PDA

Επιστροφή στο Forum : Oταν τα ετερωνυμα ελκονται

daria
23-11-11, 16:25
καλησπερα σας ....ηρθε το πληρωμα του χρονου για να θεσω τη δευτερη και πολυ σημαντικη για μενα δευτερη ερωτηση...ας υποθεσουμε οτι συναντατε στη ζωη σας ενα ατομο που σας κινει το ενδιαφερον ερωτικα ,αλλα μαθαινετε οτι ειναι βανιλα ...καθως κανετε παρεα ,το βανιλα ατομο σας ερωτευεται και σεις δεν ειστε απολυτα αδιαφοροι .Δηλωνετε τις θεσεις σας και το βανιλα αποφασιζει να μυηθει στο bdsm για να ικανοποιησει τις απαιτησεις σας ,με διαφορους τροπους ενημερωσης .Ποια ειναι η αποψη σας; θα ενθαρρυνατε; θα βοηθουσατε; η θα αποθαρρυνατε το βανιλα να προσπαθησει να εισαχθει σ εναν εντελως διαφορετικο κοσμο ,εκουσιως φυσικα ,γιατι θα θεωρουσατε ασκοπη την οποια προσπαθεια; θα ηθελα να μου απαντουσατε κατα τροπο που θα με βοηθουσε στην αναζητηση μου ...

freyja
23-11-11, 16:45
Επειδή έχω βρεθεί στην θέση που περιγράφεις,
να βλέπω τις προσπάθειες της vanilla συντρόφου μου να «μπει» στον κόσμο μου και τελικά αυτή η προσπάθεια μετατράπηκε σε τραγωδία, έχω καταλήξει στο εξής:
Δεν θέλω κανείς να αλλάξει για εμένα. Αν δεν μπορούμε να είμαστε μαζί όντας ο καθένας ο εαυτός του δεν υπάρχει λόγος να προσπαθούμε

thanasis
23-11-11, 16:49
Για μένα η απάντηση εξαρτάται από το πόσο διάθεση έχω να εκπαιδεύσω στην δεδομένη χρονική περίοδο. Στις περισσότερες περιπτώσεις, αν δεν μου είναι αδιάφορο το άτομο και με εμπνέει, I go for it. Δυστυχώς (ή ευτυχώς), τα διαμαντάκια (=πραγματικό submissive material) είναι σπάνια και στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων συνειδητοποιώ οτι απλώς έχασα τον χρόνο μου.

Οπότε, η συμβουλή μου για σένα είναι να δεις από λίγο απόσταση το όλο θέμα, αφήνοντας τις ορμόνες σου για λίγο στην αίθουσα αναμονής και να απαντήσεις (από μέσα σου, αλλά με ειλικρίνεια) στις εξής ερωτήσεις: σου "μιλάει" το όλο σκηνικό και πέρα από το infatuation/έρωτα με το εν λόγω άτομο; Ξέρεις σε τι σημεία θέλει ο άλλος να φτάσεις D/sοειδώς και S/mοειδώς; Αν ναι, "μιλάνε" στο σώμα σου αυτά (έστω και σε πιο light επίπεδο) ή απλώς σκηνοθετείτε ένα πλαίσιο στο οποίο εσύ θα πιέζεσαι και ο Κ σου θα είναι ανικανοποίητος; Είσαστε ανοιχτοί/συμβατοί σε θέματα poly/mono; Μπορείς να τον εμπιστευθείς οτι θα σε κρατήσει ασφαλή μέσα στο ταξίδι σας;

Astrovroxi
23-11-11, 16:55
Νομιζω εχει να κανει με το status.
Εγω σαν υποτακτικη ειναι δυσκολο να υποδειξω και να εκπαιδευσω ενα master.
Αν ομως ημουν Κυριαρχικη ισως ηταν πιο ευκολο.
Βλεπεις εμεις τα υ, εχουμε στο αιμα μας την προσπαθεια και την διαθεση για εκπαιδευση, ακομα κι αν δεν το ξερουμε και δεν το εχουμε βιωσει πρακτικα ακομα.

freyja
23-11-11, 16:58
Νομιζω εχει να κανει με το status.
Εγω σαν υποτακτικη ειναι δυσκολο να υποδειξω και να εκπαιδευσω ενα master.
Αν ομως ημουν Κυριαρχικη ισως ηταν πιο ευκολο.
Βλεπεις εμεις τα υ, εχουμε στο αιμα μας την προσπαθεια και την διαθεση για εκπαιδευση, ακομα κι αν δεν το ξερουμε και δεν το εχουμε βιωσει πρακτικα ακομα.

Εσύ μιλάς όμως για κάποια που έχει υποτακτική ψυχολογία και απλά δεν έχει εκπαιδευτεί, όχι για κάποια vanilla που στο όνομα του ερωτά είναι έτοιμη να κάνει τα παντα

Apollyon
23-11-11, 17:07
Οπως πολύ σωστά αναφέρει η aria, δεν αλλάζει ο άνθρωπος...Είναι κάτι που ή το έχεις ανάγκη ή δεν το εχεις αναγκη.

Astrovroxi
23-11-11, 17:09
Εννοω οτι στην περιπτωση που η vanilla πρεπει να μπει στην ψυχολογια της sub για να κερδισει αυτον που επιθυμει. Ειναι λιγο πιο ευκολο και πραγματοποιησιμο.
Ετσι τουλαχιστον νοιωθω εγω.
Ειναι πιο ευκολο νομιζω.
Κι εξαλλου οι γυναικες, κατα την δικη μου αποψη παντα, εχουν ικμαδες υποταγης μεσα τους.
Οποτε μια vanilla που επιθυμει καποιον εμπειρο Κυριαρχικο, καπως σουλουπωνεται η κατασταση.
Το θεμα για μενα ειναι δυσκολο, οταν πρεπει να μεταμορφωθει η vanilla σε κυριαρχικη.
Αλλα νομιζω ειναι κατα μιας σχεσης, να αναγκασθεις να μπεις σε μια ετερη κατασταση, αγνωστη σε σενα, για να κερδισεις εναν συντροφο.
Δηλαδη αλλαζω για να σε κερδισω.....τσου φιλεναδα. Διαφωνω.
Αλλο να εχεις μια ιδεα, να εχεις στοιχεια μεσα σου και να τα αξιοποιησεις για να τον κερδισεις.

freyja
23-11-11, 17:14
Εννοω οτι στην περιπτωση που η vanilla πρεπει να μπει στην ψυχολογια της sub για να κερδισει αυτον που επιθυμει. Ειναι λιγο πιο ευκολο και πραγματοποιησιμο.
Ετσι τουλαχιστον νοιωθω εγω.
Ειναι πιο ευκολο νομιζω.
Κι εξαλλου οι γυναικες, κατα την δικη μου αποψη παντα, εχουν ικμαδες υποταγης μεσα τους.
Οποτε μια vanilla που επιθυμει καποιον εμπειρο Κυριαρχικο, καπως σουλουπωνεται η κατασταση.
Το θεμα για μενα ειναι δυσκολο, οταν πρεπει να μεταμορφωθει η vanilla σε κυριαρχικη.
Αλλα νομιζω ειναι κατα μιας σχεσης, να αναγκασθεις να μπεις σε μια ετερη κατασταση, αγνωστη σε σενα, για να κερδισεις εναν συντροφο.
Δηλαδη αλλαζω για να σε κερδισω.....τσου φιλεναδα. Διαφωνω.
Αλλο να εχεις μια ιδεα, να εχεις στοιχεια μεσα σου και να τα αξιοποιησεις για να τον κερδισεις.

Μα χωράνε «πρέπει» στην έκφραση του bdsm και πόσο θα αντέξει η εν λόγω vanilla το καθεστώς σκλαβιάς αν δεν το έχει ανάγκη?
Και πόσο θα αντέξει ο Μ ή Κ της να της εξηγεί ότι δεν την δέρνει επειδή την μισεί αλλά επειδή την αγαπάει?

Astrovroxi
23-11-11, 17:17
Μα χωράνε «πρέπει» στην έκφραση του bdsm και πόσο θα αντέξει η εν λόγω vanilla το καθεστώς σκλαβιάς αν δεν το έχει ανάγκη?
Και πόσο θα αντέξει ο Μ ή Κ της να της εξηγεί ότι δεν την δέρνει επειδή την μισεί αλλά επειδή την αγαπάει?

Ε, δεν μιλαμε για σκλαβια ετσι?
Θελει πολυ δρομο ως εκει.
Μιλαμε για εισαγωγη στα μαλακα.....σιγα σιγα.
Αν μη τι αλλο θα προσπαθησει.
Αν δεν της βγει.....οκ!
Δεν χαλασε και ο κοσμος.

