thaleia
25-03-12, 20:13
"Θα ηθελα να ειμαι Κυριαρχος για να υποταξω μια σκλαβα σαν και μενα" :)

Master_nightmare
25-03-12, 20:24
Σε δυνατές προσωπικότητες γιατί η εκπαίδευση θα είναι ποιο δύσκολη και ένας Κ θα βρίσκετε σε συνεχή σκέψη για το πως θα πρέπει να χειριστεί δύσκολες καταστάσεις!!!

sklavina
25-03-12, 20:36
Αλήθεια πιστεύεις ότι όλα τα Κ άτομα (με τα δικά σου κριτήρια) έχουν ισχυρότερη προσωπικότητα απ' όλα τα υ;

Είναι πάμπολες οι περιπτώσεις κ με Υ σαφέστατα.
Η υ πολλές φορές εθελοτυφλεί. Βλέπει το λάθος και προχωράει. Πολλές φορές πείθει και όλας τον εαυτό της να νοιώθει πως νοιώθει υποταγμενη. Το έχω δει γύρω μου πολλές φορές να συμβαίνει.
Επίσης σε ένα υποτακτικό άτομο φύσει υ, η ανάγκη για υποταγή είναι τόσο μεγάλη που την αρπάζει αυθόρμητα ακόμη και απο ψίγματα κυριαρχικότητας. Φυσικά όσο περισσότερο προχωράει μια τέτοια σχέση τόσο μεγαλύτερη και η κοτρόνα στο κεφάλι αργοτερα.

sklavina
25-03-12, 20:39

Ερώτηση: σου αρέσει να κυριαρχείς σε δυνατές προσωπικότητες υποτακτικών ατόμων ή σε αδύναμες;

Ζητώ συγνώμη για την παρέμβαση MasterPerris αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω πως έχεις εσύ στο μυαλό σου τη δυνατή αλλά και την αδύναμη προσωπικότητα;

cad
25-03-12, 20:49
....Ας δώσουμε έναν ορισμό, για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε. Η υποτακτικότητα είναι το ταλέντο που έχει ένα άτομο να ζει και να σχετίζεται σε στενή συνάφεια με ένα άλλο άτομο, από θέση "ακολούθου". ....

Σωστά! Ουδεμία σχέση με ακαδημαϊκή παιδεία, εξωστρέφεια, κοινωνικότητα, εμφάνιση, αναγνωρισιμότητα κλπ.
Αυτά έχουν σχέση με τα ζητούμενα του Κυριαρχικού μέλους και όχι στο επίπεδο μονομανίας.

didi
25-03-12, 20:57
ψιτ Thaleia! ξερω πως γινεται αυτο... γινε σκλαβα Σου! (αλλα ειναι μυστικο μη το πεις παρα εξω γιατι θα μας ματιασουν...)

αυτό το βρίσκω ενδιαφέρον :)

θα μου δίνω εντολές και θα πρέπει να τις εκτελώ? αχ μου αρέσει

cad
25-03-12, 21:06
ψιτ Thaleia! ξερω πως γινεται αυτο... γινε σκλαβα Σου! (αλλα ειναι μυστικο μη το πεις παρα εξω γιατι θα μας ματιασουν...)

Έσκισες καθήκι, έσκισες...
Ούτε ο John Le Carre θα το έθετε πιο εύσχημα...!

knight
25-03-12, 21:34
........
Ας δώσουμε έναν ορισμό, για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε. Η υποτακτικότητα είναι το ταλέντο που έχει ένα άτομο να ζει και να σχετίζεται σε στενή συνάφεια με ένα άλλο άτομο, από θέση "ακολούθου". Συχνά αναδομείται και αναπλάθεται η προσωπικότητά του έτσι ώστε να αλλάξει η συμπεριφορά του και να γίνει εφικτή η σχέση υποταγής. Ένα υποτακτικό άτομο προτιμά να παραδίδει τον έλεγχο της ζωής του, μερικώς ή ολικώς (σε περιπτώσεις M/s), διότι βρίσκει ότι έτσι σχετίζεται καλύτερα και ζει πιο λειτουργικά.

Η ισχύς του χαρακτήρα δεν φαίνεται να υπεισέρχεται πουθενά σε έναν τέτοιο ορισμό. Αν κάποιος μπορεί να τον εντάξει με τρόπο που να έχει νόημα, είμαι όλη αυτιά...:courage:

Θεωρώ ότι ένα υποτακτικό άτομο, που δεν ονειρεύεται μόνο καταστάσεις απαγωγής από ένα τσούρμο πειρατές, αλλά ζει σχέσεις υποταγής, με ένα σχετίζεσθαι που έχει καθημερινότητα, σάρκα και οστά, είναι εκ των πραγμάτων ένα δυνατό άτομο. Είναι απαραίτητη η ισχυρή προσωπικότητα, το πείσμα, η επιμονή, η αντοχή, η πίστη στον εαυτό μας, και η τόλμη, για να μπορέσουμε να κάνουμε μία βιώσιμη σχέση αυτού του είδους.:rugby:

Αν τα bold σε ένα υ είναι ισχυρότερα ενός Κ ατόμου, δεν είναι πρόβλημα;

Y. Γ. Σε άλλο νήμα παραθέτω τα είδη της προσωπικότητας. Ήδη φύγαμε από το θέμα που έθεσε ο Perris.

thaleia
25-03-12, 21:37
Σε δυνατές προσωπικότητες γιατί η εκπαίδευση θα είναι ποιο δύσκολη και ένας Κ θα βρίσκετε σε συνεχή σκέψη για το πως θα πρέπει να χειριστεί δύσκολες καταστάσεις!!!

Διαφωνω ! μια υποτακτικη με δυνατη προσωπικοτητα ξερει τι ειναι και τι θελει και ξερει να εκπαιδευεται,
αρα μαλλος αρωγος του Κ της θα ειναι στην εκπαιδευση της .

Andr(e)as
25-03-12, 21:48
Προσωπικά με βολεύει να είναι "ενδιάμεσο"... αλλά αν έπρεπε να διαλέξω το ένα ή το άλλο... θα έλεγα για "sessions" (μπλιαξ δε μ'αρέσει ο όρος και η χρήση του ως πρόχειρο bdsm) το αδύναμο... για μακροχρόνια σχέση ή 24/7... το δυνατό.

Γνώμες... γνώμες... όλοι έχουμε από μια. Σαν τις κωλοτρυπίδες... δεν είπαμε; Αυτά ;)

Ανδρ(ε)ας

Lazycat
25-03-12, 22:13
Κυριαρχω σ' αυτούς που θα καταφέρουν να μου κινήσουν το ενδιαφέρον. Κι αυτοί είναι αποκλειστικά και μόνον οι ισοροπημένοι, καλλιεργημένοι και ευφυείς άνδρες. Οι άλλοι με κάνουν και πλήττω φοβερά!

MasterPerris
25-03-12, 23:04

Όχι φυσικά, απλά η απάντηση ΄μου στην θάλεια εννοούσε ότι ένα φύσει κυρίαρχο άτομο, του αρέσει και το καυλώνει περισσότερο να υποτάσει και κυριαρχεί, μία δυνατή προσωπικότητα παρά ένα φυτό....και μάλον λάσπη θα κόψει από το φυτό παρά από το υ με την δυνατή προσωπικότητα.

Θα επανέλθω σύντομα.....

thanasis
25-03-12, 23:21
σου αρέσει να κυριαρχείς σε δυνατές προσωπικότητες υποτακτικών ατόμων ή σε αδύναμες;

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το "δυνατές" και "αδύναμες".

Αν με το δυνατές εννοείς brats, SAMιαμίδια, υπόταξέ-με-αν-είσαι-μάγκας-subs, τότε δεν θα πάρω. Όπως έχω ξαναπεί, θέλω power exchange, όχι power struggle.

Αν εννοείς δυνατές σε επίπεδο χρημάτων ή στάτους, μου είναι απλώς αδιάφορο.

Αν εννοείς ευφυείς, καλλιεργημένες, με ισχυρή προσωπικότητα και γνώμη, που συνειδητά λυγίζουν το γόνατο μπροστά μου....now you're talking.

knight
25-03-12, 23:37
Όχι φυσικά, απλά η απάντηση ΄μου στην θάλεια εννοούσε ότι ένα φύσει κυρίαρχο άτομο, του αρέσει και το καυλώνει περισσότερο να υποτάσει και κυριαρχεί, μία δυνατή προσωπικότητα παρά ένα φυτό....και μάλον λάσπη θα κόψει από το φυτό παρά από το υ με την δυνατή προσωπικότητα.

Θα επανέλθω σύντομα.....

Καταλαβαίνω τι εννοείς. Με τα 'φυτά' θα νιώθεις ότι σε εκμεταλλεύονται.
Το 'φυτό' είναι βολικό (όπως και σ' όλες εξάλλου τις περιπτώσεις) για ξεπέτα!

@thanassis Πιστεύω ότι εννοεί το ίδιο με σένα. Αλλά ας το ξεκαθαρίσει ο ίδιος.

Uther
25-03-12, 23:49

Αν με το δυνατές εννοείς brats, SAMιαμίδια, υπόταξέ-με-αν-είσαι-μάγκας-subs, τότε δεν θα πάρω. Όπως έχω ξαναπεί, θέλω power exchange, όχι power struggle.

Αν εννοείς ευφυείς, καλλιεργημένες, με ισχυρή προσωπικότητα και γνώμη, που συνειδητά λυγίζουν το γόνατο μπροστά μου....now you're talking.
Με κάλυψε

sklavina
26-03-12, 00:03

Σε πρόλαβα thanasis :glee: To ρώτησα ήδη και περιμένω απάντηση.

dora_salonica
26-03-12, 00:42
Αν τα bold σε ένα υ είναι ισχυρότερα ενός Κ ατόμου, δεν είναι πρόβλημα;

Για να το δουμε λίγο πιο αναλυτικά: η ισχυρή προσωπικότητα, το πείσμα, η επιμονή, η αντοχή, η πίστη στον εαυτό μας, και η τόλμη, για να μπορέσουμε να κάνουμε μία βιώσιμη σχέση αυτού του είδους...

Ισχυρή προσωπικότητα (με την έννοια του ψυχικού σθένους): ναι, αν ο Κυρίαρχος δεν έχει πιο ισχυρή, είναι πρόβλημα. Εγώ τουλάχιστον, παίρνω τον έλεγχο στα χέρια μου με μεγάλη άνεση, όταν ο άλλος δεν μπορεί να πάρει τον δικό μου.

Πείσμα: τα Υ είναι τα πιο ξεροκέφαλα πλάσματα στον κόσμο. Γι αυτό ένας Κυρίαρχος διαθέτει μεγαλύτερη υπομονή από ένα Υ.:courage:

Επιμονή: σαφώς έχουν και οι δύο. Ζούμε στο περιθώριο της κοινωνίας. Χωρίς επιμονή, τί θα μπορούσαμε να καταφέρουμε; Και πόσοι πραγματικά επιμένουν αρκετά, με όλο το κόστος, για να ζήσουν το BDSM;

Αντοχή: και οι δύο έχουν αυξημένες αντοχές. Ο Κυρίαρχος αντέχει το βάρος της ευθύνης, την δέσμευση (μόλις τα έλεγα με έναν φίλο Dom, απλά επαναλαμβάνω τα λόγια του), ενώ η sub αντέχει τις επώδυνες συνειδητοποιήσεις, τις μεταβολές μέσα της (προς το καλύτερο), την απώλεια του ελέγχου (που δεν ειναι και το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο) κ.α. Ποιος έχει μεγαλύτερη αντοχή; Νομίζω πως εξαρτάται από την οπτική γωνία του καθενός.:courage:

Πίστη στον εαυτό μας: νομίζω πως πρώτα ο Κυρίαρχος πιστεύει σε μας κι εμείς μετά υιοθετούμε αυτή την πίστη. Η πίστη στον εαυτό μας δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από αυτήν που έχει ο Κυρίαρχος σε μας, αλλιώς θα φάμε τα μουτρα μας.

Τόλμη: δεν ξέρω κανέναν δειλό Κυρίαρχο, ξέρω όμως πολλούς άτολμους υποτακτικούς που φοβούνται την πεθερά τους...:surprise:

Master_nightmare
26-03-12, 01:29
Διαφωνω ! μια υποτακτικη με δυνατη προσωπικοτητα ξερει τι ειναι και τι θελει και ξερει να εκπαιδευεται,
αρα μαλλος αρωγος του Κ της θα ειναι στην εκπαιδευση της .

Γνώμη μου είναι ότι αυτό που λες ισχύει όταν η υ είναι αρκετά έμπειρη αν δεν είναι θα είναι αρκετά δύσκολο να δεχτεί πολλά πράγματα σε σχέση με κάποια άλλη υ με αδύναμη προσωπικότητα.

MasterPerris
26-03-12, 02:26
Για να σας λύσω τις απορίες με το τι εννοώ σχετικά με το δυνατές και αδύναμες προσωπικότητες δυνατές προσωπικότητες εννοώ αυτό που έγραψε ο thanasis.

@thanasis, αυτό ακριβώς !

Καταλαβαίνω τι εννοείς. Με τα 'φυτά' θα νιώθεις ότι σε εκμεταλλεύονται.
Το 'φυτό' είναι βολικό (όπως και σ' όλες εξάλλου τις περιπτώσεις) για ξεπέτα!

.

Το να κυριαρχήσω φίλτατε, σε "φυτό" για εμένα είναι σαν να κλέβω εκκλησία...το να κάνω ενα απλό s/m session ξεπέτα οκ.

Sublime
26-03-12, 02:44
Μέσα σε μια σχέση το άτομο με την ισχυρότερη προσωπικότητα είναι αυτό που εν τέλει κυριαρχεί σ αυτήν, ασχέτως του τρόπου, της διαδρομής και βέβαια του τίτλου (status) που θέλει να φέρει ή του ρόλου που παριστάνει το ίδιο ή του αποδίδει το έτερο μέλος της σχέσης.

Κατά συνέπεια: η ερώτηση σου δεν υφίσταται αφού το άτομο με την ισχυρότερη προσωπικότητα είναι πάντα το κυρίαρχο.

:02.47-tranquillity:

Uther
26-03-12, 08:33
Μέσα σε μια σχέση το άτομο με την ισχυρότερη προσωπικότητα είναι αυτό που εν τέλει κυριαρχεί σ αυτήν, ασχέτως του τρόπου, της διαδρομής και βέβαια του τίτλου (status) που θέλει να φέρει ή του ρόλου που παριστάνει το ίδιο ή του αποδίδει το έτερο μέλος της σχέσης.

