PDA

Επιστροφή στο Forum : Υποταγή....στάση ζωής???

MasterAndreas
26-10-12, 12:53
Υπάρχουν άτομα που στην καθημερινότητά τους, είναι ιδιαίτερα συγκαταβατικά και καλόβολα. Με ευχαρίστηση θα εκτελούσαν την επιθυμία ενός φίλου, ενός συναδέλφου ή κάποιου στην παρέα με αρχηγικές τάσεις. Θα το έκαναν μάλιστα με ευχαρίστηση, εάν αυτό που τους ζητάτε δεν θίγει την τιμή και την υπόληψή τους. Θα το έκαναν έχοντας την ευχαρίστηση της προσφοράς και της ικανοποίησης του προσώπου που το ζητά.
Μου έχει προξενήσει τρομερή εντύπωση, κοπέλες του Forum που αυτοπροσδιορίζονται σαν υποτακτικές, αρνούνται πεισματικά να εκτελέσουν απλά πραγματάκια που δεν είναι καν απαραίτητο να είναι κανείς συνειδητοποιημένος υποτακτικός για να τα κάνει. Σε κάθε νεαρή κοπέλα που με προσέγγισε το διάστημα που είμαι στο forum, έκανα αυτό το μικρό τέστ. Μετά βεβαιότητος μπορώ να πω πως η υποταγή τους είναι απόλυτα επιλεκτική, κάτι σαν " Όταν θέλω, άμα θέλω και όπως θέλω". Να με συγχωρούν οι πολύ σκεπτόμενοι, αλλά εγώ που αρέσκομαι να μιλώ σταράτα υποστηρίζω πως αυτό, δεν αποτελεί στάση ζωής. Το ότι μια κοπέλα, αντέχει να φάει πενήντα βιτσιές (για τη δική της καύλα), αυτό στα δικά μου μάτια δεν την κάνει υποτακτική. Όταν άλλη μου λέει, πως "ο αφέντης μου μου έχει απαγορεύσει να μιλάω σε άλλους κυρίαρχους, αλλά θα σου δώσω το δεύτερο profil μου για να μιλάμε. Όταν άλλη, σε όποια ερώτησή μου δεν της αρέσει αρκετά, δεν απαντά και μου κάνει και την θυμωμένη γιατί της την έκανα. Όταν άλλη που την βλέπω με κακή ψυχολογία, της ζητώ να βρίσκει ένα τραγούδι που να μιλάει για τη ζωή, την ελπίδα και την αγάπη και να μου το στέλνει καθημερινά, της φαίνεται αυτό βαρύ κι ασήκωτο .....Τί να πω.
Έχω γνωρίσει απλά κοριτσάκια, που όταν ευγενικά τους ζητούσα κάτι, γίνονταν χίλια κομμάτια για να με ευχαριστήσουν. Οι υποτακτικές που θέλουν να επιλέγουν εκείνες τις στιγμές της υποταγής τους και να είναι τελικά υποταγή υπό όρους (τους δικούς τους όρους), είναι υποτακτικές για προσυμφωνημένα sessions μόνο και τίποτα παραπάνω. Αν δε ζητήσεις να σου βάλουν ένα ποτήρι νερό, μπορεί και να σε βρίσουν. Αν τις πονέσεις λίγο παραπάνω από όσο επιθυμούν μπορεί και να σε κλοτσήσουν.
Και μετά έρχονται κάποιοι φίλοι και μιλάνε για εξ αποστάσεως έλεγχο με ηλεκτρονικά μέσα. Για γυναίκες μιλάμε παιδιά. Θα βάλουν μια φωτογραφία μπροστά στην κάμερα, θα κάνουν και μια εκτροπή στο εφεδρικό κινητό και θα πάνε στα μπουζούκια με κανέναν του χεριού τους.
Δεν ισχυρίζομαι πως δεν υπάρχουν πραγματικά υποτακτικές κοπέλες γιατί γνώρισα μία κι εγώ και θα ήμουν άδικος. Τυχερός όποιος κατέχει ένα από αυτά τα υπέροχα πλάσματα, αλλά για την πλειοψηφία τους, η υποταγή δεν αποτελεί στάση ζωής, αλλά περιστασιακή καύλα, με την αξίωση "Όταν θέλω, άμα θέλω και όπως θέλω".
Δεν μπορώ να χωνέψω, πως από ένα τόσο μεγάλο δείγμα, δεν πέτυχε καμία σε αυτά τα αθώα τεστ, που ακόμα και η γυναίκα μου που δεν είναι καθόλου μαζοχίστρια, ούτε και διεκδικεί δάφνες υποτακτικής, θα έπαιρνε άριστα. Εγώ είμαι άνθρωπος πρακτικός και εκφράζω μια απορία, ένα παράπονο. Οι υπόλοιποι κυρίαρχοι, συναντάται τις υποτακές που αναμένατε? Αυτές είναι οι υποτακτικές που ζουν στις φαντασιώσεις σας??? Ώρες ώρες, εύχομαι να ήμουν απλά σαδιστής, θα ξεσκιζόμουν στα Sessions.
Κορίτσια μου εσείς τι λέτε? Θα μου βάλει επιτέλους καμία ένα ποτήρι νερό, η να πάω για ψάρεμα.:unconscious:

cad
26-10-12, 13:35
Καμια 700αριά άτομα που είναι στο φόρουμ θα βάλουν από ένα ευρώ τον μήνα και θα σου στείλουμε την υπηρέτρια στο σπίτι.
Οι υπόλοιποι θα της πληρώνουν και το ΙΚΑ...
Τι άλλο θες?

MasterAndreas
26-10-12, 14:47
Καμια 700αριά άτομα που είναι στο φόρουμ θα βάλουν από ένα ευρώ τον μήνα και θα σου στείλουμε την υπηρέτρια στο σπίτι.
Οι υπόλοιποι θα της πληρώνουν και το ΙΚΑ...
Τι άλλο θες?

Μου αρκεί το ενδιαφέρον σου βρε παλιόπαιδο. Και για να δεις τι παιδί είμαι, θα σας προσφέρω μια οικονομικότερη λύση. Η Κοπέλα από τη Βουλγαρία που γνώρισα στο εξοχικό του φίλου μου, έρχεται με 250 ευρώ το μήνα και χωρίς ΙΚΑ. Θα καθαρίζει το γραφείο μου, θα μένει στο δωματιάκι που είχα φτιάξει της Barbara και η μόνη υποχρέωσή μου, θα είναι να τη γαμάω συχνά. Θα θυσιαστώ προκειμένου να μην σας ξοδέψω πολύ. Αισθάνομαι πολύ όμορφα, που ο αυθεντικός σκεπτόμενος Cad, νοιάστηκε για το πρόβλημά μου. Αυτοί οι imitation Cad που κυκλοφορούν, δεν μπορούν να μοιράσουν δυο γαϊδουριών άχυρο. Cad, είναι μόνο ένας....:love_heart::love_heart::love_heart:

knight
26-10-12, 22:36
Κι όμως, το θέμα που θίγει ο Ανδρέας έχει βάση. Προσωπικά μου άρεσε ο ευθύς, ο απλός κι αυθόρμητος τρόπος που το έθεσε.
Διότι, αν τα Υ άτομα δεν έχουν υποχρεωτικά μια πιο '''υποτακτική''' συμπεριφορά στην καθημερινότητά τους, τότε ούτε και τα Κ άτομα έχουν υποχρεωτικά μια '''κυριαρχική''' αντίστοιχη.
Το τελευταίο δεν το έχω πολυσυναντήσει. Τότε γιατί συναντάμε συχνότερα το πρώτο; Διότι δεν είναι Υ όλοι όσοι (ή κυρίως όλες όσες) το δηλώνουν.

Emiris
26-10-12, 23:21
Δηλαδή αν μια γυναίκα δηλώνει ότι τις αρέσουν οι άντρες και ότι πάει με άντρες, τότε ο κάθε ένας νομίζει ότι θα του κάθεται αν της δείξει ενδιαφέρον και αν μία δεν του κάτσει θα απορεί μετά αν όντως της αρέσουν οι άντρες;

Υποτακτικές είναι προφανώς σε εκείνον ή εκείνους τους ελάχιστους με τους οποίους θα κάνουν κάποια σχέση.

Επίσης, υποτακτικές κοπέλες, δηλαδή κοπέλες, βρίσκει κάποιος στον έξω κόσμο και όχι στις bdsm κοινότητες κατά την υπεροπτική μου γνώμη (τις ταπεινές τις αφήνω στους ταπεινούς).

Από τη στιγμή που κάποια την έχω γνωρίσει σε ένα bdsm site ή κοινότητα, τότε ουσιαστικά είμαστε φιλαράκια που έχουμε το ίδιο χόμπι και το συζητάμε κάθε τόσο. Όπως κάνουν οι χομπίστες του ενυδρείου για παράδειγμα.