No Name
23-11-11, 17:22
Εσύ μιλάς όμως για κάποια που έχει υποτακτική ψυχολογία και απλά δεν έχει εκπαιδευτεί, όχι για κάποια vanilla που στο όνομα του ερωτά είναι έτοιμη να κάνει τα παντα

Χμ... Να τα προσέχεις αυτά τα βανιλάκια που είναι έτοιμα να κάνουν τα πάντα.

Νομίζω κάπου είχα δει μια απάντηση ενός μέλους ( συγχωρέστε με αλλά δεν θυμάμαι ποιού ακριβώς ) που έλεγε ότι εκείνος φοβάται όσες δεν του φέρνουν ποτέ αντίρρηση στις "διαστροφές" του και δεν εκφράζουν τι τους αρέσει και τι όχι, σε αντίθεση με εκείνες που είναι ειλικρινείς και θέτουν κάποια όρια, είτε σκληρά είτε όχι.

sw
23-11-11, 17:31
...νομιζω πως το ερωτημα απαντιεται κατα την διατυπωση του.

Ειμαι της γνωμης πως καποιο ατομο που δεν εχει καταβολες ΒΔΣΜικες δεν ειναι δυνατον να αυτενεργησει ΒΔΣΜικα . (μιλω εκ πειρας )
Συνεπως αν ειναι διατεθημενο να "εκπαιδευθει" (στην ουσια να παπαγαλησει, παραχωρησει το σωμα του, βασανισει την ψυχη και τα συναισθηματα του τελικα -φανταζεσαι τη "διαρκεια ζωης" μιας ελλιπους σχεσης... - ) και να εκτελεσει στην ουσια "παραγγελιες" (υποδεδειγμενες απο σενα ή απο τη βιβλιογραφια) που σε βαθος χρονου θα κουρασουν το ενδιαφερον του (επειδη δεν θα παιρνει την ικανοποιηση απο την επανατροφοδοτουμενη ερωτικοσεξουαλικη σας επικοινωνια αλλα απο τον βατηρα εκτιναξης της ερωτικη της μεθης ...απαξ ) αλλα και το δικο σου, ισως δεν σου/σας δωσει και τα καλυτερα προσδοκωμενα.
Επαφιεται στις δυο σας γνωριζοντας τα πιο πανω να επιχειρησετε ή οχι.

Επισης : Σημαντικο! Ο μονοσημαντος ερωτας ειναι απαραδεκτο να μοχλευτει απο το μελος που τον δεχεται για να χρησιμοποιηθει ΒΔΣΜικα . Ειναι μια λανθανουσα νον κονσενσουαλ συνθηκη που φοραει το κουστουμι του κονσενσουαλ. (σκεψου το).
Φυσικα εξαρταται και απο το προσωπικο σας στοιχειο και το τι εννοει ...ΒΔΣΜικα ο καθενας μας.

Καλη αποφαση :)

...με ενδιαφερον

Γι:)ργος

ΥΓ τα παραπανω ισχυουν μονο αν εχει επιβεβαιωθει η απουσια ΒΔΣΜικων ελατηριων του φερομενου ως βανιλλα ατομου.
μια και ειναι πολυ παρεξηγημενες οι γνωσεις ή οι ταμπελες που χρησιμοποιουμε γι αυτες τις επικοινωνιακες αναγκες ! (τονιζω)

juicy brunet
23-11-11, 18:12
Με κάλυψες απόλυτα Γιώργο(sw).. και χωρίς ίχνος κουτσομπολιού ορκίζομαι πως θεωρώ το θέμα σας πολύ ενδιαφέρον στην εξέλιξή του..! προσωπικά θα απολάμβανα την συνολική χημεία και το καλό σεξ ακόμα και χωρίς βδσμικά στοιχεία .. ίσως να διανύετε μια ''τέτοια'' περίοδο βρε αδελφέ..(αν)και όταν σας έρθει απαραίτητο στοιχείο και θα έχετε εδραιώσει το μεταξύ σας το ανάλογο δέσιμο, ακόμα θα έχετε καταλάβει και περισσότερα πράγματα για την ικανότητα και προσωπικότητα του άλλου ανθρώπου και άρα θα κρίνετε ποια θα είναι η καλύτερη οδός.. άλλωστε ο έρωτας είναι με άλλο πρόσωπο κάθε φορά... απόλαυσέ τον..

cad
23-11-11, 19:11
καλησπερα σας ....ηρθε το πληρωμα του χρονου για να θεσω τη δευτερη και πολυ σημαντικη για μενα δευτερη ερωτηση...ας υποθεσουμε οτι συναντατε στη ζωη σας ενα ατομο που σας κινει το ενδιαφερον ερωτικα ,αλλα μαθαινετε οτι ειναι βανιλα ...καθως κανετε παρεα ,το βανιλα ατομο σας ερωτευεται και σεις δεν ειστε απολυτα αδιαφοροι .Δηλωνετε τις θεσεις σας και το βανιλα αποφασιζει να μυηθει στο bdsm για να ικανοποιησει τις απαιτησεις σας ,με διαφορους τροπους ενημερωσης .Ποια ειναι η αποψη σας; θα ενθαρρυνατε; θα βοηθουσατε; η θα αποθαρρυνατε το βανιλα να προσπαθησει να εισαχθει σ εναν εντελως διαφορετικο κοσμο ,εκουσιως φυσικα ,γιατι θα θεωρουσατε ασκοπη την οποια προσπαθεια; θα ηθελα να μου απαντουσατε κατα τροπο που θα με βοηθουσε στην αναζητηση μου ...

Πρώτα το ψάχνεις. Αν δεν ξέρεις πώς ψάχνουν, άστο...
Αν το σύστημα ακούει, το τσεκάρεις. Αν δεν ξέρεις πώς, άστο...
Αν ακούει, το ξανατσεκάρεις πιο εμπεριστατωμένα. Αν δεν ξέρεις πώς, άστο...
Αν ακούει και εκεί, στο σημείο αυτό αποκαλύπτεσαι. Αν το σύστημα δεν ακούσει, κάτι είχες κάνει λάθος πριν. Δεν το άφησες το θέμα και πήγες στα κουτουρού.
Προετοιμάζεις την σύντομη αποχώρησή σου...

Ιδιαίτερα για Κ....
Φυσικά και γίνεται να παραχθεί ένα μοντέλο βδσμ χωρίς ...λόγια! Απαιτεί άριστη σχέση με τον εαυτό μας, εξαιρετική ισορροπία και πραγματική σχέση. Δύσκολα πράματα!
Ακόμα και αν το έχετε επιτύχει κάποτε, δεν είναι σίγουρο πως μπορείτε να το επαναλάβετε, για προφανείς λόγους...

nekhbet
23-11-11, 20:42
Εγώ σκέφτομαι το θεμα ανάποδα, ως υποτακτική θα μπορούσα να συμβιβαστώ σε μια vanilla σχέση?
Και αμεσως σκέφτομαι τις ίδιες μου τις λέξεις.
Συμβιβασμός, άρα υποχώρηση. Και ναι σε μια σχέση πρέπει να γίνονται υποχωρήσεις, όμως σε ποιό βαθμό;
Μπορεί κάποιος να υποχωρήσει τόσο ώστε να αλλάξει τον τρόπο που βιώνει τα συναισθήματα του? Να αλλάξει τον τρόπο που αντιδρά στα ερεθίσματα που παίρνει από την συμπεριφορά του συντρόφου του?
Έζησα σε vanilla σχέση αρκετό καιρό, με μια σύντροφο που με νοιαζόταν και που εξέφραζε πολύ τρυφερά τα συναισθήματα της.
Πολύ τρυφερά για εκείνη, για εμένα ήταν δύσκολο να τα καταλάβω, να τα βιώσω, ήταν τόσο ξένος ο τρόπος της .
Ούτε αυτή κατάλαβε ποτέ τον λόγο που εγώ θεωρώ πολύ τρυφερό ένα χαστούκι χωρίς λόγο, ή μια απότομη επίπληξη σε κάποιο ατόπημα μου.
Ούτε την ανάγκη μου να υπάρξει επίπληξη για τα ατοπήματά μου.
Θυμάμαι ακόμα την έκπληξη της, όταν κάποια μέρα ενώ καθόταν στον καναπέ προτίμησα να καθίσω στο πάτωμα δίπλα στα πόδια της, εγώ αισθανόμουν τόσο τρυφερά εκείνη τη στιγμή. Εκείνη απλά απόρησε.
Αυτό το χάσμα στον τρόπο που αντιλαμβανόμαστε τα συναισθήματα δεν μπορεί να αλλάξει, με αποτέλεσμα να πιέζονται και τα δυο μέλη της σχέσης
Αλλιώς θα αντιδράσει σε ένα χαστούκι μια vanilla και αλλιώς εγώ. Και κατά πόσο μπορεί ο Κυρίαρχος να εξηγεί και να μεταφράζει την κάθε του κίνηση?