Κατά συνέπεια: η ερώτηση σου δεν υφίσταται αφού το άτομο με την ισχυρότερη προσωπικότητα είναι πάντα το κυρίαρχο.

:02.47-tranquillity:Αυτό δεν ισχύει καθόλου. Δεν υπάρχει υ που να μπορεί να παραμείνει σε σχέση όταν έχει αδύνατα χαρακτηριστικά θέλω που να διαμορφώνουν την προσωπικότητά του. Στο πρώτο χαστούκι που θα ζαλιστεί (ψυχολογικό) θα φύγει. Μπορείς να την κρατήσεις μεταδίδοντας θετικότητα και προβάλλωντας το θέλω σου. Αλλά σε λίγο καιρό πάλι θα φύγει αμφιβάλλοντας για τον εαυτό του.

Απαιτείται ιδιαίτερα ενεργητική προσωπικότητα για να λάβει ένας άνθρωπος την απόφαση και να παραμείνει πιστός στο θέλω του εαυτού του ώστε να μπει στη διαδικασία εκπαίδευσης.
Δεν είναι παθητική η στάση που ειπώθηκε εξαιρετικά εύστοχα στο fight club : "Just Let Go"

http://vimeo.com/11064775

thaleia
26-03-12, 08:59
η Θαλεια ολα αναποδα τα βλεπει μεσ' του μυαλου της τον καθρεφτη....

Μια γυναικα ευφυης, καλλιεργημένη, με ισχυρή προσωπικότητα και γνώμη, που συνειδητά λυγίζει το γόνατο μπροστά στον Κ ,
μονο δυσκολιες στην εκπαιδευση της δεν θα φερει , σε αντιθεση μ ενα πεισματαρικο , νιαου φυτο που ισως δεν ξερει και τι θελει ...

Vautrin
26-03-12, 09:11

Εχμ... στις πιο όμορφες ίσως;

5356 5357

5358 5359

Έστω ότι οι άνωθεν κυρίες είναι υποτακτικές με αδύναμο κωλοχαρακτήρα κι οι κάτωθεν, κορίτσια μάλαμα με προσωπικότητα και δύναμη.

Ως ρηχός κι επιφανειακός άνθρωπος που είμαι, λέω να θυσιαστώ και να προτιμήσω τις πρώτες. Τα κελεπούρια, χάρισμα.

Υ.Γ.: Σε σχηματικές ερωτήσεις ταιριάζουν σχηματικές απαντήσεις.

knight
26-03-12, 11:33
5361

Έχει όμως μια δύναμη προσωπικότητας όλο πρόκληση!
Κυρίαρχε έχεις τη δύναμη να την κάνεις δική σου;

sklavina
26-03-12, 11:37
Μια υ που η υποταγή για αυτήν αποτελεί ανάγκη γνωρίζει τη δυσκολία αυτής πολύ καλά.
Μια υ που βρίσκει τη δύναμη να αφεθεί στην Κυριαρχία και τον έλεγχο κάποιου άλλου, που δέχεται να μετατραπεί σε ακόλουθο Εκείνου συνειδητά και το κάνει κάθε άλλο παρά αδύναμη είναι ...

WisDomme
26-03-12, 12:02
Ζητώ συγνώμη για την παρέμβαση MasterPerris αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω πως έχεις εσύ στο μυαλό σου τη δυνατή αλλά και την αδύναμη προσωπικότητα;

Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ.

Πως ορίζεις τις δυνατές και αδύναμες προσωπικότητες?

knight
26-03-12, 13:51
Νομίζω το δυσκολότερο και χρησιμότερο να κυριαρχήσουμε είναι στον εαυτό μας. :stupid:

Sublime
26-03-12, 14:08
Νομίζω το δυσκολότερο και χρησιμότερο να κυριαρχήσουμε είναι στον εαυτό μας. :stupid:

μπα δε μου αρεσει
ειναι πολυ αδυναμη προσωπικοτητα :stupid:

:p :p :p :p :p :p

thaleia
26-03-12, 14:17

συμφωνω! ξεκινατε με τ' απλα... κοψτε το καπνισμα!!
κι οχι πουστιες με ηλεκτρονικα τσιγαρα και τσιρωτα, μαχαιρι!

knight
26-03-12, 14:25

Ουφ! Η υπόθεση σηκώνει τσιγάρο!

- Πρέπει να το κόψεις. Το κάπνισμα είναι αργός θάνατος! :eagerness:

- Και ποιός βιάζεται να πεθάνει; :ambivalence:

Tyrael
26-03-12, 15:38
The bigger the challenge, the greater the reward.

Tyfeas
26-03-12, 15:58
Οτι μπορει ο καθενας:)
Oπως και να εννοει τις λεξεις ''δυνατες'' η'' ''αδυνατες'' ο νηματοθετης ενα ειναι σιγουρο,
η αξια του ''ηττημενου" δινει δοξα στον νικητη

thanasis
26-03-12, 16:23

Ερώτηση: ποιος ακριβώς είναι ο ηττημένος και ποιος ο νικητής; :S

thaleia
26-03-12, 16:27
Οτι μπορει ο καθενας:)
Oπως και να εννοει τις λεξεις ''δυνατες'' η'' ''αδυνατες'' ο νηματοθετης ενα ειναι σιγουρο,

υπαρχουν νικητες και ηττημενοι στις D/s σχεσεις?

cad
26-03-12, 16:50
Πόσο είναι ρε παιδιά?
Ποιος νικάει ρε σεις?

Παρόλα αυτά και παρά τις όποιες σχηματικές αντιλήψεις και παρά την λεκτική που χρησιμοποιείται με συγκεκριμένα σημαινόμενα και παρά τις προσωπικές μου διαφωνίες, εν πολλοίς και ολίγοις, σε τοποθετήσεις που έχουν γίνει, αντιλαμβάνομαι μιαν ειλικρίνεια σε αρκετούς και αρκετές (όχι όλους και όλες) που τους τιμά και τιμά και μας που τους διαβάζουμε παρόλο που κλπ κλπ... Κι εγώ τους ειλικρινείς και τους τιμώ και τους υπολήπτομαι...

Andr(e)as
26-03-12, 16:55

Το έκανα... προ μηνών... τη μια μέρα ένα πακέτο στριφτά... την επόμενη 0... τι κερδίζω; Γιατί από γκόμενες και υ... δεν έγινε τίποτα αυτό το έτος... οπότε για πες... είμαι ΟΛΟΣ... ... λολ...

Ανδρ(ε)ας

Tyfeas
26-03-12, 17:07
Ερώτηση: ποιος ακριβώς είναι ο ηττημένος και ποιος ο νικητής; :S
Μα δεν υπαρχει γι'αυτο εβαλα εισαγωγικα
περι προσωπικοτητας ο λογος

thaleia
26-03-12, 17:36
Το έκανα... προ μηνών... τη μια μέρα ένα πακέτο στριφτά... την επόμενη 0... τι κερδίζω; Γιατί από γκόμενες και υ... δεν έγινε τίποτα αυτό το έτος... οπότε για πες... είμαι ΟΛΟΣ... ... λολ...

Ανδρ(ε)ας

κερδισες μερικα ευρουδακια πριν γινουν .... καπνος :)

Storm
26-03-12, 17:51
Σε δυνατές.
"It's not the kill, it's the thrill of the chase..."

http://youtu.be/G7GERh0sQzY

MasterAndreas
26-03-12, 20:40
Αντλούσα πάντα δύναμη, από την κυριαρχία μου, επί ενός άλλου ατόμου. Αυτό μου έδινε αυτοπεπίθηση για να νιώθω πως μπορώ να καταφέρω τα πάντα και πως υπερέχω, από τα γύρω μου αρσενικά (πράγμα που σίγουρα αποτελεί πλάνη). Όσο σημαντικότερη ή ομορφότερη η υποτακτική μου...τόσο ψηλότερος και ντούρος ο Master Andreas φίλοι μου. Έτσι η απάντηση είναι, πως επιθυμώ ότι καλύτερο.!!! και όταν το έχω, όλες είναι του χεριού μου. Η υπεροχή είναι στο αίμα μου (ψευδαίσθηση ή όχι, είναι στιγμές που ένιωθα "Master of the world" ) και με εκείνη την ψυχολογία, καμιά δεν είναι ανώτερή μου, ας είναι και ξεφτέρι στην ορθογραφία ας έχει και Καγιέν. Ο Ανδρέας γαμάει και δέρνει και όλες μπροστά του είναι απλά "γυναίκες". Με αυτά που ανέφερα και ίσως σας φανούν ανισόρροπα, μην φανταστείτε πως σκέφτομαι έτσι, σε όλους τους τομείς στην ζωή μου και πως δεν σέβομαι αξίες και προσόντα που διαθέτουν άτομα γύρω μας.

MasterPerris
26-03-12, 20:57

5356 5357

5358 5359

Έστω ότι οι άνωθεν κυρίες είναι υποτακτικές με αδύναμο κωλοχαρακτήρα κι οι κάτωθεν, κορίτσια μάλαμα με προσωπικότητα και δύναμη.

Ως ρηχός κι επιφανειακός άνθρωπος που είμαι, λέω να θυσιαστώ και να προτιμήσω τις πρώτες. Τα κελεπούρια, χάρισμα.

Αγαπητέ Vautrin, στο νήμα δεν τέθηκαν κριτήρια εμφάνισης αλλά μόνο προσωπικότητας.
Αλλά αφου το θέτεις έτσι θα μετατρέψω την ερώτηση: μεταξύ δύο πανέμορφων θηλυκών που το ένα εχει δυνατή προσωπικότητα και το άλλο από προσωπικότητα είναι φυτό, ποιο θηλυκό θα προτιμούσες;

MasterPerris
26-03-12, 21:51
Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ.

Πως ορίζεις τις δυνατές και αδύναμες προσωπικότητες?

@Wisdom, sorry για την καθυστέρηση της απαντησής μου, αλλά ευτυχώς... έχουμε και δουλειές...:tennis:

Αν και το έχω εξηγήσει σε άλλο ποστ θα το πω πιο απλά για να το καταλάβουμε όλοι.
Και για να το κάνω όσο πιο απλό γίνεται θα πω ένα παράδειγμα.

Αν είχα να επιλέξω ανάμεσα σε δύο εμφανίσιμες υ, (τι να κάνω, έχω και εγω το βίτσιο του Vautrin, με την εμφάνιση, εαν δεν υπάρχει εμφάνιση δεν γουστάρω τίποτα...) η οποία η μία είναι ευφυής, καλλιεργημένη, μορφωμένη με ισχυρή προσωπικότητα και γνώμη, επαγγελματικά και οικονομικά ανεξάρτητη και η άλλη είναι ένα ακαλλιέργητο, αμόρφωτο "φυτό" με προσωπικότητα και γνώμη μηδέν, όσο και υποτακτική μαζοχίστρια να είναι η δεύτερη, θα επέλεγα την πρώτη.

Πολλούς Κυριαρχικούς αντρες, τους φοβίζουν οι δυνατές προσωπικότητες, (ίσως θέλουν τα εύκολα) εμένα με εξιτάρει να κυριαρχώ σε υ με δυνατή προσωπικότητα, γιατί απλά οι περισσότερες από αυτές, ξέρουν γιατί θέλουν να υπηρετούν ενα Κυρίαρχο αρσενικό και δεν έρχονται κοντά σου για να τους λύσεις τα υπαρξιακά και ψυχολογικά τους προβλήματα μέσω της υποταγής...

Πιστέυω τώρα να έγινα κατανοητός με το τι εννοώ, δυνατή και αδύναμη προσωπικότητα.

WisDomme
26-03-12, 22:11
@MasterPerris Απόλυτα κατανοητός! Ευχαριστώ για την απάντηση.

Νομίζω πως ο τρόπος που το θέτεις δίνει και την απάντηση.

Δεν έχω γνωρίσει Κυριαρχικό άντρα ή γυναίκα, που να τον φοβίζει η εξελιγμένη και δουλεμένη προσωπικότητα. Ίσα ίσα, οι εξαρτημένες, ακαλλιέργητες και αμόρφωτες, τι μπορεί να δώσουν στο bdsm?

Για σεξ να το καταλάβω... Ψέματα, ούτε εκεί μπορώ, αλλά που λέει ο λόγος xD

Και βέβαια, το να βάζει κανείς τα θεματάκια του στο bdsm, απλά δεν έχει νόημα. Γιατί ο άλλος δεν θα του τα λύσει (κανένας άλλος δεν θα του τα λύσει, βασικά) και, αφού δεν έχει την σωστή κατεύθυνση, να ψάξει μέσα του, θα φεύγει ξανά και ξανά - ή θα κολλάει μέχρι αηδίας.

Anatoli
27-03-12, 00:31
Οσο υπάρχει βάθος ο/η Κ θα σκάβει να φέρει στην επιφάνεια
κρυμμένους θυσαυρούς στα ρηχά τι να σκάψει???
όσο και να ψάξει δεν θα βρει τίποτα.....!!!!!

cad
27-03-12, 01:11
..Ο Ανδρέας γαμάει και δέρνει και όλες μπροστά του είναι απλά "γυναίκες"...

Σαν οδοντόκρεμες ένα πράμα..?

MasterPerris
27-03-12, 09:38
Ενας πραγματικος Κ λοιπον αν και υπολειπεται ισχυος προσωπικοτητος εναντι του υ,

Αγαπητή μου θάλεια, κάπου τα εχεις μπερδέψει και τα λες όπως θέλεις, ενας πραγματικός Κ για να κυριαρχεί σε μια υ με δυνατή προσωπικότητα παει να πει ότι δεν υπολείπεται προσωπικότητας και ιχύος απο την υ που κυριαρχεί, αλλιως μια πρύτανης ή μια διευθύντρια και ιδιοκτήτρια εταιρίας ή μια συγγραφέας δεν θα γονάτιζε μπροστά του όπως θα γονατιζε μία υ "φυτό"...

thaleia
27-03-12, 09:43
Αγαπητή μου θάλεια, κάπου τα εχεις μπερδέψει και τα λες όπως θέλεις, ενας πραγματικός Κ για να κυριαρχεί σε μια υ με δυνατή προσωπικότητα παει να πει ότι δεν υπολείπεται προσωπικότητας και ιχύος απο την υ που κυριαρχεί, αλλιως μια πρύτανης ή μια διευθύντρια και ιδιοκτήτρια εταιρίας ή μια συγγραφέας δεν θα γονάτιζε μπροστά του όπως θα γονατιζε μία υ "φυτό"...