Ξέρω, ξέρω. Διαφωνείτε. Δε χρειάζεται να το συζητήσουμε :abnormal: :single_eye:

knight
27-10-12, 00:14
Συχνά οι διαφωνίες προκύπτουν ανάλογα: με την τιμή κλίμακας ενός ζητήματος, τους όρους, τις προϋποθέσεις, τις άλλες παραμέτρους κ.λπ. που ο καθένας έχει στο νου του.
Ας μην ξεστρατήσουμε. Το ερώτημα θα μπορούσε να είναι το εξής: Ένα άτομο που δηλώνει Κ ή Υ, είναι φυσικό να αποπνέει μια τέτοια αύρα και στις υπόλοιπες εκφάνσεις της ζωής του; (με τις όποιες προϋποθέσεις, και στον όποιο βαθμό και στον όποιο τόπο και χρόνο, κ.λπ. κ.λπ. ουφ...). Νομίζω ναι.

Lazycat
27-10-12, 00:25
Ξέρω, ξέρω. Διαφωνείτε. Δε χρειάζεται να το συζητήσουμε :abnormal: :single_eye:

Τόσο μα τόσο πολύ συμφωνούμε!!:loyal:

cad
27-10-12, 02:12
Αυτός ο Πιραντέλος δεν ήταν που είχε πει "έτσι είναι, αν έτσι νομίζετε..."!
Χαλάω εγώ χατίρια ρε σκασμένα...
Αυτό δεν σημαίνει πως δεν διαφωνώ στα πιο πολλά που γράφετε...
Κι εκεί που συμφωνώ, θεωρώ πως δεν έχετε κάποια εμπειρία, ούτε καν σε ανάγνωσμα...
Μα και το ευχολόγιο ή οι ευσεβείς πόθοι της όποιας ασαφούς φαντασίωσης είναι κι αυτά φάρος κι ας μην οδηγήσει ποτέ πουθενά...
Φονταμενταλιστής και πουρίστας σε αυτό το επίπεδο δεν είμαι και δεν με κόβω να υπάρξω ποτέ...
Αλλά δεν χαλάω ζαχαρένιες ακίνδυνες, ακόμα και όταν στερούνται περιεχομένου συμβατού με το φόρουμ αυτό.
Είπε κανείς πως δεν είμαι και κακός άρθρωπας?
Δεν είμαι τόσο καλό παιδί όσο η Lazycat καλοί μου συνομιλητές...
Που σαν γάτα γνήσια "θυμόσοφη" έστησε την φάκα τόσο προσεκτικά ώστε να φαίνεται μόνο το τυρί.
Και γι' αυτό της αφιερώνω την πιο γνήσια μορφή της παροιμίας που διεσώθη δια στόματος Λεωνίδα Χρηστάκη:
" Αν αργήσω τσίμπησε, το τυρί θάναι στη φάκα"...
Καλό κυνήγι λοιπόν Lazycat...
Kαλή εποχή είναι για ποντίκια... λολ

Lazycat
27-10-12, 09:45
" Αν αργήσω τσίμπησε, το τυρί θάναι στη φάκα"...

Άλλη μια γνωστή παροιμία :
Πουτάνα είναι αυτή που πάει με όλους εκτός από μένα.

Astrovroxi
27-10-12, 11:18
Άλλη μια γνωστή παροιμία :
Πουτάνα είναι αυτή που πάει με όλους εκτός από μένα.

Τσου.....πουτανα ειναι αυτη που παει με ολους παει και με μενα, ενω η καριολα παει με ολους εκτος απο μενα!

freyja
27-10-12, 12:44
@Master Andreas
Ο προβληματισμός σου δεν είναι παράλογος αν και το θέτεις λίγο μονοδιάστατα.
Θα παραθέσω όλες τις σκέψεις που πέρασαν από το μυαλό μου με έναυσμα το νήμα σου,
αν και μερικές ίσως λίγο ξεφεύγουν πιστεύω ότι είναι εντός θέματος.

Μια κοπέλα που είναι (έστω δηλώνει) υ δεν είναι μονο αυτό,
έχει και άλλους ρόλους στην ζωή της, είναι κόρη, μητέρα, υπάλληλος ή εργοδότης, φίλη κοκ.
Η υποτακτικότητα είναι στοιχείο του χαρακτήρα της που πρέπει να διαχειριστεί και να διοχετεύσει συνειδητά,
ώστε να μπορεί να είναι λειτουργική σε όλους τους ρόλους και τις υποχρεώσεις της.
Αντίστοιχα και ένα κυριαρχικό άτομο πρέπει να μπορεί να χειρίζεται τις αρχηγικές του τάσεις
στον κοινωνικό ή επαγγελματικό του περίγυρο (ναι δεν είναι όλοι οι Κ αφεντικά).