Έστω ότι η vanilla προσπαθεί να υιοθετήσει υποτακτική συμπεριφορά, ώστε να μπορέσει να συνυπάρξει με τον Κυρίαρχο σύντροφο της, για αυτή θα είναι μια συνεχής προσπάθεια να παίξει σωστά ένα ρόλο που δεν της ταιριάζει, που κάποια στιγμή θα την ζορίσει και θα την κουράσει. Γιατί αν μέσα στην σχέση αυτή η υποταγή δεν είναι έκφραση του εγώ της αλλά η προσπάθεια να γίνει κάτι που δεν είναι, στο τέλος θα χάσει την ουσία της σχέσης και τον ίδιο της τον εαυτό.

Το bdsm προσφέρει απόλαυση και είναι απόλυτα ερωτικό για όσους το έχουν μέσα τους και το βιώνουν ουσιαστικά.
Για όσους προσπαθούν να ενταχθούν σε αυτό για άλλους λόγους μπορεί να γίνει καταστροφικό.

cad
23-11-11, 21:13
.......................
Το bdsm προσφέρει απόλαυση και είναι απόλυτα ερωτικό για όσους το έχουν μέσα τους και το βιώνουν ουσιαστικά.
Για όσους προσπαθούν να ενταχθούν σε αυτό για άλλους λόγους μπορεί να γίνει καταστροφικό.

Σαφές τ'αληθές...!

Uther
23-11-11, 21:46
Πρώτα το ψάχνεις. Αν δεν ξέρεις πώς ψάχνουν, άστο...
Αν το σύστημα ακούει, το τσεκάρεις. Αν δεν ξέρεις πώς, άστο...
Αν ακούει, το ξανατσεκάρεις πιο εμπεριστατωμένα. Αν δεν ξέρεις πώς, άστο...
Αν ακούει και εκεί, στο σημείο αυτό αποκαλύπτεσαι. Αν το σύστημα δεν ακούσει, κάτι είχες κάνει λάθος πριν. Δεν το άφησες το θέμα και πήγες στα κουτουρού.
Προετοιμάζεις την σύντομη αποχώρησή σου...

Ιδιαίτερα για Κ....
Φυσικά και γίνεται να παραχθεί ένα μοντέλο βδσμ χωρίς ...λόγια! Απαιτεί άριστη σχέση με τον εαυτό μας, εξαιρετική ισορροπία και πραγματική σχέση. Δύσκολα πράματα!
Ακόμα και αν το έχετε επιτύχει κάποτε, δεν είναι σίγουρο πως μπορείτε να το επαναλάβετε, για προφανείς λόγους...
λολ...καίριο..
Τα είπες όλα...

morpheus
23-11-11, 23:54
αν ήμουν σίγουρος ότι είναι βανίλα θα το αποθάρρυνα γιατι πολύ απλά πιστεύω ότι δεν μπορείς να δημιουργήσεις το οτιδήποτε χωρίς το απαιτούμενο κατάλληλο "υλικό" που θα πρέπει ωποσδήποτε
να προυπάρχει. Μύηση στο bdsm νοείται η βοήθεια που μπορεί να δωθεί σε κάποιον για να ανακαλύψει και να δώσει ένα όνομα σε αυτό που ήδη τον "τρώει" απο το πρώτο κιόλας ξύπνημα της
σεξουαλικότητας του, αλλά δεν ξέρει τι ακριβως είναι. Εννοείται ότι ο καθένας μπορεί να γίνει λίγο "kinky" εμπλουτίζοντας τη σεξουαλική του ζωή με μερικά "κόλπα" και "παιχνίδια", αλλά αυτό δεν
είναι bdsm.

Brainstorm
24-11-11, 01:24
Αν δεν είναι ασυγκράτητα διεστραμένη, σε σημείο που να με κάνει να σιχαίνομαι τον ίδιο μου τον εαυτό, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω σοβαρή σχέση μαζί της.

redrum
24-11-11, 02:10
μου εχει τυχει πριν χρονια.... να εχω σχεση με καποιον που ΤΩΡΑ πλεον αντιλαμβανομαι σε τι φαση ηταν (και μαλλον ειναι ακομα)

ο τυπακος ηταν βαθια χωμενος στο bdsm, εγω δεν ειχα καταλαβει την τυφλα μου, τα οποια σημαδια (κατα λαθος) μου εδειχνε εγω τα ερμηνευα ως 'α, ειναι βλαμμενο ρε!', καψαμε 4 χρονια απο τη ζωη μας οντας ψιλομιζεροι.. εγω δεν εφευγα απο τη σχεση γιατι ημουν καψουρα, αυτος δεν εφευγε επειδη εμ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ...

αν ηταν ντομπρος απο την αρχη, και μου προτεινε με λογια και με πραξεις, να με βαλει στη φαση.. θα δεχομουν....

τι πα να πει 'γεννιεσαι ή γινεσαι bdsmερ'

το δοκιμαζεις...

ειτε το γουσταρεις, το ΄χεις.. και ολα καλα και συνεχιζει η σχεση σε αλλη διασταση (πιο αληθινη και ντομπρα απο πριν) ειτε δεν σου καθεται καλα, δινετε τα χερια και αντιος αμιγκος..

καθομαι εγω τωρα, 700 χρονια μετα, να σκεφτομαι 'πως θα ηταν' και 'τι θα γινοταν'
ελεος... μονο γι αυτο, τον κατηγορω..

οτι ηταν πολυ κοτα, για να δοκιμασει να βαλει την γκομενα του -την συμβατικη του σχεση ας πουμε- στο παιχνιδι του, στη φαση του, στο μυαλο του...

Brainstorm
24-11-11, 02:30
μου εχει τυχει πριν χρονια.... ...........................
οτι ηταν πολυ κοτα, για να δοκιμασει να βαλει την γκομενα του -την συμβατικη του σχεση ας πουμε- στο παιχνιδι του, στη φαση του, στο μυαλο του...

Μάλλον θα είχε τους λόγους του.

redrum
24-11-11, 02:33
Μάλλον θα είχε τους λόγους του.

μακαρι.... το ευχομαι ειλικρινα... ο λογος που δεν με εβαλε στο τριπακι να ηταν επειδη ΕΙΧΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥ, και οχι επειδη ηταν κοτα...

προτιμω να σκεφτομαι οτι εκαψα 4 χρονια με καποιον 'βαθυστοχαστο και μυστηριο' ας πουμε... και οχι με τον τσικεν λιτλ

εντιτ.. brainstorm, δεν εισαι εσυ ετσι? λολ... αν ναι, ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brainstorm
24-11-11, 02:34
μακαρι.... το ευχομαι ειλικρινα... ο λογος που δεν με εβαλε στο τριπακι να ηταν επειδη ΕΙΧΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥ, και οχι επειδη ηταν κοτα...

προτιμω να σκεφτομαι οτι εκαψα 4 χρονια με καποιον 'βαθυστοχαστο και μυστηριο' ας πουμε... και οχι με τον τσικεν λιτλ

Γιατί δεν τον ρωτάς?

Ίσως να είχε δεί οτι ενδεχομένως μπορεί να μην μπορούσες να ανταπεξέλθεις ( στα γούστα του π.χ. ) και για αυτό να μην ασχολήθηκε.

Απ'την άλλη και 4 χρόνια είναι πάρα πολλά για να περάσουν στο "έτσι".

nekhbet
24-11-11, 03:03
μου εχει τυχει πριν χρονια.... να εχω σχεση με καποιον που ΤΩΡΑ πλεον αντιλαμβανομαι σε τι φαση ηταν (και μαλλον ειναι ακομα)..........

Πιθανόν ο άνθρωπος να μην ήθελε να γίνει πειραματόζωο.
Ή πίστευε πως αν το είχες έστω και λίγο θα είχες αντιδράσει θετικά στα "τυχαία" ερεθίσματα που σου έδωσε.

cad
24-11-11, 03:34
μου εχει τυχει πριν χρονια.... να εχω σχεση με καποιον που ΤΩΡΑ πλεον αντιλαμβανομαι σε τι φαση ηταν (και μαλλον ειναι ακομα)

ο τυπακος ηταν βαθια χωμενος στο bdsm, εγω δεν ειχα καταλαβει την τυφλα μου, τα οποια σημαδια (κατα λαθος) μου εδειχνε εγω τα ερμηνευα ως 'α, ειναι βλαμμενο ρε!', καψαμε 4 χρονια απο τη ζωη μας οντας ψιλομιζεροι.. εγω δεν εφευγα απο τη σχεση γιατι ημουν καψουρα, αυτος δεν εφευγε επειδη εμ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ...