Τωρα τα ξεκαθαρισες λιγο ,
αρα μιλαμε για Κ που επιθυμει μεν υ με ισχυρες προσωπικοτητες
αλλα μικροτερης ή το πολυ ισης ισχυος με αυτη της δικης του ,
οκ το καταλαβα τωρα :)

MasterPerris
27-03-12, 10:35
Τωρα τα ξεκαθαρισες λιγο ,
αρα μιλαμε για Κ που επιθυμει μεν υ με ισχυρες προσωπικοτητες
αλλα μικροτερης ή το πολυ ισης ισχυος με αυτη της δικης του ,
οκ το καταλαβα τωρα :)

Οχι, δεν μιλάμε μόνο για μικρότερη ή ιση προσωπικότητα, μιλάμε κυρίως για ισχυρότερη προσωπικότητα της υ από τον Κ , αλλά που ο Κ εχει την δυνατότητα να της εμπνεύσει την κυριαρχία του και να την κάνει να θέλει να είναι πάντα κάτω από αυτόν, (απόλυτη καύλα για όσους ξέρουν...)!

Υγ. Είναι λίγο ψιλά γράμματα αυτά που λέω και δεν εχω την απαίτηση να τα καταλάβουν ολοι αυτά που λέω , μου φτάνει όμως που καταλαβαίνουν αυτοί που εχουν ζήσει τέτοιες σχέσεις και ξέρουν πόσο συναρπαστικές είναι, γιατί απλά δεν υπάρχουν προβλήματα υπαρξιακά, και χαμηλής αυτοεκτίμησης της υ, που ως συνήθως υπάρχουν με τις υ "φυτά"!

thaleia
27-03-12, 11:21
Οχι, δεν μιλάμε μόνο για μικρότερη ή ιση προσωπικότητα, μιλάμε κυρίως για ισχυρότερη προσωπικότητα της υ από τον Κ , αλλά που ο Κ εχει την δυνατότητα να της εμπνεύσει την κυριαρχία του και να την κάνει να θέλει να είναι πάντα κάτω από αυτόν, (απόλυτη καύλα για όσους ξέρουν...)!

Υγ. Είναι λίγο ψιλά γράμματα αυτά που λέω και δεν εχω την απαίτηση να τα καταλάβουν ολοι αυτά που λέω , μου φτάνει όμως που καταλαβαίνουν αυτοί που εχουν ζήσει τέτοιες σχέσεις και ξέρουν πόσο συναρπαστικές είναι, γιατί απλά δεν υπάρχουν προβλήματα υπαρξιακά, και χαμηλής αυτοεκτίμησης της υ, που ως συνήθως υπάρχουν με τις υ "φυτά"!

Μια υ με ισχυροτερη προσωπικοτα του Κ δεν κυριαρχειται Περη μου απ αυτον, την καυλα της ικανοποιει (για οσες και οσουν ξερουν) !!!

οσο για τον Κ? μου θυμιζει το γνωστο: αυτος την μεση του κουνει και νομιζει πως γαμει :)

Chimaera
27-03-12, 13:03
πώς ακριβώς προέκυψε ότι οι αδύναμες προσωπικότητες είναι "φυτά" και χαζοί άνθρωποι και ρηχοί;

αδύναμος ως προς τί και μεταξύ ποιων...;

και απ' ότι είδα, πάλι γίνονται ταξικοί διαχωρισμοί, ω μον ντιε να ουμ'

cad
27-03-12, 21:38
Φτάνει, φτάνει...
Καλοτοποθετήθήκατε και οι μεν και οι ...δεν...
Στην ουσία το νήμα είναι οφ τόπικ...
Δεν περιγράφω άλλο..!

Brainstorm
27-03-12, 23:16
Προσωπικά μου αρέσει να κυριαρχώ σε κυρίαρχα, εμφανίσημα ( για τα δικά μου γούστα φυσικά ), και πέραν πάσης λογικής διεστραμμένα θηλυκά. Οποιοδήποτε άτομο γύρω μου έχει αδύναμη προσωπικότητα, δεν μένει για πολύ στον κύκλο "μου", ή για να το θέσω καλύτερα, οι συναναστροφές μου με αυτό περιορίζονται σημαντικά ( είτε είναι άντρας είτε γυναίκα ) καθώς το θεωρώ μέγιστο turnoff ακόμα και για τα καθημερινά πράγματα χωρίς να αναφέρομαι στα αμιγώς ερωτικά.

Μου αρέσει να ξυπνάω κάθε μέρα και να υπάρχει μία νέα πρόκληση, δυσκολία, κάτι το οποίο να μην είναι/ήταν προβλέψιμο και να μπορώ να καταπιαστώ με αυτό, αλλά όχι ώς κατι το οποίο θεωρείται παιχνίδι. Κάτι το οποίο να με(την) ανάγει σε κάτι καλύτερο συνεχώς.

Το ιδανικό θηλυκό για εμένα είναι εκείνο που κάθε βράδυ θα με έκανε να κοιμάμαι ως Κυρίαρχος και κάθε πρωί να ξυπνάω σαν σκλάβος.

The King
28-03-12, 01:21
Θα ήθελα να θέσω και τη δική μου οπτική επί τάπητος σε αυτό το νήμα.

Κατ' αρχήν δε βλέπω γιατί η αδύναμη ή η ισχυρή προσωπικότητα συνδέεται με το επίπεδο, το αν είναι ένα υ φυτό και τα λοιπά που έχουν ειπωθεί.

Προσωπικά, θεωρώ πολύ ομορφότερο να ασχολούμαι με υ χαμηλών τόνων, (η δική μου εξήγηση της αδύναμης προσωπικότητας), παρά με υ με ισχυρογνωμοσύνη, με απόλυτα θέλω και χαμηλή δυνατότητα διαμόρφωσης.

Το υ αδύναμης προσωπικότητας δεν είναι υποχρεωτικά ένα υ αμόρφωτο, χαμηλού κοινωνικοοικονομικού επιπέδου που άγεται και φέρεται, που παρακαλάει για κάποιον που θα τη βοηθήσει να ξεπεράσει τα ψυχολογικά της προβλήματα. Μπορεί να είναι κάλλιστα καλλιεργημένο, μορφωμένο, με άριστη θέση στη ζωή, αλλά απλά να μην έχει τόσο ισχυρή αυτοπεποίθηση και να βρίσκεται στη θέση ακολουθίας γενικότερα.
Σαφώς βέβαια, η υψηλή μόρφωση και εξειδίκευση, οι εμπειρίες, το υψηλό οικονομικό επίπεδο κ.λπ. αποτελούν παράγοντες ενίσχυσης της προσωπικότητας κάποιου, ενώ τα αντίθετα, αποτελούν πηγές ανασφάλειας και μείωσης της ισχύος του χαρακτήρα. Παρ' όλα αυτά όμως, βασικότατο στοιχείο σε μια προσωπικότητα είναι το τι έχει δοθεί από το σπίτι στην παιδική ηλικία, από τα πρώτα βιώματα και τις επιτυχίες ή αποτυχίες, από τη συμπεριφορά των γονέων μέχρι τα 2-3, οπότε και θεωρείται ότι ο χαρακτήρας έχει πλέον διαμορφωθεί. Και αυτό δεν έχει καμία σχέση με τη μόρφωση κ.λπ. του ανθρώπου.

Αυτό που θέλω λοιπόν είναι ένα υ χαμηλών τόνων γιατί πολύ απλά δε θέλω να παλέψω και να κερδίσω. Θέλω να υποτάξω με ηρεμία και όχι με πόλεμο. Ο thanasis το είπε άριστα, για κάτι λίγο διαφορετικό, αλλά ταιριάζει απόλυτα με τη δική μου σκέψη:

Όπως έχω ξαναπεί, θέλω power exchange, όχι power struggle.

Πολλούς Κυριαρχικούς αντρες, τους φοβίζουν οι δυνατές προσωπικότητες, (ίσως θέλουν τα εύκολα) εμένα με εξιτάρει να κυριαρχώ σε υ με δυνατή προσωπικότητα, γιατί απλά οι περισσότερες από αυτές, ξέρουν γιατί θέλουν να υπηρετούν ενα Κυρίαρχο αρσενικό και δεν έρχονται κοντά σου για να τους λύσεις τα υπαρξιακά και ψυχολογικά τους προβλήματα μέσω της υποταγής...

Η γνώμη μου MasterPerris διαφέρει και ο λόγος είναι ότι από την εμπειρία μου, δύο ισχυρές προσωπικότητες, ακόμη και με αντίθετα status, συγκρούονται. Αυτές οι συγκρούσεις προσωπικά θεωρώ ότι είναι μη παραγωγικές και μεταφέρουν τις ζυμώσεις από την ανάπτυξη της BDSM σχέσης, στο ποιός θα υπερισχύσει ποίου. Με την υποτακτική μου δεν θέλω να υπάρχει τέτοιο θέμα. Δεν αντλώ καμία ικανοποίηση από αυτό. Εννοείται βέβαια, ξανατονίζω, ότι φυσικά απαιτώ ένα υ με επίπεδο, καλλιέργεια και άποψη.

ενας πραγματικός Κ για να κυριαρχεί σε μια υ με δυνατή προσωπικότητα παει να πει ότι δεν υπολείπεται προσωπικότητας και ιχύος απο την υ που κυριαρχεί
Δεν βλέπω γιατί αυτό να είναι αξίωμα. Δεν μπορεί κάποιος Κ να είναι ασταθής, λίγο αναποφάσιστος και ηπίων τόνων? Όπως, δεν μπορεί ένα υ να είναι ισχυρότατης προσωπικότητας (έχουμε μερικά τέτοια στο φόρουμ μας, που είμαι σίγουρος ότι δεν περνούν απαρατήρητα), με ισχυρή άποψη, εμπειρίες και γνώση του τι θέλουν? Γιατί να μη μπορεί να Κυριαρχήσει αυτός ο Κ σε αυτό το υ, αν ο προσανατολισμός τους είναι Κ και υ αντίστοιχα? Αν αυτό που θα τους κάνει ευτυχισμένους είναι να Κυριαρχήσει ο μεν και να υποταχθεί η δε?

Όσο για τη thaleia, επειδή έχω τη χαρά να τη γνωρίζω προσωπικά, από τη θέση του φίλου, νομίζω ότι την καταλαβαίνω και ότι αποτελεί εξαίρεση, μαζί με ελάχιστες άλλες. Είναι ένα υ υψηλότατου επιπέδου που μπορεί να υποταχθεί όπου εκείνη επιλέξει, λόγω εμπειρίας αλλά και πνευματικών ικανοτήτων. thaleia μου, μην νομίζεις ότι αυτό ισχύει συχνά. Ένα τέτοιο υ, αν και με προσωπικότητα υψηλής ισχύος, θα μπορούσε να προχωρήσει πολύ ομαλά με έναν Κ αντίστοιχης ισχύος.

sklavina
28-03-12, 09:54
@The King,

Παραδέχομαι :tranquillity:

τασος0
31-03-12, 13:47
δεν ειμαι Κ αλλα θα πω το εξης....
''η αξια του νικημενου δινει δοξα στον νικητη''

cad
31-03-12, 13:57
δεν ειμαι Κ αλλα θα πω το εξης....
''η αξια του νικημενου δινει δοξα στον νικητη''

Δεν υπάρχει ούτε νικητής ούτε νικημένος!
Ούτε ως σχήμα λόγου...
Ούτε συνεκδοχικά!
Ούτε κάν γι' αστείο!
Καταλαβαίνουμε γιατί?

ΥΓ: Μην (μού) απαντήσετε. Απλά σκεφτείτε το.

thanasis
31-03-12, 15:17

Κατ' αρχήν δε βλέπω γιατί η αδύναμη ή η ισχυρή προσωπικότητα συνδέεται με το επίπεδο, το αν είναι ένα υ φυτό και τα λοιπά που έχουν ειπωθεί.

Προσωπικά, θεωρώ πολύ ομορφότερο να ασχολούμαι με υ χαμηλών τόνων, (η δική μου εξήγηση της αδύναμης προσωπικότητας), παρά με υ με ισχυρογνωμοσύνη, με απόλυτα θέλω και χαμηλή δυνατότητα διαμόρφωσης.

Το υ αδύναμης προσωπικότητας δεν είναι υποχρεωτικά ένα υ αμόρφωτο, χαμηλού κοινωνικοοικονομικού επιπέδου που άγεται και φέρεται, που παρακαλάει για κάποιον που θα τη βοηθήσει να ξεπεράσει τα ψυχολογικά της προβλήματα. Μπορεί να είναι κάλλιστα καλλιεργημένο, μορφωμένο, με άριστη θέση στη ζωή, αλλά απλά να μην έχει τόσο ισχυρή αυτοπεποίθηση και να βρίσκεται στη θέση ακολουθίας γενικότερα.
Σαφώς βέβαια, η υψηλή μόρφωση και εξειδίκευση, οι εμπειρίες, το υψηλό οικονομικό επίπεδο κ.λπ. αποτελούν παράγοντες ενίσχυσης της προσωπικότητας κάποιου, ενώ τα αντίθετα, αποτελούν πηγές ανασφάλειας και μείωσης της ισχύος του χαρακτήρα. Παρ' όλα αυτά όμως, βασικότατο στοιχείο σε μια προσωπικότητα είναι το τι έχει δοθεί από το σπίτι στην παιδική ηλικία, από τα πρώτα βιώματα και τις επιτυχίες ή αποτυχίες, από τη συμπεριφορά των γονέων μέχρι τα 2-3, οπότε και θεωρείται ότι ο χαρακτήρας έχει πλέον διαμορφωθεί. Και αυτό δεν έχει καμία σχέση με τη μόρφωση κ.λπ. του ανθρώπου.

Αυτό που θέλω λοιπόν είναι ένα υ χαμηλών τόνων γιατί πολύ απλά δε θέλω να παλέψω και να κερδίσω. Θέλω να υποτάξω με ηρεμία και όχι με πόλεμο. Ο thanasis το είπε άριστα, για κάτι λίγο διαφορετικό, αλλά ταιριάζει απόλυτα με τη δική μου σκέψη:

Η γνώμη μου MasterPerris διαφέρει και ο λόγος είναι ότι από την εμπειρία μου, δύο ισχυρές προσωπικότητες, ακόμη και με αντίθετα status, συγκρούονται. Αυτές οι συγκρούσεις προσωπικά θεωρώ ότι είναι μη παραγωγικές και μεταφέρουν τις ζυμώσεις από την ανάπτυξη της BDSM σχέσης, στο ποιός θα υπερισχύσει ποίου. Με την υποτακτική μου δεν θέλω να υπάρχει τέτοιο θέμα. Δεν αντλώ καμία ικανοποίηση από αυτό. Εννοείται βέβαια, ξανατονίζω, ότι φυσικά απαιτώ ένα υ με επίπεδο, καλλιέργεια και άποψη.