Πιστεύω και υποστηρίζω ότι η υποτακτική δεν οφείλει να παραδίδει με το καλημέρα τα παντα,
μάλλον αυτό που οφείλει στον εαυτό της είναι να μην το κάνει.
Το ότι στην αρχή φέρνει αντιρρήσεις και κλωτσάει μπορεί να σημαίνει πολλά πράγματα,
όχι μονο ότι δεν είναι υποτακτική και απλά μποτομαρει.
Κατά την γνώμη μου αρκετά συνηθισμένο είναι το ότι επειδή μια φύσει υποτακτική πολύ εύκολα γίνεται έρμαιο
αναπτύσσει άμυνες που την μετατρέπουν σε αγρίμι ώστε να προστατευτεί ούσα αδέσποτη.
Αυτές οι άμυνες δεν πέφτουν εύκολα επειδή κάποιος δηλώνει ο τέλειος Κυρίαρχος, πρέπει να το αποδείξει πρώτα.
Μια υποτακτική, (κατά την γνώμη μου παντα έτσι, δεν αξιώνω δίπλωμα υποτακτικότητας)
ακόμα και όταν έχει αποφασίσει να υποταχτεί στον χ Κ , συνεχίζει σε καποια θέματα είτε συνειδητά , είτε ασυνείδητα να κλωτσάει.
Θέλει πολύ δουλειά και από τους δυο για να σταματήσει αυτό.

Και για να τοποθετηθώ και πιο άμεσα στο ερώτημα σου,
η υποτακτική που ξεκινά να μιλάει διαδικτιακα με έναν υποψήφιο Κ κάνει ακριβώς αυτό που κανείς και εσύ,
τον τεστάρει, παρατηρεί τις αντιδράσεις και τις συμπεριφορές του ώστε να δει αν υπάρχει συμβατότητα.
Και στην τελική ναι για την καύλα της υποτάσσεται πρώτα και πάνω από όλα.
Και πρέπει να κανείς πολλά χιλιόμετρα μεχρι η υποταγή της να είναι προσωποκεντρικη με απόλυτο κέντρο εσένα

Διότι δεν είναι Υ όλοι όσοι (ή κυρίως όλες όσες) το δηλώνουν.

Ενώ όλοι όσοι δηλώνουν Κ έχουν δίπλωμα και αδεία ασκήσεως επαγγέλματος:playful:

MasterAndreas
27-10-12, 14:03
Γενικά έχω τοποθετηθεί και δεν έχω να προσθέσω κάτι αξιόλογο. Η πορεία της κουβέντας με οδηγεί σε μια διαπίστωση επί προσωπικού. Είμαι καταδικασμένος λόγω του χαρακτήρα μου, να μείνω ίσως και για πάντα χωρίς BDSM ταίρι. Αν στο μυαλό μου υπήρχε αυτό σαν παιγνίδι, σαν απλό Session με περιορισμένη διάρκεια, όπως κάνω στο sex, όλα θα ήταν απλά. Στις επαφές που έχω, μπορώ να αντιληφθώ που με παίρνει και που όχι να συνεχίσω. Το θέμα είναι, πως για να μπορέσω να λειτουργήσω στο επίπεδο που θα ήθελα, είναι δύσκολο να βρεθεί το ταίρι που θα μου εμπνεύσει τα συναισθήματα αυτά. Δεν αρκεί για μένα μια πρόκληση, πρόσκληση, αποδοχή..... μιας οποιασδήποτε όμορφης κοπέλας. Θέλω εκείνη μόνο την κοπέλα, που θα ποθώ να φυλακίσω στην αγκαλιά μου, που θα την θαυμάζω, που όλα απάνω της θα τα αγαπώ. Όσο εύκολα πηδάω ότι θηλυκό κινείται γύρω μου, τόσο δύσκολα διαλέγω κάτι για να γίνει δικό μου. Δεν λέω άλλα, γιατί με το δίκιο του ο φίλος μου ο Cad, θα μου πει καμιά βαριά κουβέντα.