αν ηταν ντομπρος απο την αρχη, και μου προτεινε με λογια και με πραξεις, να με βαλει στη φαση.. θα δεχομουν....

τι πα να πει 'γεννιεσαι ή γινεσαι bdsmερ'

το δοκιμαζεις...

ειτε το γουσταρεις, το ΄χεις.. και ολα καλα και συνεχιζει η σχεση σε αλλη διασταση (πιο αληθινη και ντομπρα απο πριν) ειτε δεν σου καθεται καλα, δινετε τα χερια και αντιος αμιγκος..

καθομαι εγω τωρα, 700 χρονια μετα, να σκεφτομαι 'πως θα ηταν' και 'τι θα γινοταν'
ελεος... μονο γι αυτο, τον κατηγορω..

Χαιρετώ την γυναικεία εκδοχή του Απολλώνιου του Τυανέα, μπορει και του Κόμητα Σεν Ζερμέν...
Ίσως αυτό να εξηγεί και τα 4 χρόνια που σου πήρε η μιζεροκαψούρα μέχρι να ξεκαθαρίσει.
Έχεις όλο τον χρόνο που θέλεις αθάνατη! Προς τι η βία?

freyja
24-11-11, 04:05
Πιθανόν ο άνθρωπος να μην ήθελε να γίνει πειραματόζωο.
Ή πίστευε πως αν το είχες έστω και λίγο θα είχες αντιδράσει θετικά στα "τυχαία" ερεθίσματα που σου έδωσε.

Συμφωνώ και προσθέτω

Μπορεί ο τυπάκος να σε ερωτεύτηκε, συμβαίνει σε όλους να ερωτευτούμε κάποιο άτομο που δεν έχει όλες τις απαιτούμενες για εμάς προδιαγραφές.

redrum
24-11-11, 08:33
πολυ χαιρομαι που ολες οι αποψεις συγκλινουν στο οτι ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ (πολυ πιθανο, γεγονος), γι αυτο δεν με δοκιμασε οποτε 4 χρονια παιζαμε τις κουμπαρες...

και κανεις δεν σκεφτηκε την εκδοχη, οτι ο ιδιος μπορει να ντρεποταν για τα γουστα του και φοβοταν να εκδηλωθει σαν γκευ ιν δε κλοζετ -ωωωωωω μην το μαθει η μαμα!!!-

επισης, ειμαι σιγουρη οτι κανεις απο εδω μεσα -και γενικοτερα ΕΚΕΙ ΕΞΩ- δεν εχει παραλληλες σχεσεις..

την συμβατικη βανιλλοσχεση του, με την οποια παει για κινεζικο φαγητο και σινεμα, και
την bdsm σχεση του, με την οποια παει για κινεζικο ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΟ και για επιδειξεις δεσιματος..

ολοι ειναι ανετοι και εχουν αποδεχτει τα γουστα και τα βιτσια τους....

κι αν εγω πχ, την βρισκω να με πατανε κατω με 12ποντα, δεν φταιω εγω που εσυ δεν το επιασες το νοημα... φταις εσυ, που δεν μυρισες τα νυχια σου και δεν διαβασες την ταμπελα στο κουτελο μου "MALE PERV"

cad
24-11-11, 11:16
πολυ χαιρομαι που ολες οι αποψεις συγκλινουν στο οτι ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ (πολυ πιθανο, γεγονος), γι αυτο δεν με δοκιμασε οποτε 4 χρονια παιζαμε τις κουμπαρες...

και κανεις δεν σκεφτηκε την εκδοχη, οτι ο ιδιος μπορει να ντρεποταν για τα γουστα του και φοβοταν να εκδηλωθει σαν γκευ ιν δε κλοζετ -ωωωωωω μην το μαθει η μαμα!!!-

επισης, ειμαι σιγουρη οτι κανεις απο εδω μεσα -και γενικοτερα ΕΚΕΙ ΕΞΩ- δεν εχει παραλληλες σχεσεις..

την συμβατικη βανιλλοσχεση του, με την οποια παει για κινεζικο φαγητο και σινεμα, και
την bdsm σχεση του, με την οποια παει για κινεζικο ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΟ και για επιδειξεις δεσιματος..

ολοι ειναι ανετοι και εχουν αποδεχτει τα γουστα και τα βιτσια τους....

κι αν εγω πχ, την βρισκω να με πατανε κατω με 12ποντα, δεν φταιω εγω που εσυ δεν το επιασες το νοημα... φταις εσυ, που δεν μυρισες τα νυχια σου και δεν διαβασες την ταμπελα στο κουτελο μου "MALE PERV"

Eίπαμε! Ειμαστε μεγάλα παιδιά και καταλαβαίνουμε μερικά στοιχειώδη πράγματα, όπως πχ δεν φταίνε οι άλλοι και αν φταίνε κάτι έχουμε κάνει, αλλιώς είναι ψυχάκηδες και αν είναι ψυχάκηδες πάλι εμείς το έχουμε το θέμα γιατί αποτέλεσαν συνειδητή επιλογή μας.
Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το δικό σου νταβαντούρι με το αν μερικοί ή όλοι εδώ μέσα έχουν παράλληλλες σχέσεις, μεγάλα παιδιά είναι, επιλογή τους είναι, θέμα τους είναι, να το λύσουν και να το διαχειριστούν μόνοι τους. Και ας ζορίζονται στο θέμα τους όσο θέλουν. Τελικά ποὐ είναι το θέμα? Ή μήπως θές να στο πει κάποιος για να το ευχαριστηθείς και να εκφράσεις τις απόψεις σου? Δεν ειν'κακό... Ξέρεις..! Cosmopolitan σελίδα 34...
Ουφ!!!

redrum
24-11-11, 11:29
Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το δικό σου νταβαντούρι με το αν μερικοί ή όλοι εδώ μέσα έχουν παράλληλλες σχέσεις, μεγάλα παιδιά είναι, επιλογή τους είναι, θέμα τους είναι, να το λύσουν και να το διαχειριστούν μόνοι τους. Και ας ζορίζονται στο θέμα τους όσο θέλουν. Τελικά ποὐ είναι το θέμα? Ή μήπως θές να στο πει κάποιος για να το ευχαριστηθείς και να εκφράσεις τις απόψεις σου? Δεν ειν'κακό... Ξέρεις..! Cosmopolitan σελίδα 34...
Ουφ!!!

ρε φιλαρακι , για τρισεκατομμυριοστη φορα που στο λεει καποιος, εισαι ακατανοητος για τον απλο λαο... και το υφακι , και το στυλακι και το νοηματακι των οσων γραφεις..

αμα σε χαλανε τα ποσταρισματα μου, πατα ιγκνορ.... μη μου μιλας σουαχιλι...

οπως ολοι, ετσι και γω, λεω την αποψη μου, μεσα απο την ιστορια μου..

οτι δηλαδη, ειτε βανιλια, ειτε μοκκα αυτος που γουσταρεις.... παρε το ρισκο και μιλα του, ή δειξε του με πραξεις τα γουστα σου... ΑΥΤΟ λεω εγω, τις κουλαμαρες για το κοσμοπολιταν και τα υπολοιπα δεν τα καταλαβαινω, ειμαι του δημοτικου οπως εχει ξαναειπωθει

freyja
24-11-11, 11:35
@redrum
Μου επιτρέπεις μια ερώτηση ?
Με τον τύπο ήσουν ερωτευμένη σε βαθμό να δοκιμάσεις κάτι που θα σου πρότεινε με όχι τόσο αντικειμενικά κριτήρια?

cad
24-11-11, 11:35
Να σε αφήσω τότε να σε απολάυσουν και να σε απολαύσεις..!
Είπε κανείς πως η βανίλια δεν είναι υπέροχη και μυρωδάτη?
Γι' αυτό και την βουτάμε στο κρύο νερό και την λέμε υποβρύχιο!
Γιατί όταν βγαίνει αναδείχνει τα αρώματά της!
Πίσω στο νερό σου τώρα...
Κατάδυση!!!

redrum
24-11-11, 11:42
@redrum
Μου επιτρέπεις μια ερώτηση ?
Με τον τύπο ήσουν ερωτευμένη σε βαθμό να δοκιμάσεις κάτι που θα σου πρότεινε με όχι τόσο αντικειμενικά κριτήρια?