Δεν βλέπω γιατί αυτό να είναι αξίωμα. Δεν μπορεί κάποιος Κ να είναι ασταθής, λίγο αναποφάσιστος και ηπίων τόνων? Όπως, δεν μπορεί ένα υ να είναι ισχυρότατης προσωπικότητας (έχουμε μερικά τέτοια στο φόρουμ μας, που είμαι σίγουρος ότι δεν περνούν απαρατήρητα), με ισχυρή άποψη, εμπειρίες και γνώση του τι θέλουν? Γιατί να μη μπορεί να Κυριαρχήσει αυτός ο Κ σε αυτό το υ, αν ο προσανατολισμός τους είναι Κ και υ αντίστοιχα? Αν αυτό που θα τους κάνει ευτυχισμένους είναι να Κυριαρχήσει ο μεν και να υποταχθεί η δε?

Όσο για τη thaleia, επειδή έχω τη χαρά να τη γνωρίζω προσωπικά, από τη θέση του φίλου, νομίζω ότι την καταλαβαίνω και ότι αποτελεί εξαίρεση, μαζί με ελάχιστες άλλες. Είναι ένα υ υψηλότατου επιπέδου που μπορεί να υποταχθεί όπου εκείνη επιλέξει, λόγω εμπειρίας αλλά και πνευματικών ικανοτήτων. thaleia μου, μην νομίζεις ότι αυτό ισχύει συχνά. Ένα τέτοιο υ, αν και με προσωπικότητα υψηλής ισχύος, θα μπορούσε να προχωρήσει πολύ ομαλά με έναν Κ αντίστοιχης ισχύος.

Βασιλεύ, sυγχαρητήρια για την ενδελεχή τοποθέτησή σου, θεωρώ οτι είναι η πιο ζουμερή του νήματος. Όταν αναφέρομαι (και νομίζω και ο Perris) σε ισχυρή προσωπικότητα, δεν αναφέρομαι σε πάλη ποιος θα υπερισχύσει ποιου. Τέτοιου είδους διαδικασίες είναι εξαιρετικά ντεκαυλέ για μένα, χωρίς καμία πρόκληση, προτιμώ να επενδύω την ενέργεια και τον χρόνο μου αλλού. :)

The King
31-03-12, 19:54
Βασιλεύ, sυγχαρητήρια για την ενδελεχή τοποθέτησή σου, θεωρώ οτι είναι η πιο ζουμερή του νήματος. Όταν αναφέρομαι (και νομίζω και ο Perris) σε ισχυρή προσωπικότητα, δεν αναφέρομαι σε πάλη ποιος θα υπερισχύσει ποιου. Τέτοιου είδους διαδικασίες είναι εξαιρετικά ντεκαυλέ για μένα, χωρίς καμία πρόκληση, προτιμώ να επενδύω την ενέργεια και τον χρόνο μου αλλού. :)

thanasis, ευχαριστώ πολύ για τα καλά σχόλια.

dora_salonica
31-03-12, 22:59
Εννοείται βέβαια, ξανατονίζω, ότι φυσικά απαιτώ ένα υ με επίπεδο, καλλιέργεια και άποψη.

Ε, την έχεις...:joyous:

Πολύ καλή η τοποθέτηση...

SM Art Lady
06-04-12, 07:58

5356 5357

5358 5359

Σε βρίσκω κάπως ρατσιστή ή κανω λάθος?

SM Art Lady
06-04-12, 08:03

Χμ!! :devilish:

Τώρα κατάλαβα γιατί δεν βρίσκω Master!! :sorrow:

MasterPerris
06-04-12, 10:18
Κατ΄ αρχάς θέλω να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ στα μέλη που συμμετείχαν στο νήμα αυτό!!!

Αγαπητέ The King, πιστεύω ότι ολοι οι Κ θέλουν ενα υ χαμηλών τόνων αλλιώς δεν θα ήταν Κ αλλά υ.
Οταν λέω δυνατή προσωπικότητα το ξαναλέω, εννοώ ενα θηλυκό "φτιαγμένο" γενικά στην ζωή του, το οποίο ομως εκ φύσεως να είναι χαμηλών τόνων και υποτακτικής ψυχολογίας και για να το κάνω πιο κατανοητό τι εννοώ και τι μου αρέσει θα πω πάλι ενα παράδειγμα.

Το να θέλει να γίνει σκλάβα μου ενα θηλυκό εμφανίσιμο, (πάντα για εμένα μετράει η εμφάνιση) αλλά που σαν προσωπικότητα δεν μετράει δεν μου λέει πολλά πλην απο καμιά ξεπέτα, το να γονατίσει όμως στα πόδια μου ενα εμφανίσιμο θηλυκό , "φτιαγμένο" στην ζωή του από κάθε άποψη συμαίνει ότι δεν έρχεται μαζί μου για να της λύσω διάφορα προβλήματα της ζωης της, αλλά μου καταθέτει το κορμί της, την ομορφιά της και την προσωπικότητά της να τα κυριαρχήσω και να την οδηγήσω όπου θέλω εγώ, αυτό για μένα είναι η αποθέωση της υποταγής και αυτό που με εξιτάρει στο να φτιάξω σχέση με τέτοια υ.

Πιστεύω τώρα να έγινα πιο κατανοητός με το τι εννοώ δυνατή και αδύναμη προσωπικότητα

Φίλτατε, ποτέ σε σχέση D/s ή Μ/s δεν συγκρούονται δυο ισχυρές προσωπικότητες με αντίθετα status, γιατί απλά το ένα status θέλει να κυριαρχεί και το αλλο να κυριαρχηθεί.

MasterPerris
06-04-12, 10:36
Μια υ με ισχυροτερη προσωπικοτα του Κ δεν κυριαρχειται Περη μου απ αυτον, την καυλα της ικανοποιει (για οσες και οσουν ξερουν) !!

@thaleia, αν το θέτεις ετσι, τότε κατ΄ ουσία ολοι/ες την καύλα μας ικανοποιούμε και οι Κ και τα υ, (ασχέτου προσωπικότητας) αλά και κάθε ενεργός σεξουαλικά άνθρωπος!

MasterPerris
06-04-12, 11:27

Ακριβώς, συνυπογράφω, γιατί και η υ με ισχυρή προσωπικότητα, δεν επιλέγει εναν Κ για να υπερισχύσει αυτού, (δεν της αρέσει , ούτε την καυλώνει αυτό) αλλά για να την κυριαρχήσει, αλλιώς είναι ντεκαυλέ και για τους δυο!!!

thaleia
06-04-12, 11:40
@thaleia, αν το θέτεις ετσι, τότε κατ΄ ουσία ολοι/ες την καύλα μας ικανοποιούμε και οι Κ και τα υ, (ασχέτου προσωπικότητας) αλά και κάθε ενεργός σεξουαλικά άνθρωπος!

εξαρταται Περη μου ,
αλλοι εχουν τις D/s σχεσεις μονο για την καυλα τους
κι αλλοι για κατι βαθυτερο και ουσιαστικοτερο
ο καθεις υφ' ω επιθυμει :)

sklavina
06-04-12, 11:54
Όλοι οι άνθρωποι έχουν προσωπικότητα. Το αν είναι δυνατή ή όχι έχει να κάνει με το ποιον συγκρινόμαστε. Απέναντι σε κάποιους η προσωπικότητα μας μπορεί να δείχνει αδύναμη όχι επειδή δεν έχουμε αλλά επειδή αυτός έχει σαφέστατα δυνατότερη απο τη δική μας. Απέναντι σε κάποιον άλλον να συμβαίνει να φαινόμαστε εμείς ως "ανώτεροι".
Σε D/s ή M/s σχέση ενας Κ μπορεί να θέλει η υποτακτική του να έχει μια δυνατή προσωπικότητα και να τα αφήσει συνειδητά όλα επάνω του αλλά για να γίνει αυτό σαφέστατα θα πρέπει Αυτός και πάλι να υπερέχει σε αυτόν τον τομέα. Στην καθαρή ματιά της υποτακτικής του αλλά κυρίως θα πρέπει ο ίδιος να γνωρίζει, όχι εγωιστικά, αλλαζονικά ή από ωραιοπάθεια, αλλά απο συνειδητότητα πως πράγματι υπερέχει. Διαφορετικά τι να ελεγξει,πως να καθοδηγήσει, πως να κυριαρχήσει.
Αυτό είναι κάτι όχι τόσο συχνό κατά την άποψη μου. Πολλές φορές η καύλα και οι αναγκες μας παραβλέπουν πράγματα σημαντικά για την υγιή και ουσιαστική πορεία μιας τέτοιας σχέσης.

thaleia
06-04-12, 12:41
Ακριβώς, συνυπογράφω, γιατί και η υ με ισχυρή προσωπικότητα, δεν επιλέγει εναν Κ για να υπερισχύσει αυτού, (δεν της αρέσει , ούτε την καυλώνει αυτό) αλλά για να την κυριαρχήσει, αλλιώς είναι ντεκαυλέ και για τους δυο!!!

Τοτε Περη μου δεν κυριαρχει ο Κ
απλα η υ "καθεται" να την κυριαρχισει
αλλα αν αυτο ικανοποιει αμφοτερους παω πασο ...
εγω περι αλλων τυρβαζω :)

thanasis
06-04-12, 13:22
Μια υ με ισχυροτερη προσωπικοτα του Κ δεν κυριαρχειται Περη μου απ αυτον, την καυλα της ικανοποιει (για οσες και οσουν ξερουν) !!!

οσο για τον Κ? μου θυμιζει το γνωστο: αυτος την μεση του κουνει και νομιζει πως γαμει
------------------------------------------

Εδώ, thaleia, θα διαφωνήσω κάθετα μαζί σου: η εγκαθίδρυση μιας ασύμμετρης χορογραφίας δεν είναι ούτε ένα παιδικό street fighter για το ποιος είναι δυνατότερος, ούτε casting Κ από την "ισχυρότερη" υ, που "κάθεται" σαν το σακί να κυριαρχηθεί. Και οι δύο τοποθετήσεις αυτές γενικεύουν την προσωπική σου αλήθεια/επιθυμία και αποπνέουν μια μονοδιάστατη αφέλεια, φρονώ όχι και πολύ ανταποκρινόμενη στην πραγματικότητα.

thaleia
06-04-12, 14:12
@ αγαπητε thanasis
δεν ειναι απαραιτητο η δικη σου αληθεια να ταυτιζεται με την δικη μου
η οποια λεει οτι νομοτελειακα ο ισχυροτερος επιβαλλεται του ασθενεστερου
οταν μαχονται στον ιδιο στιβο και με τα ιδια οπλα
και στην προκειμενη περιπτωση ομιλω για μαχη προσωπικοτητων και μονο
διοτι αυτο ειναι το θεμα του νηματος

thanasis
06-04-12, 14:23
@ αγαπητε thanasis
δεν ειναι απαραιτητο η δικη σου αληθεια να ταυτιζεται με την δικη μου
η οποια λεει οτι νομοτελειακα ο ισχυροτερος επιβαλλεται του ασθενεστερου
οταν μαχονται στον ιδιο στιβο και με τα ιδια οπλα
και στην προκειμενη περιπτωση ομιλω για μαχη προσωπικοτητων και μονο
διοτι αυτο ειναι το θεμα του νηματος

Την αλήθεια σου τη σέβομαι, με τις γενικεύσεις αρχίζουν τα φάλτσα 5χρονου στο βιολί (αν και μερικά είναι ταλεντάρες, τα άτιμα).

Για μένα δεν είναι μάχη να πολεμήσω, δεν είναι στίβος να τρέξω, ούτε όπλο, για να νικήσω τον άλλο. Και, αν δω κάτι τέτοιο, χάνω το ερωτικό ενδιαφέρον. Νομοτελειακά. Όπως λέω παραπάνω, είναι χορογραφία.

Να προσθέσω οτι έχω κυριαρχήσει σε γυναίκες που θεωρώ έχουσες ισχυρότερη προσωπικότητα από τη δική μου. Όπως έδειξε η ιστορία, μάλλον δεν μου "κάθισαν", για να "ικανοποιήσουν την καύλα τους".

Uther
06-04-12, 14:40
Την αλήθεια σου τη σέβομαι, με τις γενικεύσεις αρχίζουν τα φάλτσα 5χρονου στο βιολί (αν και μερικά είναι ταλεντάρες, τα άτιμα).

Για μένα δεν είναι μάχη να πολεμήσω, δεν είναι στίβος να τρέξω, ούτε όπλο, για να νικήσω τον άλλο. Και, αν δω κάτι τέτοιο, χάνω το ερωτικό ενδιαφέρον. Νομοτελειακά. Όπως λέω παραπάνω, είναι χορογραφία.

Να προσθέσω οτι έχω κυριαρχήσει σε γυναίκες που θεωρώ έχουσες ισχυρότερη προσωπικότητα από τη δική μου. Όπως έδειξε η ιστορία, μάλλον δεν μου "κάθισαν", για να "ικανοποιήσουν την καύλα τους".
τστστστσ...αιρετικέ..

thaleia
06-04-12, 14:40
ειδες λοιπον που το εξειδικευεις το θεμα φερνοντας το σε προσωπικο επιπεδο?
φυσικα και η επιβολη κυριαρχιας ειναι μαχη προσωπικοτητων,
εσυ το βλεπεις χορογραφια γιατι του βαζεις περιτυλιγμα ερωτικο .
οσο για το τελευταιο ... δεν θα το μαθεις ποτε αγαπητε ...

SM Art Lady
06-04-12, 14:46
Σαν Κυριαρχική γυναίκα, προσπαθώ να κυριαρχώ σε όλα τα είδη προσωπικοτήτων και αυτό είναι κάτι που μου βγαίνει από μόνο του… Είναι το φυσικό μου!

Εκτιμώ την εσωτερική δύναμη, τα άτομα που έχουν λόγο, χιούμορ και καλή αισθητική, που δεν φοβούνται την αλήθεια και αυτοσαρκάζονται. Θαυμάζω το όμορφα μυαλά και σέβομαι επίσης τις ισχυρές και έξυπνες προσωπικότητες, που έχουν τεκμηριωμένες απόψεις και ας μην συμφωνούν με τις δικές μου.