black swan
27-10-12, 14:29
H υποταγή ως στάση ζωής υποδηλώνει -τουλάχιστον έτσι όπως το διάβασα εγώ- ότι αυτή επεκτείνεται σε όλους τους τομείς της ζωής ενός ανθρώπου.
Δηλαδή υποταγή άκριτα στα θέλω των γονιών του, των προϊσταμένων του στη δουλειά, στην εκάστοτε κυβέρνηση, ηγεσία κλπ.
Δηλαδή, μια τέτοιου είδους υποταγή είναι συνώνυμη ή συνακόλουθη της αδυναμίας, του ραγιαδισμού, της αποστασιοποίησης (κάνω αυτό που λες για να με αφήσεις ήσυχο), της απάθειας, της αβουλίας κ.ο.κ.
Η υποταγή στο πλαίσιο του D/s όμως θα έπρεπε στο δικό μου το μυαλό να είναι κάθε άλλο παρά αυτό. Και βεβαίως θα πρέπει να έχει εξαιρετικά ισχυρό το στοιχείο της επιλογής και της βούλησης.
Θεωρώ, επίσης, ότι δεν θα τιμούσε κανέναν Κ η διαπίστωση πως ένας/μια υ πάει μαζί Του/Της απλά και μόνο γιατί είναι αδύναμος/η και ανίκανος να χειριστεί έστω και στοιχειωδώς τη ζωή του/της και να αναλάβει οιαδήποτε ευθύνη οπότε βρίσκει ένα πιο ισχυρό (όχι πάντα βέβαια αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση) άτομο να του πετάξει την καυτή πατάτα. Ούτε βεβαίως να είναι ένα υποτακτικό άτομο το οποίο έχει απλά μια απεγνωσμένη ενόρμηση να υποταχθεί και την προβάλλει στον πρώτο Κ που θα βρεθεί στο δρόμο του.
Συνεπώς θα έρθω να συμφωνήσω απόλυτα με τον Emiris και να πω πως η υποταγή είναι κάτι που εμπνέεται, κερδίζεται και είναι εξαιρετικά κι απόλυτα προσωποπαγές όπως είπε και η freja.
Είμαι υποτακτική σε Κάποιον γιατί είναι επιλογή μου να παραδοθώ σε αυτόν και όχι γιατί έχω απλά να κορέσω μια ανάγκη με ό,τι βρω μπροστά μου να "κουμπώνει" έστω και ελάχιστα στην ανάγκη αυτή. Άλλως μιλάμε για μια υποταγή και Κυριαρχία αντίστοιχα που είναι αναλώσιμες.

dreams
27-10-12, 15:09
Είμαι υποτακτική σε Κάποιον γιατί είναι επιλογή μου να παραδοθώ σε αυτόν και όχι γιατί έχω απλά να κορέσω μια ανάγκη με ό,τι βρω μπροστά μου να "κουμπώνει" έστω και ελάχιστα στην ανάγκη αυτή. Άλλως μιλάμε για μια υποταγή και Κυριαρχία αντίστοιχα που είναι αναλώσιμες.

δεν ξέρω(τόσο καιρό στο φόρουμ) πώς να δώσω ρεπ.
πιάσε +1000 για αυτό που έγραψες και με συγκίνησε!

knight
27-10-12, 19:42
Μὴν κατακρίνετε, διὰ νὰ μὴ κατακριθῆτε, διότι μὲ τὸ κριτήριον ποὺ κρίνετε, θὰ κριθῆτε, καὶ μὲ τὸ μέτρον ποὺ μετρᾶτε, θὰ μετρηθῆτε.
Γιατὶ βλέπεις τὴν ἀγκίδα, ποὺ εἶναι εἰς τὸ μάτι τοῦ ἀδελφού σου, ἐνῷ τὸ δοκάρι, ποὺ εἶναι εἰς τὸ μάτι σου, δὲν τὸ παρατηρεῖς;
Ὑποκριτά, βγάλε πρῶτα ἀπὸ τὸ δικό σου μάτι τὸ δοκάρι, καὶ τότε θὰ ἰδῇς καθαρὰ γιὰ νὰ βγάλῃς τὴν ἀγκίδα ἀπὸ τὸ μάτι τοῦ ἀδελφοῦ σου.

Κατά Ματθαίον Ζ'

Αμήν!

knight
27-10-12, 19:49
;54866'] ....

Ενώ όλοι όσοι δηλώνουν Κ έχουν δίπλωμα και αδεία ασκήσεως επαγγέλματος:playful:

Εστίασα απλώς στο θέμα. Και για τα Κ ισχύουν τα ανάλογα. Ουφ...