ευχαριστω για την ερωτηση..

λοιπον, περα του οτι ημουν ερωτευμενη..
ημουν ΑΝΕΤΗ μαζι του, του ειχα εμπιστοσυνη.... θα δοκιμαζα οτι μου προτεινε... οταν χωρισαμε ΤΟΤΕ, δεν ημουν θυμωμενη μαζι του, απλα θεωρησα οτι η σχεση απλα δεν τραβαγε και καλα καναμε και πηραμε χωριστους δρομους..
τωρα ομως, τοσο καιρο μετα, και ειδικα μετα το καλοκαιρι και μια συζητηση που ειχα με μια φιλη που μου ανοιξε τα ματια σε σχεση με συμπεριφορες του πρωην μου, και μετα απο διαβασμα εδω.. που μου ανοιξαν επιπλεον τους οριζοντες...
θυμωσα παρα πολυ μαζι του.. που δεν μου εδωσε την ευκαιρια να μπω στον κοσμο του... και γιατι η σχεση μας θα ειχε μπει σε αλλη φαση, και γιατι εχασα μια σπανια ευκαιρια να μυηθω στο bdsm απο καποιον που ηξερα καλα και εμπιστευομουν

freyja
24-11-11, 11:48
ευχαριστω για την ερωτηση..

λοιπον, περα του οτι ημουν ερωτευμενη..
ημουν ΑΝΕΤΗ μαζι του, του ειχα εμπιστοσυνη.... θα δοκιμαζα οτι μου προτεινε... οταν χωρισαμε ΤΟΤΕ, δεν ημουν θυμωμενη μαζι του, απλα θεωρησα οτι η σχεση απλα δεν τραβαγε και καλα καναμε και πηραμε χωριστους δρομους..
τωρα ομως, τοσο καιρο μετα, και ειδικα μετα το καλοκαιρι και μια συζητηση που ειχα με μια φιλη που μου ανοιξε τα ματια σε σχεση με συμπεριφορες του πρωην μου, και μετα απο διαβασμα εδω.. που μου ανοιξαν επιπλεον τους οριζοντες...
θυμωσα παρα πολυ μαζι του.. που δεν μου εδωσε την ευκαιρια να μπω στον κοσμο του... και γιατι η σχεση μας θα ειχε μπει σε αλλη φαση, και γιατι εχασα μια σπανια ευκαιρια να μυηθω στο bdsm απο καποιον που ηξερα καλα και εμπιστευομουν

Έχεις σκεφτεί ότι ίσως ο φίλος σου δεν προσπάθησε να σε μυήσει στο bdsm όχι επειδή ήταν «κότα» ,όπως είπες, αλλά επειδή δεν ήθελε να επηρεάσει την πορεία σου?
Θέλω να πω, ότι αν έβλεπε ότι ήσουν πρόθυμη να δοκιμάσεις τα παντα κάτω από το πρίσμα του ερωτά σου για αυτόν ίσως να μην ήθελε να εκμεταλλευθεί τα συναισθήματα σου και την εμπιστοσύνη σου .
Ίσως αν είχες δείξει κάποιο ενδιαφέρον ανεξάρτητα από αυτόν να είχε λειτουργήσει διαφορετικά.

redrum
24-11-11, 12:07
Έχεις σκεφτεί ότι ίσως ο φίλος σου δεν προσπάθησε να σε μυήσει στο bdsm όχι επειδή ήταν «κότα» ,όπως είπες, αλλά επειδή δεν ήθελε να επηρεάσει την πορεία σου?
Θέλω να πω, ότι αν έβλεπε ότι ήσουν πρόθυμη να δοκιμάσεις τα παντα κάτω από το πρίσμα του ερωτά σου για αυτόν ίσως να μην ήθελε να εκμεταλλευθεί τα συναισθήματα σου και την εμπιστοσύνη σου .
Ίσως αν είχες δείξει κάποιο ενδιαφέρον ανεξάρτητα από αυτόν να είχε λειτουργήσει διαφορετικά.

πιθανων, αν και πιστευω (βασιζομενη και σε αλλα στοιχεια του χαρακτηρα του) οτι τελικα ηταν κυριως ντροπη, φοβος και ελλειψη αυτοπεποιθησης..

ας μην κανουμε ομως το τοπικ redrumκεντρικο -λολ-

αυτο που εχει σημασια ειναι, οτι καλο ειναι αν θελει καποιος να μοιραστει εμπειριες με το ταιρι του, ακομα κι αν αυτος/αυτη δεν εχουν σχεση με bdsm, να το κανουν... να ανοιγονται...
αυτη ειναι η δικη μου γνωμη

Astrovroxi
24-11-11, 12:10
αυτο που εχει σημασια ειναι, οτι καλο ειναι αν θελει καποιος να μοιραστει εμπειριες με το ταιρι του, ακομα κι αν αυτος/αυτη δεν εχουν σχεση με bdsm, να το κανουν... να ανοιγονται...

Συμφωνω σε αυτο.
Η ειλικρινεια σε μια σχεση ειναι η καλυτερη βαση.
Εξαλλου κανεις δεν μπορει να μαντεψει τι επιθυμει η ψυχουλα καποιου στο βαθος.
Ποση διαθεση εχει να ανακαλυψει και να γνωρισει νεες καταστασεις.
Οταν δυο ανθρωποι μαθαινουν να μοιραζονται τα εσωψυχα τους, τοτε ειναι σε καλο δρομο και η σχεση.

freyja
24-11-11, 12:12

Σε γενικές γραμμές δεν διαφωνώ, όταν όμως το ταίρι μας επηρεάζεται υπερβολικά από εμάς σε σημείο να ασπάζεται τα θέλω μας από φόβο μην μας χάσει τότε καλό είναι να το προστατεύσουμε από βεβιασμένες αποφάσεις

Astrovroxi
24-11-11, 12:17
Σε γενικές γραμμές δεν διαφωνώ, όταν όμως το ταίρι μας επηρεάζεται υπερβολικά από εμάς σε σημείο να ασπάζεται τα θέλω μας από φόβο μην μας χάσει τότε καλό είναι να το προστατεύσουμε από βεβιασμένες αποφάσεις

Ναι, αλλα αν δεν εχει το θαρρος να μας πει και να μας αποκαλυφθει.....δεν εχει ουσια ετσι.
Πρεπει ο αλλος να ειναι ο εαυτος του.
Ειμαι αυτος, μου αρεσει αυτο και επιθυμω κι εκεινο.
Θελεις να δοκιμασουμε?
Αν το εκαναν αυτο οι ανθρωποι δεν θα εψαχναν απεγνωσμενα να βρουν καποιον να ταιριαζουν, οπως το εχουν μεσα στο μυαλο τους.
Γιατι να φοβηθεις να πεις στον αλλο τις επιθυμιες σου, τις σκεψεις σου, τους φοβους σου?
Εστω και αν κινδυνευεις να τον τρομαξεις και να φυγει.
Ισως ομως κερδισεις το σημαντικο, αυτο που επιθυμεις.
Το ρισκο ειναι 50-50%.

redrum
24-11-11, 12:17

κοιταξε, εσυ ανοιγεις μια πορτα... δεν τον πλακωνεις στα κλωτσιδια να μπει μεσα... επιλεγει....

δεν νομιζω οτι οι πρακτικες του bdsm ειναι ανεκτες, αν δεν 'το΄χεις' οπως εχει λεχθει κι εδω μεσα...

δηλαδη, οσο και να σε αγαπαω και να σε θελω, αμα δεν την παλευω να με κατουρησεις πχ... δεν θα κατσω σ αυτη τη σχεση, ή μπορει απλα να μην δεχτω να 'παιξω' μαζι σου ετσι, και να συνεχισουμε οπως ημασταν -ψιλοδυσκολο αυτο κατα τη γνωμη μου-

cad
24-11-11, 12:22
Με αυτά που έχεις δει μέχρι τώρα εδώ μέσα, τι στάτους θα του απέδιδες?

redrum
24-11-11, 12:25
Μες αυτά που έχεις δει μέχρι τώρα εδώ μέσα, τι στάτους θα του απέδιδες?

perv ή switch

δεν εχω καταλαβει και καλα τις διαφορες αυτων των δυο, αλλα κατι τετοιο νομιζω

cad
24-11-11, 12:40
Πω πω... Πολύ ντροπαλή είσαι! Πλήρης φυσικής συστολής! Χαρά στον που θα σε "ξεκλειδώσει"! Αλλά ξέχασα... Ντρέπεσαι!
Μέχρι που βλέπω και κόκκινα μάγουλα τώρα, ενα πράμα!