Για αυτούς τους λόγους, όταν τα συγκεκριμένα χαρίσματα τα διαθέτει ένας άνθρωπος, θέλω να τον κατακτήσω γιατί τα θέλω όλα δικά μου, να τα κάνω ιδιοκτησία μου μέσω αυτού!
Θέλω να τα υποτάσσω, να γονατίζουν μπροστά μου, να τα πονάω, να τα τσαλακώνω και να τα ξανασιδερώνω. Να τα έχω υπό τις διαταγές μου για να εκτελούν τις επιθυμίες μου και φυσικά να τα έχω στην υπηρεσία μου!!

Το θέμα δεν είναι καθαρά ερωτικό... είναι ονειρικό… …. ύστερα ξύπνησα!!!

thanasis
06-04-12, 14:50
ειδες λοιπον που το εξειδικευσεις το θεμα φερνοντας το σε προσωπικο επιπεδο?
φυσικα και η επιβολη κυριαρχιας ειναι μαχη προσωπικοτητων εσυ το βλεπεις χορογραφια
γιατι του βαζεις περιτυλιγμα ερωτικο .
οσο για το τελευταιο ... δεν θα το μαθεις ποτε αγαπητε ...

Νομίζω οτι δεν πάσχω ιδιαίτερα στην επιλογή λέξεων: "Για μένα", "ερωτικό ενδιαφέρον", "έδειξε η ιστορία".
Σε αντιδιαστολή με: "ετσά'ναι για όλους/φυσικά", "κάμω D/s στεγνά" και "αξιολογώ κατά το δοκούν τι έγινε και τι όχι".

Και "φυσικά"; Not really.

Επιλεκτική οξυδέρκεια; Εικάζω/ελπίζω ναι. :)

MasterPerris
06-04-12, 15:09

Αγαπητή θάλεια, το πας εκει που θέλεις εσυ, οκ, νο πρόβλεμ, όμως να ξέρεις ότι δεν έχεις καταλάβει εσύ και μερικά μέλη ακόμα τι θέλει να πει το νήμα, αυτοί που το κατάλαβαν (βλπ thanasis και μερικά μέλη ακόμα) το κατάλαβαν, είπα, δεν εχω την απαίτηση να το καταλάβουν ολοι/ες . Οι Κυρίαρχοι/ες που έχουν-είχαν σχέσεις με υ με δυνατή προσωπικότητα, γνωρίζουν πόσο συναρπαστικές είναι τέτοιες σχέσεις.

Εγω προσωπικά σε σχέση, οταν κυριαρχώ, μαστιγώνω, ξεφτιλίζω, τις κάνω να νιώθουν πουτάνες μου κ.λ.π., ολα αυτά θέλω να τα κάνω σε υ θηλυκά με δυνατά μυαλά, που ξέρουν την θέση τους γνωρίζοντας γιατί τα δέχονται όλα αυτα από εμένα και όχι γιατί κάπου άκουσαν οτι έτσι μεγαλώνει η θηλυκότητά τους.... και επειδή η γιαγιά τους... τους είπε ότι αυτό κάνουν τα περισσότερα θηλυκά με τ΄ αρσενικά για να είναι "πραγματικά" θηλυκά.

Με λίγα λόγια, σοβαρές σχέσεις κάνω με θηλυκά εκ φύσεως υποτακτικά με δυνατά μυαλά και προσωπικότητα, ασχέτως αν με την προσωπικότητά τους και το μυαλό τους εχουν καταφέρει να γίνουν πρύτανεις, συγγραφείς, ιδιοκτήτριες επιχειρήσεων κ.λ.π., αυτά τα υ με εξιτάρουν να τα κυριαρχώ και δεν με φοβίζει η προσωπικότητά τους, ξεπέτες κάνω και με "φυτά" και με "ξανθά..." και με λολίτες που το μυαλό τους το έχουν μόνο στο μουνί τους...:courage:

Δεν ξέρω αγαπητή μου, αν κατάφερα να σε κάνω να καταλάβεις την βαθύτερη έννοια αυτων που λεω, αλλά δεν μπορώ να το κάνω πιο λιανά.

thaleia
06-04-12, 15:25
Αγαπητή θάλεια, το πας εκει που θέλεις εσυ, οκ, νο πρόβλεμ, όμως να ξέρεις ότι δεν έχεις καταλάβει εσύ και μερικά μέλη ακόμα τι θέλει να πει το νήμα, αυτοί που το κατάλαβαν (βλπ thanasis και μερικά μέλη ακόμα) το κατάλαβαν, είπα, δεν εχω την απαίτηση να το καταλάβουν ολοι/ες . Οι Κυρίαρχοι/ες που έχουν-είχαν σχέσεις με υ με δυνατή προσωπικότητα, γνωρίζουν πόσο συναρπαστικές είναι τέτοιες σχέσεις.

Εγω προσωπικά οταν κυριαρχώ, μαστιγώνω, ξεφτηλίζω κ.λ.π., ολα αυτά θέλω να τα κάνω σε δυνατά μυαλά που ξέρουν γιατί τα δέχονται και όχι γιατί κάπου άκουσαν οτι έτσι μεγαλώνει η θηλυκότητά τους.

Δεν ξέρω αν κατάφερα να σε κάνω να καταλάβεις την βαθύτερη έννοια αυτων που λεω, αλλά δεν μπορώ να το κάνω πιο λιανά.

οκ ρε Περη εγω ξεχωριζω την υποταγη του σωματος απο την υποταγη του πνευματος
γιατι πως να το κανουμε δεν μπορω να καταλαβω πως θα υποταξει ο ψιλικατζης της γειτονιας μου τον Hawking
γιατι μιλησες για προσωπικοτητες που ειναι συνολο συνεκτικο πνευματικης και ηθικης υποστασης,
και αν θυμασαι μιλησα για μαχη με ιδια οπλα δεν μπορει ο ενας κραταει μαστιγιο κι αλλος γνωση .

SM Art Lady
06-04-12, 15:30
.....
Εγω προσωπικά οταν κυριαρχώ, μαστιγώνω, ξεφτιλίζω κ.λ.π., ολα αυτά θέλω να τα κάνω σε υ θηλυκό με δυνατό μυαλό που ξέρει την θέση της γνωρίζοντας γιατί τα δέχεται όλα αυτα από εμένα

Λίγο πολύ εσύ ξερουμε πως κυριαρχείς.
Όμως ποιά είναι η θέση της συγκεκριμένης δυναμικής υποτακτικής,
τι ξέρει που δεν ξέρουν οι άλλες και
γιατί να τα δεχθεί ειδικά από εσένα Πέρρο μου?

thaleia
06-04-12, 15:31
Νομίζω οτι δεν πάσχω ιδιαίτερα στην επιλογή λέξεων: "Για μένα", "ερωτικό ενδιαφέρον", "έδειξε η ιστορία".
Σε αντιδιαστολή με: "ετσά'ναι για όλους/φυσικά", "κάμω D/s στεγνά" και "αξιολογώ κατά το δοκούν τι έγινε και τι όχι".

Και "φυσικά"; Not really.

Επιλεκτική οξυδέρκεια; Εικάζω/ελπίζω ναι. :)

Αμε ωρε! γουσταρω να τα λεγαμε στο μιτατο σου τουτα ουλα τσε πινοντας τσικουδιες να διναμε μια μαχη ...
με σενα μπορω με τον αλλον τι να καμω που θα μου δοκει καμτσικια στο μυαλο :)

thanasis
06-04-12, 15:39
Αμε ωρε! γουσταρω να τα λεγαμε στο μιτατο σου τουτα ουλα τσε πινοντας τσικουδιες να διναμε μια μαχη ...
με σενα μπορω με τον αλλον τι να καμω που θα μου δοκει καμτσικια στο μυαλο :)

Για μάχη πνευμάτων δεν ξέρω αν ψήνομαι, αλλά για μάχη οινοπνευμάτων σίγουρα. Ακόμα να την βγάλεις την τυροκομική VISA για Κρήτη;

thaleia
06-04-12, 15:41
Για μάχη πνευμάτων δεν ξέρω αν ψήνομαι, αλλά για μάχη οινοπνευμάτων σίγουρα. Ακόμα να την βγάλεις την τυροκομική VISA για Κρήτη;

Ανθρωπε του πνευματος και του οινοπνευματος η visa ετοιμη ειναι διαλεξε ποτηρια :P

thanasis
06-04-12, 15:47
Ανθρωπε του πνευματος και του οινοπνευματος η visa ετοιμη ειναι διαλεξε ποτηρια :P

Κτηνώδης θυμαρίσιος πριμιτιβισμός με μινωίτικη φινέτσα.

http://www.capriflavors.com/images/pinto_lcello_1450.jpg

MasterPerris
06-04-12, 15:48
εξαρταται Περη μου ,
αλλοι εχουν τις D/s σχεσεις μονο για την καυλα τους
κι αλλοι για κατι βαθυτερο και ουσιαστικοτερο
ο καθεις υφ' ω επιθυμει :)

Όλοι οι άνθρωποι στην αρχή πλησιάζουν κάποια/ον για να εκτονώσουν τον σεξουαλισμό, τους έπειτα αν... και εφόσον..., έρχονται και τα βαθύτερα και τα ουσιαστικότερα.

thaleia
06-04-12, 15:49
Κτηνώδης θυμαρίσιος πριμιτιβισμός με μινωίτικη φινέτσα.

http://www.capriflavors.com/images/pinto_lcello_1450.jpg

tragic !!!!

thaleia
06-04-12, 15:59
Όλοι οι άνθρωποι στην αρχή πλησιάζουν κάποια/ον για να εκτονώσουν τον σεξουαλισμό, τους έπειτα αν... και εφόσον..., έρχονται και τα βαθύτερα και τα ουσιαστικότερα.

λοιπον μαζι σου να δωσω μαχη στο ψησιμο και βρωση μοσχαρισιας πριτζολας για να με υποταξεις :)

MasterPerris
06-04-12, 16:05
Λίγο πολύ εσύ ξερουμε πως κυριαρχείς. Όμως ποιά είναι η θέση της συγκεκριμένης δυναμικής υποτακτικής, τι ξέρει που δεν ξέρουν οι άλλες και γιατί να τα δεχθεί ειδικά από εσένα Πέρρο μου?ξέρει που δεν ξέρουν οι άλλες και γιατί να τα δεχθεί ειδικά από εσένα Πέρρο μου?

Ευα, αν και γίνεσαι λίγο αδιάκριτη...θα σου απαντήσω...
Εγω δεν κατέω... πράμα... γιατί της αρέσει να γονατίζει μπροστά μου μία υ με δυνατή (οχι δυναμική που γράφεις) προσωπικότητα, αυτή ομως κάτι θα πρέπει να γνωρίζει για να το κάνει αυτό....:cool:

Υγ. Μίλησα προσωπικά τι αρέσει σ΄ εμένα στην θάλεια, για να γίνει πιο κατανοητό το θέμα που διαπραγματεύται το νήμα και όχι για να κάνω υποδείξεις στα μέλη του φόρουμ τι είναι σωστό και τι όχι, αλλωστε αυτά είναι γούστα και περί ορέξεως είπαμε.....

MasterPerris
06-04-12, 16:16
λοιπον μαζι σου να δωσω μαχη στο ψησιμο και βρωση μοσχαρισιας πριτζολας για να με υποταξεις :)

Οκ, ψήνομαι, αφού τελειώσεις πρώτα την οινοπνευματόδη μάχη σου με τον thanasis, θα συνεχίσουμε μαζί την μάχη της σταυλίσιας μπριτζόλας στο μπριτζολάδικο....

thaleia
06-04-12, 16:22
Οκ, ψήνομαι, αφού τελειώσεις πρώτα την οινοπνευματόδη μάχη σου με τον thanasis, θα συνεχίσουμε μαζί την μάχη της σταυλίσιας μπριτζόλας στο μπριτζολάδικο....

ω ρε τι ξυλο εχω να φαω απο τον Κ μου αμα με βρει με κανα κιλο παραπανω ... με θελει "αδυνατη προσωπικοτητα" :)

lazuli
06-04-12, 16:30
ω ρε τι ξυλο εχω να φαω απο τον Κ μου αμα με βρει με κανα κιλο παραπανω ... με θελει "αδυνατη προσωπικοτητα" :)

Αυτη ειναι η ενδεδειγμένη μέθοδος αδυνατίσματος, "αδυνατίζειν δια της ράβδου''!!..
Tο μαγικό ραβδάκι κατεχουν οι Κ..πώς και δεν έχουν σκεφτεί σοβαρά να ανοίξουν στούντιο, απορώ..;)

thaleia
06-04-12, 16:39
Αυτη ειναι η ενδεδειγμένη μέθοδος αδυνατίσματος, "αδυνατίζειν δια της ράβδου''!!..
Tο μαγικό ραβδάκι κατεχουν οι Κ..πώς και δεν έχουν σκεφτεί σοβαρά να ανοίξουν στούντιο, απορώ..;)

και τολεγαν οι παλιοι ...
ξυλου κι γαμησ' καν' τη τσουπρα κι κυπαρισσ'

thanasis
06-04-12, 16:39

Αδυνάτισμα "Φρύνου" με σήμα το αφορδακάκι.

Αναλαμβάνουμε και αποτρίχωση (προφανώς με κερί), βελονισμό, σπα με χρυσοϋγρόλουτρα, φαιές μάσκες προσώπου και απολέπιση με φλογκέρι. Χρυσές δουλειές.

thaleia
06-04-12, 16:43
Αδυνάτισμα "Φρύνου" με σήμα το αφορδακάκι.

Αναλαμβάνουμε και αποτρίχωση (προφανώς με κερί), βελονισμό, σπα με χρυσοϋγρόλουτρα, φαιές μάσκες προσώπου και απολέπιση με φλογκέρι. Χρυσές δουλειές.

καλε κυριε!!! κανενα κρεμασμα και καπνο απο κατω για βαθυ τροπικο μαυρισμα διαθετει το μιτατο σας?

No Name
06-04-12, 17:08
Να κάνω μία αφελή ερώτηση Κύριοι και Κυρίες?