Lizard
24-11-11, 15:12
Πολυ ωραιο θεμα.
Οταν ημουν φοιτητρια γνωρισα καποιον vanilla τον οποιο και ερωτευτηκα σφοδρα. Ζουσα στο συννεφακι μου τρελλη απο ευτυχια. Μετα απο 2 χρονια αρχισα ομως να τρωγομαι. Ηθελα να αλλαξω τα πραγματα και να βαλω το bdsm στη ζωη μας. Αυτο βεβαια δεν μπορουσε να γινει απο την μια μερα στην αλλη. Επρεπε να γινει μεθοδικα και συστηματικα. Ακριβως οπως προτεινει ο Cad. Ηταν καποιος που οχι μονο δεν γνωριζε απο bdsm αλλα ουτε καν το ειχε ξανακουσει. Μου πηρε ενα χρονο μεχρι να ειναι ετοιμος να κανουμε ανοιχτη κουβεντα face to face. Καποιους μηνες για να αρχισουμε να δοκιμαζουμε δειλα δειλα καποια πραγματα. Αυτο που καταφερα ηταν να του ξυπνησω καποιες επιθυμιες που δεν γνωριζε πως ειχε. Ελα ομως που ηταν οι λαθος επιθυμιες! Του βγηκε το κυριαρχικο και κοντεψαμε να χασουμε και την vanilla σχεση που ειχαμε. Το μυστικο ειναι το χιουμορ και η υπομονη. Πρεπει παντα ομως να εισαι ο εαυτο σου. Δεν εχει νοημα να κρυβεις τις προτιμησεις σου οταν τις εχεις πραγματικα αναγκη. Αυτη η καταπιεση θα σε στοιχειωνει για παντα. Δοκιμασα λοιπον, δεν μου βγηκε οπως ηλπιζα ομως και η σχεση μου εγινε καλυτερη, και η εικονα που ειχαμε ο ενας για τον αλλο ηταν πιο σαφης. Το σημαντικο ειναι πως δεχτηκαμε ο ενας τον αλλον και αυτο οφειλεται στην καλη επικοινωνια και στην αγαπη. Ναι θα γινουν συμβιβασμοι, ομως θα γινουν και απο τις δυο πλευρες.

cad
24-11-11, 15:25
......

Ο ορισμός της κατάθεσης του προσωπικού βιώματος και της συναισθηματικής νοημοσύνης!
Να μεταφερθεί ως παράδειγμα για τα παραπάνω στην wikipedia!

MasterAndreas
24-11-11, 16:26
Οπως πολύ σωστά αναφέρει η aria, δεν αλλάζει ο άνθρωπος...Είναι κάτι που ή το έχεις ανάγκη ή δεν το εχεις αναγκη.

Το ζώ.... και συμφωνώ απόλυτα με την aria και εσένα. Aria πιο εύκολο θα ήταν να παραμείνετε σε μια κλασική ερωτική σχέση αν έχετε χημεία μεταξύ σας, αυτό είναι εφικτό αλλά ίσως πάντα, κάτι να σου λείπει.

freyja
24-11-11, 21:48
Το ζώ.... και συμφωνώ απόλυτα με την aria και εσένα. Aria πιο εύκολο θα ήταν να παραμείνετε σε μια κλασική ερωτική σχέση αν έχετε χημεία μεταξύ σας, αυτό είναι εφικτό αλλά ίσως πάντα, κάτι να σου λείπει.

Αρκεί η χημεία με έναν άνθρωπο που δεν έχεις κοινούς κώδικες?
Αν εσύ την χαστουκίζεις επειδή σου αρέσει και αυτή κλαίει επειδή νομίζει ότι την μαλώνεις πόσο θα αντέξεις?

redrum
24-11-11, 22:46
δεν γινεται να μεινει ετσι η σχεση.... γιατι ετσι, υποκρινεται το bdsm ατομο....

πρεπει να βγει η αληθεια του, κι οτι γινει...

για μενα ειναι σαν ενας γκευ που ειναι σε σχεση με ατομο αλλου φυλου.. επειδη το αγαπαει, ειναι φιλοι, το θαυμαζει, κλπ κλπ... ε, δεν γινεται να κρυβεται, πρεπει να φανερωθει, αλλιως θα περασει καιρος, θα βγει αναγκαστικα η αληθεια στην επιφανεια ΚΑΠΟΙΑ στιγμη, και θα εχουμε δραματα για τον καιρο που χαθηκε, για την υποκρισια κλπ κλπ....

SlaveRose
24-11-11, 23:31
ωραίο θέμα!
.. εγώ είμαι vanilla ..
πιστεύω ότι η το έχεις το μικρόβιο ή δεν το έχεις .. πιστεύω ότι πρέπει να σου αρέσει .. δεν είναι θέμα εκπαίδευσης .. δεν είναι τυχαίο που υπάρχει το φόρουμ .. συνήθως οι "bdsm" ψάχνονται μεταξύ τους .. κάνουν σχέσεις .. μεταξύ τους .. γιατί έχουν αυτό το κοινό σημείο που τους ενώνει ..
-- τώρα όσο για τον τύπο που ερωτεύτηκα .. πιστεύω ότι θα ήμουν το ίδιο ερωτευμένη μαζί του ακόμα και αν μου έλεγε ότι του αρέσει να κανει bungee jumping πριν το sex .. αλλά δεν ξέρω πόσο μακριά σε πάει αυτό .. το ψάχνω ακόμα :) :)

freyja
24-11-11, 23:39
τώρα όσο για τον τύπο που ερωτεύτηκα .. πιστεύω ότι θα ήμουν το ίδιο ερωτευμένη μαζί του ακόμα και αν μου έλεγε ότι του αρέσει να κανει bungee jumping πριν το sex .. αλλά δεν ξέρω πόσο μακριά σε πάει αυτό .. το ψάχνω ακόμα :) :)

Τα δύσκολα θα άρχιζαν όταν θα ήθελε να κάνετε σεξ μονο κατά την διάρκεια ελεύθερης πτώσης και εσύ έπασχες από υψοφοβια :surprise:

cad
25-11-11, 02:02
ωραίο θέμα!
.. εγώ είμαι vanilla ..
πιστεύω ότι η το έχεις το μικρόβιο ή δεν το έχεις .. πιστεύω ότι πρέπει να σου αρέσει .. δεν είναι θέμα εκπαίδευσης .. δεν είναι τυχαίο που υπάρχει το φόρουμ .. συνήθως οι "bdsm" ψάχνονται μεταξύ τους .. κάνουν σχέσεις .. μεταξύ τους .. γιατί έχουν αυτό το κοινό σημείο που τους ενώνει ..
-- τώρα όσο για τον τύπο που ερωτεύτηκα .. πιστεύω ότι θα ήμουν το ίδιο ερωτευμένη μαζί του ακόμα και αν μου έλεγε ότι του αρέσει να κανει bungee jumping πριν το sex .. αλλά δεν ξέρω πόσο μακριά σε πάει αυτό .. το ψάχνω ακόμα :) :)

Ο έρως κάνει καλό!!!

Tyfeas
25-11-11, 04:16
ωραίο θέμα!

Αυτο ακριβως ειναι μια απο τις μικρες χαρες ενος σαδιστη. Να υπομενεις πονο σωματικο και ψυχικο για να μην χασεις τον ερωτα του.
Θα μου πεις οτι ο ερωτας ομως εχει ημερομηνια ληξης,οκ,γιατι οι βδσμ σχεσεις δεν εχουν?
Προσωπικη παντως αποψη ειναι οτι οι καλυτερες ''σκλαβες''(εξαιρουνται οι ελαχιστες συνειδητοποιημενες) ειναι αυτες που δεν το ξερουν...δεν εχουν ακουσει καν για βδσμ!

Uther
25-11-11, 11:22
Προσωπικη παντως αποψη ειναι οτι οι καλυτερες ''σκλαβες''(εξαιρουνται οι ελαχιστες συνειδητοποιημενες) ειναι αυτες που δεν το ξερουν...δεν εχουν ακουσει καν για βδσμ!
Γούστα ειναι αυτά

thaleia
25-11-11, 12:09
Επειδη ειμαι σκλαβα θεωρω και υπηρετω τον εκαστοτε συντροφο μου ως Κυριο μου ακομη κι αν Εκεινος ειναι βανιλα,
υποτασσομενη λοιπον στα θελω του φερομαι και λειτουργω ως βανιλα....

MasterAndreas
25-11-11, 12:58
Επειδη ειμαι σκλαβα θεωρω και υπηρετω τον εκαστοτε συντροφο μου ως Κυριο μου ακομη κι αν Εκεινος ειναι βανιλα,
υποτασσομενη λοιπον στα θελω του φερομαι και λειτουργω ως βανιλα....

Να μια κοπέλα... που θα σας κάνει τα γούστα, χωρίς να σας τα πρήζει. Ιδανική σύντροφος άν κερδίσεται την καρδιά της. Οι ελέυθεροι σπεύσατε, είναι είδος υπό εξαφάνιση. τυχερούληδες....... ( Perris- Andreas σημειώσατε 1-0 ).

zoyzoy
25-11-11, 15:08
Όταν ερωτεύσαι κάποιον σίγουρα δεν ζητάς στάτους.
Το να ξεδιπλώσεις τα ερωτικά σου γούστα όμως είναι αναπόφευκτο.
Προσωπικά μου έχει συμβεί κι έχω ενθαρρύνει τη μύησή του στο χώρο.
Βασικό tip όμως για να πετύχει κάτι τέτοιο είναι ο έτερος να το κάνει επειδή το γουστάρει κι εκείνος
και όχι απλά και μόνο για να ικανοποιήσει το ταίρι του.

Desire
27-11-11, 05:11
Υπάρχουν πολλά επίπεδα vanilla.
Είναι vanilla, vanilla; Ή είναι vanilla, kinky με εμπειρίες και χωρίς αναστολές;

Άσκοπο θα ήταν άν η μόνη του σχέση με το σεξ είναι ιεραποστολικό τρία λεπτά με όλα τα φώτα κλειστά και φορώντας νυχτικιά.
Αν δεν αντιμετωπίζει με αυτό τον τρόπο το σεξ, υπάρχουν ελπίδες, αρκεί να γίνει με πολύ προσοχή.
Το πιο σημαντικό είναι να μην μπαίνουν ταμπέλες και μην δημιουργούνται εντυπώσεις...
(Η φράση "Αγάπη, ξέρεις πως τώρα που σου έδειρα το κωλαράκι, σε έδεσα και σε φορμάρησα, είσαι ο υποτακτικός μου;" ΔΕΝ είναι επιθυμητή. Δημιουργεί λάθος αντιδράσεις).

Θέλει αργά και μικρά βήματα και πρέπει να ξεκινήσετε από kinky παιχνίδια. Δεσίματα, μαντήλια στα μάτια, φτερά, νύχια, spanking κλπ. Αν τα δεχτεί και του αρέσει, τότε μπορεί και να το έχει. Το βασικό είναι να υπάρχει σεβασμός των σκληρών ορίων, καθώς δεν είστε ακόμα σε φάση να διαχειριστείτε το ξεπέρασμά τους. Τα μαλακά όρια είναι κάτι στο οποίο θα πρέπει να επικεντρωθείτε.

Το θέμα της υποταγής και της μετατροπής του σε σκλάβο είναι περίπλοκο και μακρινό. Αφορά εκπαίδευση, εμπιστοσύνη, αφοσίωση και εμπειρία. Μάλλον θα πρέπει να μιλάς για φάση top/bottom (και όχι Mistress/slave) όπου σημασία έχει το ίδιο παιχνίδι και μετά από αυτό δεν υφίσταται κάποια σχέση υποταγής και όλοι γυρίζετε σε μια vanilla κοινωνική κατάσταση. Αναγκαστικά πρέπει να περάσετε από αυτό το στάδιο πρώτα, καθώς δεν υπάρχουν οι προσλαμβάνουσες παραστάσεις σε κανέναν από τους δύο για κάτι περαιτέρω.

Υπαρχει τέλος η πιθανότητα να υφίσταται μια σχέση D/s χωρίς να το γνωρίζετε: Να είναι εξυπηρετικός, υπάκουος, να σε περιποιείται και να σε λατρεύει. Αυτό είναι το πρωτόπλασμα για έναν υποτακτικό ή/και έναν σκλάβο, αλλά θα χρειαστείτε και οι δύο εκπαίδευση, πριν να είστε σε θέση να φτάσετε σε αυτό.

Mist
28-11-11, 11:18
Δεν γίνεται αυτό,θα είναι μια μεγάλη καταστροφή,πως μπορεί να αφουγκραστει την διαστροφη μου και τις αναγκες μου καποιος που δεν μπορει να τις καταλαβει αλλα το κανει μονο και μονο για να μη με χασει;Δεν αλλαζει ο ανθρωπος,ειναι αυτο που ειναι και αυτο που του βγαινει...

Tyrael
28-11-11, 13:10
Όταν τα ετερώνυμα έλκονται, είναι η καλύτερη φάση.

Το πρόβλημα ξεκινάει, όταν ένα μέλος των ετερωνύμων, επιθυμεί να "υποτάξει" το άλλο, με θεμιτά ή αθέμιτα μέσα, γιατί τότε από ετερώνυμα (στα βίτσια), γίνονται ομώνυμα και τούμπαλιν.

sklavina
28-11-11, 13:11
Δεν γίνεται αυτό,θα είναι μια μεγάλη καταστροφή,πως μπορεί να αφουγκραστει την διαστροφη μου και τις αναγκες μου καποιος που δεν μπορει να τις καταλαβει αλλα το κανει μονο και μονο για να μη με χασει;Δεν αλλαζει ο ανθρωπος,ειναι αυτο που ειναι και αυτο που του βγαινει...

Έχεις δίκιο από τη μια σε αυτο, αλλά σκέψου πως δεν είναι απόλυτο. Δε γεννηθήκαμε όλοι με το bdsm στο μυαλό μας. Κάποια στιγμή μας βγήκε. Σε άλλον νωρίς, σε άλλον αργότερα. Δεν έχει σημασία. Εξάλλου το bdsm δεν είναι μόνο D/s ή Μ/s. Δεν είναι για όλους αυτό.
Το να κάνει κάτι κάποιος για να μη με χάσει έχει σαφέστατα όρια. Δεν μπορεί να προχωρήσει πολύ. Υπάρχει όμως η πιθανότητα και φρονώ πως είναι μεγάλη να αφεθεί ως ένα βαθμό και να νιώσει ελεύθερος ο σύντροφος αυτός. Γιατί για μένα το bdsm έχει άμεση σχέση με την ελευθερία όσο αντιφατικό και να ακούγεται αυτό.
Δεν είμαι απόλυτη στο ότι δεν αλλάζει ο άνθρωπος. Έχουμε μέσα τέτοιο υλικό όλοι κρυμμένο που αρνούμαστε ή φοβόμαστε να εξωτερικεύσουμε. Αρκεί το κατάλληλο κλικ από το κατάλληλο άτομο στο κατάλληλο timing και βλέπεις τον κόσμο ανάποδα. Δεν είναι συναρπαστικό, ενδιαφέρον και όμορφο;

Mist
28-11-11, 15:46
Έχεις δίκιο από τη μια σε αυτο, αλλά σκέψου πως δεν είναι απόλυτο. Δε γεννηθήκαμε όλοι με το bdsm στο μυαλό μας. Κάποια στιγμή μας βγήκε. Σε άλλον νωρίς, σε άλλον αργότερα. Δεν έχει σημασία. Εξάλλου το bdsm δεν είναι μόνο D/s ή Μ/s. Δεν είναι για όλους αυτό.
Το να κάνει κάτι κάποιος για να μη με χάσει έχει σαφέστατα όρια. Δεν μπορεί να προχωρήσει πολύ. Υπάρχει όμως η πιθανότητα και φρονώ πως είναι μεγάλη να αφεθεί ως ένα βαθμό και να νιώσει ελεύθερος ο σύντροφος αυτός. Γιατί για μένα το bdsm έχει άμεση σχέση με την ελευθερία όσο αντιφατικό και να ακούγεται αυτό.
Δεν είμαι απόλυτη στο ότι δεν αλλάζει ο άνθρωπος. Έχουμε μέσα τέτοιο υλικό όλοι κρυμμένο που αρνούμαστε ή φοβόμαστε να εξωτερικεύσουμε. Αρκεί το κατάλληλο κλικ από το κατάλληλο άτομο στο κατάλληλο timing και βλέπεις τον κόσμο ανάποδα. Δεν είναι συναρπαστικό, ενδιαφέρον και όμορφο;

Σίγουρα δεν γεννιόμαστε με αυτό,αλλά μεγαλώνοντας και καταλαβαίνοντας ορισμένα πράγματα για τον εαυτό μας ξέρουμε τι μας αρέσει και τι όχι(πάντα κάτι υπάρχει προς το bdsm),βάση αυτού το λέω.Και ελεύθερος να αφεθεί ο άλλος πάλι αυτά που χρειάζεσαι για να είσαι ελεύθερη το πιο πιθανό είναι να μην τα βρεις και το λέω από προσωπική εμπειρία και μόνο.