Πώς είναι δυνατόν μία λιγότερο ισχυρή προσωπικότητα να κυριαρχήσει σε μία πιο ισχυρή?:confusion:

Λύπαμαι που το λέω, σπάω το κεφάλι μου να φανταστώ πώς θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο αλλά δεν βρίσκω λόγικο τρόπο...:dispirited:

thaleia
06-04-12, 17:14

Πώς είναι δυνατόν μία λιγότερο ισχυρή προσωπικότητα να κυριαρχήσει σε μία πιο ισχυρή?:confusion:

Λύπαμαι που το λέω, σπάω το κεφάλι μου να φανταστώ πώς θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο αλλά δεν βρίσκω λόγικο τρόπο...:dispirited:

Ασε !! γι αυτο τοριξα στις ρακιες και τις πριζολες :)

Uther
06-04-12, 17:21

Συναίνεση λέγεται στο bdsm η λέξη κλειδί που μας κάνει να έχουμε επιλογή στο πώς πηδάμε ποιον , σε αυτή την ευχάριστη εποχή της κρίσης. ΑΛλιώς , αν βασιζόταν, στο χρημα, στην ανάγκη, στην έλλειψη δύναμης, στον έρωτα, στον στομαχόπονο κ.ο.κ λέγεται, εκ-βι-α-σμός ή πολιτική ή δντ ή φασισμός ή κατοχή ή χουντα

Επι πρόσθετα, Το τι θεωρείται ισχυρό στον τομέα της προσωπικότητας είναι κάτι που αφορά κατά πολύ την ψωνάρα - και όχι την αυτογνωσία - ή την χαμηλή αυτοπεποίθηση - και όχι την αυτογνωσία - του καθενός.

Σε αυτη τη χώρα επικρατούν κυρίως οι θρασύδειλοι. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν και ισχυρές προσωπικότητες. Ισχυρούς φίλους και τσέπες έχουν.

No Name
06-04-12, 17:28

Να το προσέξεις αυτό Θάλεια. Μπορεί να σε οδηγήσει σε σκοτεινά μονοπάτια. :p

thaleia
06-04-12, 17:34
Συναίνεση λέγεται στο bdsm η λέξη κλειδί που μας κάνει να έχουμε επιλογή στο πώς πηδάμε ποιον , σε αυτή την ευχάριστη εποχή της κρίσης. ΑΛλιώς , αν βασιζόταν, στο χρημα, στην ανάγκη, στην έλλειψη δύναμης, στον έρωτα, στον στομαχόπονο κ.ο.κ λέγεται, εκ-βι-α-σμός ή πολιτική ή δντ ή φασισμός ή κατοχή ή χουντα

Επι πρόσθετα, Το τι θεωρείται ισχυρό στον τομέα της προσωπικότητας είναι κάτι που αφορά κατά πολύ την ψωνάρα - και όχι την αυτογνωσία - ή την χαμηλή αυτοπεποίθηση - και όχι την αυτογνωσία - του καθενός.

Σε αυτη τη χώρα επικρατούν κυρίως οι θρασύδειλοι. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν και ισχυρές προσωπικότητες. Ισχυρούς φίλους και τσέπες έχουν.

καλα! εσενα θα σε ταϊσω παστιτσιο :)

thaleia
06-04-12, 17:36
Να το προσέξεις αυτό Θάλεια. Μπορεί να σε οδηγήσει σε σκοτεινά μονοπάτια. :p

μπα! η πολλη προβατινα μου φερνει σκοτοδινη ...

lazuli
06-04-12, 18:26
Καλό θα ήταν να ορίσουμε τι εννοούμε όταν λεμε ισχυρή προσωπικότητα γιατί μπορεί να πάρει διαφορετικά χαρακτηριστικά ανάλογα με το σκεπτικό του καθενός.
Για μένα ισχυρή προσωπικότητα είναι αυτή που μου προκαλεί το θαυμασμό και το δέος,..μέσα απο τον ιδαίτερο τρόπο του μου ασκεί καταλυτική επίδραση, με ανοιγει και με οδηγεί να γίνω αυτό που είμαι.
Μια υποτακτική, δεν νομίζω οτι θα μπορούσε να "δέσει" σε επαφή με κάποιον που δεν τον θεωρεί "ανώτερο" της και δεν εννοώ απο πλευράς γνώσεων ή χρημάτων..τιθεσαι υπο σε εκείνον/εκείνη που σε "αναγκάζει" να υποταχθείς, που δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς όχι βεβαια απο φυσική άποψη, αλλά γιατί σου βγαινει φυσικά και αβίαστα να ακολουθείς τη ροή του.

thaleia
06-04-12, 18:57
η βανιλα εκδοχη ....

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=4mBNcy5P-I4

knight
06-04-12, 20:49

Πριζόλες από τις πρίζες δηλαδή;
Δεν είναι λίγο επικίνδυνο αυτό; :torn:

thaleia
07-04-12, 02:37

@No Name, διάβασε καλύτερα το νήμα, θα δεις ότι δεν λέει πουθενά για αδύναμες προσωπικότητες Κ που κυριαρχούν σε υ με δυνατές προσωπικότητες .

Αν μια υ με δυνατή προσωπικότητα γονατίζει μπροστά σε εναν Κ, δεν είναι φυσικό να αναγνωρίζει ότι η προσωπικότητα του Κ της είναι πιο δυνατή από την δική της;

Πάντως είναι ασύλληπτη η ευχέρια που έχουμε, αλλα να λέει το νήμα και άλλα να απαντάμε εμεις, το ξέρω οτι το θέμα είναι λίγο δύσκολο να το καταλάβουν όλοι, αλλά βρε παιδιά ποιος είπε οτι ενας Κ με αδύναμη προσωπικότητα μπορεί να κυριαρχήσει σε μια υ με δυνατή προσωπικότητα; Έλεος!

Περη αποφασισε !!!

MasterPerris
07-04-12, 02:44

@No Name, διάβασε καλύτερα το νήμα, θα δεις ότι δεν λέει πουθενά για αδύναμες προσωπικότητες Κ που κυριαρχούν σε υ με δυνατές προσωπικότητες .

Αν μια υ με δυνατή προσωπικότητα γονατίζει μπροστά σε εναν Κ, δεν είναι φυσικό να αναγνωρίζει ότι η προσωπικότητα του Κ της είναι πιο δυνατή από την δική της;

Πάντως είναι ασύλληπτη η ευχέρια που έχουμε, αλλα να λέει ενα νήμα και άλλα να απαντάμε εμεις, το ξέρω οτι το θέμα είναι λίγο δύσκολο να το καταλάβουν όλοι, αλλά βρε παιδιά ποιος είπε οτι ενας Κ με αδύναμη προσωπικότητα μπορεί να κυριαρχήσει σε μια υ με δυνατή προσωπικότητα; Έλεος!

Για ορισμένα μέλη που δεν κατάλαβαν το νόημα του νήματος ξαναβάζω το αρχικό ποστ.

<<Είσαι Κυρίαρχος/η; Αν ναι, εχω μια ερώτηση για εσένα...
Ερώτηση: σου αρέσει να κυριαρχείς σε δυνατές προσωπικότητες υποτακτικών ατόμων ή σε αδύναμες;>>

Η ερώτηση του νήματος λέει, είσαι κυρίαρχος/η και δεν λεει πουθενά είσαι δήθεν κυρίαρχος/η, οπότε αν εισαι πραγματικά κυρίαρχος/η, φυσικό είναι κατά 99,9% να εχεις ΚΑΙ δυνατή προσωπικότητα μαζί με την εκ φύσεως κυριαρχίκότητά σου, για να μπορείς να κυριαρχείς σε υ που μπορεί να εχει ακόμη και πιο δυνατή προσωπικότητα από εσένα! 1 + 1 = 2 τόσο απλό είναι....,γιατί πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό...;

Υγ. Παρακαλώ ας μην βγαίνουμε άλλο εκτος θέματος.

Uther
07-04-12, 10:56
καλα! εσενα θα σε ταϊσω παστιτσιο :)Αυτό λέγεται Ματ... Κυριάρχησες δια του στομάχου..

MasterPerris
07-04-12, 11:08
@thaleia, τελικά είσαι μια πολύ μαχητική.... υ , περιμένεις τον άλλον στην γωνία με την σκαντάλη στο δάκτυλο...έτοιμη για μάχη...για να καταφέρεις να περάσεις την δική σου άποψη σωστή και του άλου λάθος, επειδή όμως είσαι φίλη, θα προσπαθήσω αλλη μια φορά να στο κάνω πιο κατανοητό το θέμα του νήματος.

Κατ΄ αρχάς θα πρέπει να σου πω ότι αυτό το ποστ μου που ανέβασες

Είναι απάντηση σε αυτήν την ειρωνική σου ερώτηση.

[QUOTE=thaleia;22653]Ενας πραγματικος Κ λοιπον αν και υπολειπεται ισχυος προσωπικοτητος εναντι του υ,

Πάμε τώρα σ΄ αυτά που λες περί κυρίαρχου με πιο αδύναμη προσωπικότητα από της υ και αν μπορεί να κυριαρχίσει σ΄αυτήν την υ, αν και δεν είναι αυτό το θέμα του νήματος απλά εσυ το πήγες εκεί.

Ας πάρουμε λοιπόν αφου το θέλεις, εναν Κ με πιο αδύναμη προσωπικότητα από της υποτακτικής του, η οποία όμως πρόσεξε, γονατίζει μπροστά του και αφήνεται στα χέρια του να την πάει όπου θέλει αυτός, στην τελική ποια προσωπικότητα επικρατεί, του Κ ή της υ;

Του Κ φυσικά, και ξέρεις γιατί; Γιατί εσύ ξεχνάς ότι το βασικό στοιχείο που προσέχει μία υ σε εναν Κ είναι το πόσο κυριαρχικός είναι και αν μπορεί να της περάσει (εμπνεύσει) την κυριαρχία του και μετά την προσωπικότητά του, στο εξωτερικό εχω δει Master υπάλληλο μιας εταιρείας να τραβάει με λουράκι στα τέσσερα την διευθύντριά του...

Τι θέλω να σου πω; Θέλω να σου δώσω να καταλάβεις αγαπητή μου θάλεια, ότι μία υ όσο και δυνατή προσωπικότητα να έχει από τον Κ της, (εσύ το πήγες εκει) αν αυτός είναι πραγματικά ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ και οχι κυρίαρχος, ναι, μπορεί να την κυριαρχίσει ακόμη και αν εχει πιο αδύναμη προσωπικότητα από την υ του.

Και για να το εμπεδώσεις καλύτερα θα σου πω το εξης: ας υποθέσουμε ότι μία υ γνωρίζει έναν άντρα με φοβερή προσωπικότητα π.χ. τον Ομπάμα...:cool: και αυτός είναι υποτακτικός, τι λες, θα γονατίσει μπροστά του να υποταχθεί; Φυσικά όχι ετσι δεν είναι; Αρα, το συμπέρασμα είναι ότι ναι, δύναται να κυριαρχίσει ένας Κ σε μια υ με δυνατότερη προσωπικότητα από αυτον, φτάνει να είναι πραγματικά και εκ φύσεως κυριαρχικός, φυσικά πρέπει και η προσωπικότητα του να εχει κάποια δυναμική και να μην είναι προσωπικότητα "φυτού" , αλλά τουλάχιστον εγω δεν εχω δει πραγματικό Κ και όχι δήθεν με προσωπικότητα "φυτού".

Υγ. Φυσικά δεν πραγματεύεται το νήμα την προσωπικότητα του Κ, οπότε είμαστε εκτος θέματος.

Πάμε τώρα για μια μπριτζολομαχία στο μπριτζολάδικο....;:cool:

cad
07-04-12, 11:17
Αυτό λέγεται Ματ... Κυριάρχησες δια του στομάχου..

Χοντρέλω!!! λολ

thaleia
07-04-12, 11:51
Είναι απάντηση σε αυτήν την ειρωνική σου ερώτηση.

Περη μου δεν ηταν ερωτηση , διαπιστωση ηταν και καθολου ειρωνικη ,
λυπαμαι αν την εξελαβες ετσι διοτι απο την απο την απαντηση σου δεν αντεληφθην κατι τετοιο.

Πάμε τώρα σ΄ αυτά που λες περί κυρίαρχου με πιο αδύναμη προσωπικότητα από της υ και αν μπορεί να κυριαρχίσει σ΄αυτήν την υ, αν και δεν είναι αυτό το θέμα του νήματος απλά εσυ το πήγες εκεί.

τα λογακια σου το πηγαν εκει Περη μου :)

Ας πάρουμε λοιπόν αφου το θέλεις, εναν Κ με πιο αδύναμη προσωπικότητα από της υποτακτικής του, η οποία όμως πρόσεξε, γονατίζει μπροστά του και αφήνεται στα χέρια του να την πάει όπου θέλει αυτός, στην τελική ποια προσωπικότητα επικρατεί, του Κ ή της υ;

καταφανως της υ διοτι τον εχει βαλει στο τρυπακι που αυτη θελει αφηνοντας τον να νομιζει οτι κυριαρχει

Του Κ φυσικά, και ξέρεις γιατί; Γιατί εσύ ξεχνάς ότι το βασικό στοιχείο που προσέχει μία υ σε εναν Κ είναι το πόσο κυριαρχικός είναι και αν μπορεί να της περάσει (εμπνεύσει) την κυριαρχία του και μετά την προσωπικότητά του,

ακριβως αυτο !!!

στο εξωτερικό εχω δει Master υπάλληλο μιας εταιρείας να τραβάει με λουράκι στα τέσσερα την διευθύντριά του...

δεν μου λεει κατι αυτο ...

Και για να το εμπεδώσεις καλύτερα θα σου πω το εξης: ας υποθέσουμε ότι μία υ γνωρίζει έναν άντρα με φοβερή προσωπικότητα π.χ. τον Ομπάμα... και αυτός είναι υποτακτικός, τι λες, θα γονατίσει μπροστά του να υποταχθεί; Φυσικά όχι ετσι δεν είναι;

δεν θα υποταχθει διοτι θελει να κυριαρχηθει κι ενας υποτακτικος δεν θελει ή δεν μπορει να το κανει

Αρα, το συμπέρασμα είναι ότι ναι, δύναται να κυριαρχίσει ένας Κ σε μια υ με δυνατότερη προσωπικότητα από αυτον φτάνει να είναι πραγματικά εκ φύσεως κυριαρχικός, φυσικά πρέπει και η προσωπικότητα του να εχει κάποια δυναμική και να μην είναι προσωπικότητα "φυτού" ,αλλά τουλάχιστον εγω δεν εχω δει πραγματικό Κ και όχι δήθεν με προσωπικότητα "φυτού".

δεν μιλαμε με απολυτα μεγεθη ,
μπορει και οι δυο προσωπικοτητες να ειναι ισχυρες , ισχυροτατες :)

Φυσικά δεν πραγματεύεται το νήμα την προσωπικότητα του Κ οπότε είαστε εκτος θέματος.

αν η ερωτηση του νηματος
"Που σου αρέσει να κυριαρχείς, σε δυνατές ή αδύναμες προσωπικότητες;"
δεν αφορα στην προσωπικοτητα του Κ τοτε που αφορα?