Αρκεί το κατάλληλο κλικ από το κατάλληλο άτομο στο κατάλληλο timing και βλέπεις τον κόσμο ανάποδα. Δεν είναι συναρπαστικό, ενδιαφέρον και όμορφο;

Σε αυτό τι να σου πω,δεν έχω προσωπική εμπειρία,αλλά όπως το λες σίγουρα θα ήταν κάτι πολύ συναρπαστικό και όμορφο.

thaleia
28-11-11, 23:27
που λετε περσυ το καλοκαιρι γνωρισα τον Γιαννη ,
κουκλος ο Γιαννης , μολις τον ειδα χαζεψα..., λιγες μερες μετα την γνωριμια μας μου ζητησε να βγουμε,
μωρ' τι βανιλας και ξεβανιλας σιγα μην τον αφηνα...
εν ολιγοις η γνωριμια ξελιχθηκε σε σχεση, περα απο ωραιος ηταν και καλο παλληκαρι ,περνουσα μια χαρα μαζι του,
μεσα λοιπον σ' αυτη την σχεση εγω λειτουργουσα οπως μου επεβαλε η φυση μου και η εκπαιδευση μου ως σκλαβα,
δεν καλυπτα καμμια αναγκη μου διοτι για μενα η υποταγη δεν αποτελει αναγκη, ειναι πηγαια και αυθορμητη
και απο μονη της προκαλει τον αλλον να με κυριαρχισει εστω κι αν δεν ειναι bdsmer ,
αληθεια ποσα βανιλοαρσενικα δεν γοητευονται οταν π.χ. η συντροφος τους τους προφερει το ουϊσκυ τους γονατιστη ,
εκτελει χωρις δευτερη κουβεντα τις επιθυμιες τους, χαμηλωνει τα ματια, ειναι σεμνη και σοβαρη γενικα ,
αλλα στις προσωπικες στιγμες τυφλα ναχουν οι πουτανες ?
αρεσαν λοιπον ολα αυτα στον Γιαννη και τ' απολαμβανε, κι εγω το ιδιο,
ηταν αναγκη ο Γιαννης να αποκαλειται Κυριος μου ? μα ηταν ... απλα δεν το ηξερε ...
το ενιωθε ομως και το απολαμβανε,
σ' ολη την διαρκεια της σχεσης στιγμη δεν σκεφτηκα οτι μου λειπει το bdsm ,
ενοιωθα πληροτητα διοτι θεωρω οτι οι σχεσεις δεν ειναι αλισβερισι, δινω τοσα θελω τοσα , παζαρευω κ.λ.π.
οταν δινω , δινω ανιδιοτελως και δινομαι επισης , δεν περιμενω να παρω διοτι δεν εχω αναγκη να παρω ,
για μενα οι προσωπικες σχεσεις ,κι οχι μονο οι ερωτικες ή σεξουαλικες, απεχουν πολυ απο την αγορα του αλ χαλιλι ...

cad
28-11-11, 23:45
κουκλος ο Γιαννης , μολις τον ειδα χαζεψα..., λιγες μερες μετα την γνωριμια μας μου ζητησε να βγουμε,
εν ολιγοις η γνωριμια ξελιχθηκε σε σχεση, περα απο ωραιος ηταν και καλο παλληκαρι ,περνουσα μια χαρα μαζι του,
μεσα λοιπον σ' αυτη την σχεση εγω λειτουργουσα οπως μου επεβαλε η φυση μου και η εκπαιδευση μου ως σκλαβα,
δεν καλυπτα καμμια αναγκη μου διοτι για μενα η υποταγη δεν αποτελει αναγκη, ειναι πηγαια και αυθορμητη
και απο μονη της προκαλει τον αλλον να με κυριαρχισει εστω κι αν δεν ειναι bdsmer ,
αληθεια ποσα βανιλοαρσενικα δεν γοητευονται οταν π.χ. η συντροφος τους τους προφερει το ουϊσκυ τους γονατιστη ,
εκτελει χωρις δευτερη κουβεντα τις επιθυμιες τους, χαμηλωνει τα ματια, ειναι σεμνη και σοβαρη γενικα ,
ηταν αναγκη ο Γιαννης να αποκαλειται Κυριος μου ? μα ηταν ... απλα δεν το ηξερε ...
ενοιωθα πληροτητα διοτι θεωρω οτι οι σχεσεις δεν ειναι αλισβερισι, δινω τοσα θελω τοσα , παζαρευω κ.λ.π.
οταν δινω , δινω ανιδιοτελως και δινομαι επισης , δεν περιμενω να παρω διοτι δεν εχω αναγκη να παρω ,
για μενα οι προσωπικες σχεσεις ,κι οχι μονο οι ερωτικες ή σεξουαλικες, απεχουν πολυ απο την αγορα του αλ χαλιλι ...

Κι η μυλωνού τον άντρα της με τους πραματευτάδες..? Δεν γίνεται...! Ω, Μεγάλη ...πραματευτού!

thaleia
29-11-11, 00:11
Κι η μυλωνού τον άντρα της με τους πραματευτάδες..? Δεν γίνεται...! Ω, Μεγάλη ...πραματευτού!

χμμ!!! προτιμας να σου φερω ενα σακι καλοαλεσμενη ζια ή ενα μεταξωτο φουλαρι ?

cad
29-11-11, 00:41
Όλα καλά από σένα!

Tyrael
30-11-11, 14:02

Δε μπορώ να δώσω και άλλο ρεπ.

Πολλά συγχαρητήρια που ξέρετε να ζείτε τη ζωή σας και να βιώνετε την πραγματικότητα μέσω της πραγματικής ελευθερίας που της αξίζει.

Πάντως, θα συνιστούσα, να μη τα λέτε αυτά, ειδικά δημόσια. Θα χαρακτηριστείτε τουλάχιστον αιρετική, αχέμ, για να μη πω και τίποτα βαρύτερο.

Με εκτίμηση,
Tyrael

thaleia
30-11-11, 14:42
Πάντως, θα συνιστούσα, να μη τα λέτε αυτά, ειδικά δημόσια. Θα χαρακτηριστείτε τουλάχιστον αιρετική, αχέμ, για να μη πω και τίποτα βαρύτερο.

Με εκτίμηση,
Tyrael

αγαπητε Tyrael ,
κατ' αρχας σας ευχαριστω γενικως και ειδικως,
σας καταθετω εν τιμη οτι ουδεποτε επτοηθην απο χαρακτηρισμους,
ανεκαθεν υποστηριζα τις αποψεις μου με παρρησια κι εχω ραπισθει πολλακις γι αυτο ,
οχι διαδικτυακως ή bdsmικως αλλα κατα την διαρκεια του πραγματικου κοινωνικου μου βιου,
υποχωρουσα δε παντα οταν αντιλαμβανομουν οτι λανθανω σφιγγοντας το χερι του "αντιπαλου"

η εκτιμησις αμοιβαια
θαλεια

Brainstorm
30-11-11, 16:40

Κάτσε γιατι θα μας τρελάνεις!!

Δεν είχατε δηλαδή ΤΑΜΠΕΛΕΣ ο καθένας στο κούτελο του;;;;

Μα είναι δυνατόν;

Δεν το πιστεύω αυτό που ζώ. Αν μου πείς οτι δεν είχατε και τα τους τόμους με τα πρωτόκολλα των σοφών του BDSM για σωστή συμπεριφορά Κ προς υ και υ προς Κ, θα πηδηχτώ... απο τον κώλο!

Κρίμα, αυτό μόνο έχω να πώ.

striggla
01-12-11, 01:24
Να σε αφήσω τότε να σε απολάυσουν και να σε απολαύσεις..!
Είπε κανείς πως η βανίλια δεν είναι υπέροχη και μυρωδάτη?
Γι' αυτό και την βουτάμε στο κρύο νερό και την λέμε υποβρύχιο!
Γιατί όταν βγαίνει αναδείχνει τα αρώματά της!
Πίσω στο νερό σου τώρα...
Κατάδυση!!!

μπρλμπρλλλλλλλ...... (οι μπουρμπουλίθρες...)

σοβαρευομαι τώρα....

καλή μου daria, όποιος αρνείται τη φύση του, όποια κι αν είναι αυτή, κατ' αρχήν κοροϊδεύει τον εαυτό του κι έπειτα το άτομο που έχει απέναντί του

σε απλά ελληνικά, αν δε γουστάρεις τον πόνο πχ, όσο κι αν γουστάρεις τον άλλον, θα προσποιηθείς μία φορά ότι το ανέχεσαι, δύο, τρεις..... κάποια στιγμή θα αντιδράσεις......