Αρκετα ειπα και εγραψα ομως σκλαβα γυναικα ...

Μπριζολες απο βδομαδα :)

MasterPerris
07-04-12, 12:21
....
Μπριζολες απο βδομαδα :)

Τεσπά, ο καθένας εχει τις απόψεις του και η κάθε άποψη είναι σεβαστή!

Βρε κούκλα μου, Άθεη είσαι; Από βδόμαδα είναι μεγάλη βδομάδα δεν θα νηστεύσεις...; Το κρεας εννοώ, οχι το bdsm και το sex...:cool:

thaleia
07-04-12, 12:26
Βρε κούκλα μου, Άθεη είσαι; Από βδόμαδα είναι μεγάλη βδομάδα δεν θα νηστεύσεις...; Το κρεας εννοώ, οχι το bdsm και το sex...:cool:

Δεν ειμαι χριστιανη Περη μου
αλλα μια ερωτηση: το σπερμα αρταινει ?

MasterPerris
07-04-12, 12:39
Δεν ειμαι χριστιανη Περη μου
αλλα μια ερωτηση: το σπερμα αρταινει ?

Αυτό που ξέρω είναι οτι κάνει καλό στην επιδερμίδα του προσώπου, οπότε πράξε τα ανάλογα....

thaleia
07-04-12, 12:42
Αυτό που ξέρω είναι οτι κάνει καλό στην επιδερμίδα του προσώπου, οπότε πράξε τα ανάλογα....

εχω ακουσει οτι αυτο ισχυει για σπερμα αντλημενο απο ορχεις κατω των 25 ετων , αληθευει?

redrum
07-04-12, 13:13
εχω ακουσει οτι αυτο ισχυει για σπερμα αντλημενο απο ορχεις κατω των 25 ετων , αληθευει?

Να το ερευνησουμε!! ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ!!! (the things I do for science...............................)

Storm
07-04-12, 13:23
Εχω ακούσει και μια εκδοχή ότι κάνει καλό στο βράχνιασμα...

thaleia
07-04-12, 14:11
Εχω ακούσει και μια εκδοχή ότι κάνει καλό στο βράχνιασμα...

Σωστα ! ειδικα οταν "χτυπαει" στις αμυγδαλες :)

didi
07-04-12, 14:26
Σωστα ! ειδικα οταν "χτυπαει" στις αμυγδαλες :)

Εμένα μου πέφτει βαρύ στο στομάχι και μετά ρεύομαι. μπερκ!!!

thaleia
07-04-12, 14:36
Εμένα μου πέφτει βαρύ στο στομάχι και μετά ρεύομαι. μπερκ!!!

Να πινεις σοδα απο πανω χα χα

cad
07-04-12, 18:59
Το νήμα πήρε αυτά που έθεσε... όπως τα έθεσε..!
Και του χρόνου!

SM Art Lady
08-04-12, 12:52

Καλέ μου κυριε cad ("καλέ μου" και "cad" !!!! ... τες πα) ....το νήμα δεν έκλεισε, άρα δεν πήρε όλες τις απαντήσεις που του άξιζαν να πάρει... κα συγνώμη που το λέω....αλλά η πρότασή σας, μου φάνηκε σαν ταφόπλακα και σεις σαν κοράκι που καραδοκεί να αρπάξει το θύμα του.... Μα υπάρχει αλήθεια θύμα?

Ελπίζω να μου το επιτρέπεται (αν όχι, δεν χάθηκε και ο κόσμος... μου το επιτρέπει η σημαία του BDSM):
Ο Master Perris πιστεύω, πως ξέρει πολύ καλά τι ρώτησε, όπως και τους λόγους που το ανέβασε… Το νήμα αυτό (όπως και καθε νήμα), έχει αξία για όποιον έχει να πει κάτι πάνω σε αυτό που αναφέρει ο τίτλος του. Λίγα νήματα (όπως αυτό) έχουν την χροιά του BDSM που κατά βάση λέει ότι πραγματεύεται το forum. Για όποιον/α λοιπόν δεν έχει να πει κάτι πάνω σε αυτό... δεν βλέπω τον λόγο να συμμετέχει και να γράφει ασυναρτησίες ή να ασκεί κακόβουλη (κεκαλυμμένη) κριτική. Νομίζω ..... γνώμη μου δηλαδή.... και με το συμπάθειο...

:apple: (Μου άρεσε το χρώμα)

Στο θέμα μας .....
Μου αρέσει να Κυριαρχώ πάνω σε κάποιον άντρα (σπάνια σε γυναίκα) που μου κινεί το ερωτικό μου ενδιαφέρον και να καταργώ τις αντιστάσεις του… Όσο πιο δυνατή και έντονη προσωπικότητα έχει αυτός ο άλλος, τόσο πιο πολύ με φτιάχνει η ιδέα της κυριαρχίας του, της υπακοής του, της υποταγής του. Μου αρέσει η περιπέτεια της κατάκτησης και της Κυριαρχίας (κανονικό stratego) και με εξιτάρει η ιδέα να έχω για σκλάβο μου έναν άντρα, που γενικότερα στην ζωή του είναι "τύραννος" και "ηγέτης". 'Aντρας δηλαδή με μυαλό και αρχίδια...(άσχετο το τι θα τα κάνω εγώ μετά). Μου αρέσει να τον σαγηνεύω και να κερδίζω, να τον αποπλανώ και να νοιώθω τι σαστιμάρα του, απολαμβάνοντας τις επιπτώσεις της αποπλάνησης του. Μου αρέσει να τον ξεκλειδώνω σιγά σιγά, να τον ανακαλύπτω και να αισθάνεται γυμνός μπροστά μου! Ενθουσιάζομαι όταν έχω να αντιμετωπίσω ένα δυνατό και έξυπνο μυαλό που θα με βάζει σε εγρήγορση, προκειμένου να το κάνω κτήμα μου. Να μου υποτάσσεται επειδή θα το αξίζω. Σε αυτήν την περίπτωση κατακτώ το "οχυρό" μου προσεκτικά, χωρίς βιασύνη και τυμπανοκρουσίες, προσδίνοντας σε όλη αυτή την κατάσταση, το μυστήριο και την αίσθηση ενός ειδικού τελετουργικού.

Για όσους δεν κατάλαβαν, εδώ δεν μιλώ για session και για την ανάγκη της Κυριαρχίας και της υποταγής που εκφράζεται μέσα σε παιχνίδια και μετά "απ’ εδώ παν και οι άλλοι" ή "Μην τον είδατε το Παναή απ΄τα Μέγαρα"…. Μιλώ για στάση ζωής, όπου ακόμα και από λάθος χειρισμούς, το "θύμα' μπορεί να γίνει "θύτης" και ο "θύτης' μπορεί να γίνει "θύμα"!!

Αρνούμαι να έχω στα πόδια μου, εξ ορισμού και από φύση…. υοταγμένα "μηδενικά", όσο και αν αυτό είναι το ευκολότερο πράγμα για μένα…. !!
Δεν είμαι Αφέντρα κανενός και δεν μου αρέσει να κάνω επιδείξεις εξουσίας σε κανένα βρωμόσκυλο, επειδή επιδιώκω να με φοβάται, ούτε επίσης απαιτώ να με σέβεται επειδή του το επιβάλω και αυτός να τα δέχεται ολ΄ αυτά, επειδή του καλύπτω την φυσική του ανάγκη για υποταγή και επειδή σε άλλη περίπτωση με το "αγαπούλα μου" και το "μωρό μου", δεν θα είχε οργασμό.

Με λίγα λόγια δεν γουστάρω να αποκαλώ κάποιον "σκλάβο" μου επειδή το είδα στο Sex and the City και είπα "θέλω και εγώ να έχω σκλαβους". Επιθυμια μου μεγάλη είναι να τον έχω κερδίσει στο μυαλό, στην ψυχή και στο σώμα και αυτός να με έχει τοποθετήσει στη θέση που πραγματικά θα μου αξίζει.

Δεν με ενδιαφέρουν τα πρωταθλήματα και οι πρωταθλητές. Με ενδιαφέρουν οι αγώνες και οι αγωνιστές. Αυτούς τους ανθρώπους θέλω να με υπηρετούν, αυτούς θαυμάζω.
Δεν είμαι μια "γκόμενα με βίτσια"… Είμαι ΑΦΕΝΤΡΑ και γι αυτόν τον λόγο στην προσωπική μου ζωή δεν μου αρέσουν τα παιχνίδια.

Και του χρόνου!

Με τις υγίες σου ...καλά κρασά και Καλό Πάσχα!

MasterPerris
08-04-12, 13:59
Και του χρόνου!

Aγαπητέ cad, πιστεύω ότι ποτέ ενα νήμα δεν σταματάει να δέχεται απόψεις, είτε αυτές προέρχονται από μέλη που δεν καταλαβαίνουν το εκάστοτε θέμα, είτε από μέλη που το καταλαβαίνουν !

Το θέμα για αυτούς που το καταλαβαίνουν..., είναι μέσα στα βαθειά πλαίσια του bdsm, δίχνει την δύναμη που ασκεί η Κυριαρχία σ΄ ένα υποτακτικό άτομο, που χάριν αυτής της δύναμης, μπορεί ακόμα και ενα υποτακτικό άτομο με φοβερά δυνατή προσωπικότητα, να γονατίζει μπροστά σ΄ενα πραγματικά και εκ φύσεως κυριαρχικό άτομο για να αφεθεί να το κάνει ό,τι θέλει !
Σε τέτοιες σχέσεις, (για οσους ξέρουν) η Κυριαρχία και η υποταγή είναι αφάνταστα όμορφες και για τα δύο μέλη της σχέσης!!!

cad
08-04-12, 14:28
Σιγά μην είμαι εγώ αυτός που θέλει να κλείσει, να τελειώσει ένα νήμα!
Κάθε άλλο...
Αυτό που είπα είναι πως η τοποθέτησή του το εξάντλησε εξ αρχής.
Τι εννοώ...
Ένα θέμα όπως αυτό που έθεσες, και που παρόμοια έχουν υπάρξει δεκάδες στην απόπειρα από όλους να προσεγγίσουν το τι και γιατί και πώς, είναι κατεξοχήν πολυδιάστατο.
Σίγουρα υπάρχει ένας συνεκτικός ιστός συναισθημάτων που εδράζεται στην ανταλλαγή ενέργειας, μα με μια απίθανη ποικιλία εκφάνσεων και εκδηλώσεων που με τη σειρά τους διαμορφώνουν από σχέσεις απλής ανταλλαγής όποτε ήθελε προκύψει έως βαθύτατες προσωπικές σχέσεις. Πιστεύω πως η λέξη κλειδί είναι η σχέση ανταλλαγής μεταξύ των συναλλασσομένων. Και πως μεταξύ των συναλλασσομένων δεν υπάρχει προσανατολισμένη ροή τόσο στο περιεχόμενο όσο και στην εκδήλωσή του (μορφή). Οτιδήποτε ή οποιοσδήποτε προσανατολίζει την όποια ροή ενέργειας έχει ως συνέπεια να σταματάει ή να περιορίζει την ανταλλαγή της οδηγώντας μαθηματικά στην απάλειψη των όποιων προϋποθέσεων για να υπάρχει. Μπορεί να συμβαίνει "στιγμιαία" στην αντίληψη και των δυο στο πλαίσιο αυτής της συναλλαγής / ανταλλαγής, και αυτό είναι το βασικό στοιχείο που ανατροφοδοτεί τις προϋποθέσεις ανταλλαγής.
Όταν παύει ισχύον το πλαίσιο αυτό, εκλείπουν οι λόγοι της σχέσης και κατά συνέπεια η σχέση, όσον αφορά στο περιεχόμενό της. Πιθανόν και η ίδια η σχέση...
Αντιλαμβάνομαι πως ίσως να μην είμαι τόσο σαφής, μα δεν θα ήθελα να εκφραστώ πιο αναλυτικά, καθαρά για λόγους αρχής και μόνο...

ΥΓ: Στις μπριζόλες λέμε ναι! Όχι σε αυτές καθεαυτές, μα στη παρέα που τις απολαμβάνει...

SM Art Lady
08-04-12, 15:08
......Αντιλαμβάνομαι πως ίσως να μην είμαι τόσο σαφής, μα δεν θα ήθελα να εκφραστώ πιο αναλυτικά, καθαρά για λόγους αρχής και μόνο...

ΥΓ: Στις μπριζόλες λέμε ναι! Όχι σε αυτές καθεαυτές, μα στη παρέα που τις απολαμβάνει...

Και πάλι ..... Aχ "καλέ μου" κύριε "cad"!!!

mairaincollar
δεν μπόρεσα να τελειώσω όλο το νημα κι να τα διαβάσω ολα.....
αλλα πραγματικα σκεφτομαι...
ποσο απλα μπορει (να με πεισουν)?
ποσο αν καποιον δεν μπορει να μου το βγαλει απλα μπορω να παράδοθω ?
ισως εδω και πολυ καιρο που ειμαι στην παρεα δεν μιλαω πολυ (δεν εχει και πολυ νοημα για μενα τουλαχιστον)
αλλα? πραγματικα αυτο που νιωθω ειναι πως ειναι απλουστατο για μενα να παραθωθω ...
πεισε με να το κανω....

MasterPerris
Σιγά μην είμαι εγώ αυτός που θέλει να κλείσει, να τελειώσει ένα νήμα!
Κάθε άλλο...

Καλά δεν σε μαλώνω...παλιόπαιδο...

Αυτό που είπα είναι πως η τοποθέτησή του το εξάντλησε εξ αρχής.
Τι εννοώ...
Ένα θέμα όπως αυτό που έθεσες, και που παρόμοια έχουν υπάρξει δεκάδες στην απόπειρα από όλους να προσεγγίσουν το τι και γιατί και πώς, είναι κατεξοχήν πολυδιάστατο.
Σίγουρα υπάρχει ένας συνεκτικός ιστός συναισθημάτων που εδράζεται στην ανταλλαγή ενέργειας, μα με μια απίθανη ποικιλία εκφάνσεων και εκδηλώσεων που με τη σειρά τους διαμορφώνουν από σχέσεις απλής ανταλλαγής όποτε ήθελε προκύψει έως βαθύτατες προσωπικές σχέσεις. Πιστεύω πως η λέξη κλειδί είναι η σχέση ανταλλαγής μεταξύ των συναλλασσομένων. Και πως μεταξύ των συναλλασσομένων δεν υπάρχει προσανατολισμένη ροή τόσο στο περιεχόμενο όσο και στην εκδήλωσή του (μορφή). Οτιδήποτε ή οποιοσδήποτε προσανατολίζει την όποια ροή ενέργειας έχει ως συνέπεια να σταματάει ή να περιορίζει την ανταλλαγή της οδηγώντας μαθηματικά στην απάλειψη των όποιων προϋποθέσεων για να υπάρχει. Μπορεί να συμβαίνει "στιγμιαία" στην αντίληψη και των δυο στο πλαίσιο αυτής της συναλλαγής / ανταλλαγής, και αυτό είναι το βασικό στοιχείο που ανατροφοδοτεί τις προϋποθέσεις ανταλλαγής.
Όταν παύει ισχύον το πλαίσιο αυτό, εκλείπουν οι λόγοι της σχέσης και κατά συνέπεια η σχέση, όσον αφορά στο περιεχόμενό της. Πιθανόν και η ίδια η σχέση...
Αντιλαμβάνομαι πως ίσως να μην είμαι τόσο σαφής, μα δεν θα ήθελα να εκφραστώ πιο αναλυτικά, καθαρά για λόγους αρχής και μόνο...

Σεβαστή η άποψή σου!

Βάζω τις μπριτζόλες και μάλιστα από μοσχίδα...., βάζεις τα κάρβουνα, τις σαλάτες, τις μπύρες και 2-3 υποτακτικά θηλυκά για παρέα μας...;

SM Art Lady
08-04-12, 15:23
....
Βάζω τις μπριτζόλες και μάλιστα από μοσχίδα...., βάζεις τα κάρβουνα, τις σαλάτες, τις μπύρες και 2-3 υποτακτικά θηλυκά για παρέα μας...;

Αμελέτητα θέλετε...κερασμένα από μένα?

Μasters σου λεεί ο άλλος .... Μακριααααααααα.... !!!!!!!!!!

cad
08-04-12, 15:26
....βάζεις τα κάρβουνα, τις σαλάτες, τις μπύρες και 2-3 υποτακτικά θηλυκά για παρέα μας...;

Δεν αρνούμαι ποτέ στα κελεύσματα των μοσχίδων, και όχι μόνον!

thaleia
08-04-12, 15:29

Φροντισε μονο τα υποτακτικα θηλυκα να ειναι "αδυνατες προσωπικοτητες" γιατι αν ειναι απο τις "αλλες" σε βλεπω να τρως τα τζατζικια μονο, και αν .. :)

MasterPerris
08-04-12, 15:41
Δεν αρνούμαι ποτέ στα κελεύσματα των μοσχίδων, και όχι μόνον!

'Οποτε είσαι έτοιμος είμαι μέσα....

Φροντισε μονο τα υποτακτικα θηλυκα να ειναι "αδυνατες προσωπικοτητες" γιατι αν ειναι απο τις "αλλες" σε βλεπω να τρως τα τζατζικια μονο, και αν .. :)

Χα, χα, χα, εννοείς αν δεν είναι "αδύνατες"... και είναι "χοντρές"... "προσωπικότητες" ...δεν θα μου αφήσουν τίποτα να φάω και εγώ....;

thaleia
08-04-12, 15:47
Χα, χα, χα, εννοείς αν δεν είναι "αδύνατες"... και είναι "χοντρές"... "προσωπικότητες" ...δεν θα μου αφήσουν τίποτα να φάω και εγώ....;

λοιπον γνωριζοντας τις οικολογικες ευαισθησιες σου , σου βρηκα κομμα να ψηφισεις

παρτο !

5623

MasterPerris
08-04-12, 16:05
λοιπον γνωριζοντας τις οικολογικες ευαισθησιες σου , σου βρηκα κομμα να ψηφισεις

παρτο !

5623

Καλό το κόμμα που μου προτείνεις δεν λέω..., αλλα θα ψηφίσω τζούλια...!!!

http://www.madata.gr/diafora/showbiz/175736.html

thaleia
08-04-12, 16:16
Καλό το κόμμα που μου προτείνεις δεν λέω..., αλλα θα ψηφίσω τζούλια...!!!

http://www.madata.gr/diafora/showbiz/175736.html

κατι ειχα ψυλλιαστει πως εισαι κρυφοβανιλας :)

MasterPerris
08-04-12, 16:29
κατι ειχα ψυλλιαστει πως εισαι κρυφοβανιλας :)

Τα λες αυτά γιατί δεν ξέρεις τι μαζόχα είναι η τζούλια....:cool:

Υγ. Ας αφήσουμε όμως τα μέλη να πουν τις απόψεις τους επί του θέματος, γιατί με αυτα και αυτά το βγάλαμε πολύ εκτος θέματος το νήμα...

Arioch
08-04-12, 16:34

Γιατί η "ισχύς" στις σχέσεις είναι matter of perception. Με λίγα λόγια δεν έχει σημασία πόσα "watts" βγάζεις αλλά πόσα "watts" αντιλαμβάνεται ο άλλος ότι βγάζεις.

knight
08-04-12, 17:01
Γιατί η "ισχύς" στις σχέσεις είναι matter of perception. Με λίγα λόγια δεν έχει σημασία πόσα "watts" βγάζεις αλλά πόσα "watts" αντιλαμβάνεται ο άλλος ότι βγάζεις.

Σωστό! Φαντάζομαι εννοείς να αντιλαμβάνεται περισσότερα.
Αλλά πάει κι ανάποδα.
Δηλ. να εισπράττει λιγότερα απ' όσα βγάζεις (άραγε με ποιό κριτήριο;Ποιος είναι ο μετρητής;)

thaleia
08-04-12, 17:27
Εγω παλι θα ελεγα οχι ποσους HP μπορεις να βγαλεις αλλα ποσους θελεις να βγαλεις :)

knight
08-04-12, 17:29
Εγω παλι θα ελεγα οχι ποσους HP μπορεις να βγαλεις αλλα ποσους θελεις να βγαλεις :)

Ή πόσους νομίζεις ότι μπορείς να βγάλεις.:congratulatory:

thaleia
08-04-12, 17:36
Ή πόσους νομίζεις ότι μπορείς να βγάλεις.:congratulatory:

μιλαμε για ωριμες προσωπικοτητες,
που γνωριζουν τι ειναι , τι μπορουν και τι θελουν ,
νομιζω ...

knight
08-04-12, 17:46
μιλαμε για ωριμες προσωπικοτητες,
που γνωριζουν τι ειναι , τι μπορουν και τι θελουν ,
νομιζω ...

Αμ δε! Αυτούς να φοβάσαι!
Εν οίδα, ότι...

SM Art Lady
09-04-12, 10:46
'Αλλο ένα θέμα BDSM έγινε .... αχταρμάς... !
Απλή διαπίστωση!

No Name
09-04-12, 14:55

Εδώ συμφωνούμε. Εγώ όμως λέω για τις περιπτώσεις που η υποτακτική αντιλαμβάνεται την μικρότερη σε ισχύ προσωπικότητα του Κυρίαρχου. Γιατί κακά τα ψέμματα, αν έχει μια ανεπτυγμένη νοημοσύνη, αυτά τα αναγνωρίζει αμέσως. Σε αυτές λοιπόν τις περιπτώσεις δεν υπάρχει κυριαρχία. Εκτός και αν η υ αφήσει τον Κ να νομίζει ότι κυριαρχεί για να καλύψει δικές της σωματικές ανάγκες, όπως ορθώς σχολίασε η thaleia.

Uther
10-04-12, 07:15
Εκτός και αν η υ αφήσει τον Κ να νομίζει ότι κυριαρχεί για να καλύψει δικές της σωματικές ανάγκες, όπως ορθώς σχολίασε η thaleia.
Μιλάς για σέσσιον προφανώς όχι για κυριαρχία, κατά τη διάρκεια του οποιου μπορούν να καλυφθούν σωματικές ανάγκες. Για τις ψυχικές κάνουμε κι άλλα πράγματα. Αλλά ούτως ή αλλως, σε αυτη την εποχή η υ/σ αφήνει τον/την Κ να κυριαρχήσουν πάνω τους. Άμα δεν τον/την αφήσουν ή αν δεν το θέλουν και αυτός/η επιμένουν , μία μήνυση θα αποκαλύψει ποιός έχει το πάνω χέρι.
Ο νόμος λοιπον , αποδεικνύει ότι ο/η υ είναι πλήρως υπεύθυνοι για την παράδοσή τους, πολύ περισσότερο από τον/την Κ για την κυριαρχία τους.
Είναι αυτοί (οι υποτακτικοί/ες) που αποφασίζουν επί της ουσίας για το αν θα παραδοθούν και σε ποιον. Μην μπερδεύουμε τους ρόλους και της ψυχολογικές ανάγκες με την πραγματική επιβολή. Επιβάλλομαι σε ένα δημοκρατικό καθεστώς ΑΝ οι άνθρωποι γύρω μου θέλουν να τους καθοδηγώ και να τους επιβληθώ, ΑΝ τους είναι χρήσιμη η καθοδήγησή μου.
Ο/Η Κ κάνουν μια πρόταση κυριαρχίας. Και αν ο/η υ θέλουν να το δεχτούν , το δέχονται. Αν δεν θέλουν, του δίνουν τα παπούτσια στο χέρι.

Αρα ΠΑΝΤΑ ο/η υ ΑΦΗΝΟΥΝ τον/την Κ να κυριαρχεί, να επιβάλλεται και να καθοδηγεί και ναι...το κάνουν ΠΑΝΤΑ και πρωτίστως για να καλύψουν ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ανάγκες.
Όταν ωριμάσει η σχέση αρχίζουν να ασχολούνται σοβαρά και με τις ανάγκες του / της Κ.

thaleia
10-04-12, 09:05
Αρα ΠΑΝΤΑ ο/η υ ΑΦΗΝΟΥΝ τον/την Κ να κυριαρχεί, να επιβάλλεται και να καθοδηγεί και ναι...το κάνουν ΠΑΝΤΑ και πρωτίστως για να καλύψουν ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ανάγκες.
Όταν ωριμάσει η σχέση αρχίζουν να ασχολούνται σοβαρά και με τις ανάγκες του / της Κ.

Οπως τα λες ειναι Uther μου ,
μονο που ενα υ για να εισπραξει αυτα που θελει σε ψυχικοπνευματικο επιπεδο απο ενα Κ ,
θελει αυτο να ειναι ισχυροτερο σ αυτους τους τομεις πραγμα που πηγαζει απο ισχυροτερη προς το υ προσωπικοτητα,
και ειναι λογικο , δεχεται καποιος να παραδοθει και να καθοδηγηθει απο καποιον ανωτερο του και καλυτερο του
για να βελτιωθει κι αυτος ο ιδιος αλλιως γιατι να το κανει? για πεσει σε χαμηλοτερα επιπεδα?
(χμ! τωρα που το σκεπτομαι μαλλον αυτο θα ηταν ακραια εκφραση μαζοχισμου :) ).
Εν κατακλειδι μπορει ενας Κ να εχει τη δυνατοτητα να κυριαρχησει σε υ με ισχυροτερη προσωπικοτητα
αρκει να βρεθει το υ που θα το δεχτει ,
κι οχι μονο για να καλυψει τις ΣΩΜΑΤΙΚΕΣ του αναγκες οπως κατι αντιστοιχο των βανιλα σχεσεων του στυλ:
ειμαι με καποιον γιατι γαμει καλα κι περα απ αυτο "μουγκα στη στρουγκα" .

Uther
10-04-12, 20:48
Οπως τα λες ειναι Uther μου ,
μονο που ενα υ για να εισπραξει αυτα που θελει σε ψυχικοπνευματικο επιπεδο απο ενα Κ ,
θελει αυτο να ειναι ισχυροτερο σ αυτους τους τομεις πραγμα που πηγαζει απο ισχυροτερη προς το υ προσωπικοτητα,
και ειναι λογικο , δεχεται καποιος να παραδοθει και να καθοδηγηθει απο καποιον ανωτερο του και καλυτερο του
για να βελτιωθει κι αυτος ο ιδιος αλλιως γιατι να το κανει? για πεσει σε χαμηλοτερα επιπεδα?
(χμ! τωρα που το σκεπτομαι μαλλον αυτο θα ηταν ακραια εκφραση μαζοχισμου :) ).

Γνώρισα κάποτε μία υ που ήθελε να μου υποταχθεί η οποία είχε περάσει τα..πάνδεινα στη ζωή της και τα θεωρούσε όπως θεωρώ εγώ μια βόλτα στο πάρκο.. ένοιωθε πιο ανίσχυρη απο εμένα. ΉΘελε όμως να με φροντίζει και να μου υποταχθεί. Δεν εχω περάσει στη ζωή μου ούτε τα μισά και έχω φοβηθεί το τριπλάσιο απο την ίδια. Παρ'ολα αυτά, όταν της έλεγα, θα κάνεις αυτο γιατι αυτό θα σου δώσει μεγαλύτερη δύναμη, το έκανε τυφλά..

Πράγματι ο,τι της είπα την ανέπτυξε.. Αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι όντως ισχυρότερη , όπως το έβλεπε η ίδια. Η ίδια με σήκωνε και καμιά φορά οταν μιλάμε, ακόμα με σηκώνει πιο συχνά από ο,τι εγώ αυτήν. Παρ΄'ολα αυτά όταν φοβόταν χρειαζόταν εμένα και ερχόταν σε εμένα. Τι να πει κανείς ;

Είχα γνωρίσει επίσης μια υ που όλες τις οι αποφάσεις ήταν κάτι περισσότερο απο σωστές. Παρ'ολα αυτά πάντα φοβόταν να τις πάρει μόνη της.

Νομίζω ότι το τί θεωρεί ο καθένας μας "ισχύ" είναι υποκειμενικό και συνήθως λάθος. Ένας άνθρωπος πχ που δεν φωνάζει ποτέ μπορεί να θεωρεί ισχυρή μια προσωπικότητα που δεν μπορεί να ελέγξει τις φωνητικές του χορδές. Και κάποιος με αυτοσυγκράτηση να θεωρεί τον ίδιο άνθρωπο αδύναμο. Ο πρώτος και ο τρίτος στο παράδειγμά μου έχουν το ίδιο αποτέλεσμα (της σιωπής) το οποίο όμως στον ένα είναι αδυναμία εκφραστικότητας και στον άλλο αποτέλεσμα αυτοκυριαρχίας. Ο πρώτος στον τρίτο , κρίνοντας εξ' ιδίων τα αλλότροια ίσως παραπλανηθεί και την αυτοκυριαρχία την ονομάσει αδυναμία έκφρασης με αποτέλεσμα να δεχτεί να υποταχθεί σε κάποιον ακόμα πιο αδύναμο και απο τον ίδιο (τον δεύτερο στο παράδειγμα).