Μαργαρίτης
27-10-12, 20:50
Τον Masrter Andreas, να τον αφήνεται στην απ' έξω. Αν αρχίσετε όλες να τον κυνηγάτε, εγώ με ποιόν θα πηγαίνω για ψάρεμα.

AuroraBorealis
27-10-12, 21:01
Εστίασα απλώς στο θέμα. Και για τα Κ ισχύουν τα ανάλογα. Ουφ...

Πρώτα είχαμε τα υ.
Μετά ήρθαν τα switchάκια.
Τώρα έχουμε και τα Κ.

Τι ωραία...

Το βλέπω σε αυτό το φόρουμ οι μόνοι που θα παραμείνουν αρσενικού γένους να είναι οι gay και θηλυκού οι λεσβίες.

knight
27-10-12, 21:13
Πρώτα είχαμε τα υ.
Τώρα έχουμε και τα Κ.

Τι ωραία...

Το βλέπω σε αυτό το φόρουμ οι μόνοι που θα παραμείνουν αρσενικού γένους να είναι οι gay και θηλυκού οι λεσβίες.

Πρώτ' απ' όλα Κ δεν είναι μόνο άνδρες.
Το έχουμε ξαναπεί: υπονοούμε τη λέξη 'άτομα' για να συντομεύουμε τις αναφορές και για τα δύο φύλα.
Ενίοτε, γράφουμε και τη λέξη 'άτομα'. Κανείς δεν αμφισβήτησε ούτε την ανδροπρέπεια κανενός, αλλά ούτε και τη θηλυκότητα καμιάς.
So simple!

cad
27-10-12, 21:58
Πρώτα είχαμε τα υ.
Τώρα έχουμε και τα Κ.

Τι ωραία...

Όσο τσιτάρουν οι σέχτες τέτοια θα γίνονται...

cad
27-10-12, 21:59
Μας ήρθανε και οι φίλοι...
Ας προσέχαμε!

AuroraBorealis
28-10-12, 00:12
Πρώτ' απ' όλα Κ δεν είναι μόνο άνδρες.
Το έχουμε ξαναπεί: υπονοούμε τη λέξη 'άτομα' για να συντομεύουμε τις αναφορές και για τα δύο φύλα.
Ενίοτε, γράφουμε και τη λέξη 'άτομα'. Κανείς δεν αμφισβήτησε ούτε την ανδροπρέπεια κανενός, αλλά ούτε και τη θηλυκότητα καμιάς.
So simple!

Δεν το έθεσα υπό το πρίσμα της ανδροπρέπειας ή της θηλυκότητας.

Προσωπικά μου φαίνεται κάπως "υποκοριστικό" κάτι από το αρσενικό ή θηλυκό γένος να το πηγαίνεις στο ουδέτερο.
Ειδικά αν δεν το συνοδεύει και το λήμμα 'άτομο' από πίσω.

Πάντα εκφράζοντας την προσωπική μου οπτική, σχολιάζω.

knight
28-10-12, 01:07
Δεν το έθεσα υπό το πρίσμα της ανδροπρέπειας ή της θηλυκότητας.

Προσωπικά μου φαίνεται κάπως "υποκοριστικό" κάτι από το αρσενικό ή θηλυκό γένος να το πηγαίνεις στο ουδέτερο.
Ειδικά αν δεν το συνοδεύει και το λήμμα 'άτομο' από πίσω.

Πάντα εκφράζοντας την προσωπική μου οπτική, σχολιάζω.

Ήταν μια σύντομη απάντηση. Συνήθως γράφω τη λέξη άτομο, π.χ. δες την αρχική τοποθέτησή μου στην 1η σελίδα.

MasterAndreas
28-10-12, 12:30
Το ΚΟΡΙΤΣΙ, το Κορίτσι που ξεχώρισα και λάτρεψα, πίστεψα από την αρχή πως είναι αυθεντική, δεν χρειάστηκε ποτέ να την υποβάλω σε κανένα τέστ, ούτε και είχα ποτέ την παραμικρή αμφιβολία πως μπορεί να ανταποκριθεί στα θέλω μου. Το αναφέρω επειδή εγώ, έπεσα αρκετές φορές στην παγίδα, να πιστεύω πως ότι έγραφε κάθε φορά εκείνη, είχε σχέση με μένα. Είναι πιο έξυπνη και πιο μορφωμένη από μένα και πιστεύω πως εύκολα μπορεί να αντιληφθεί, πως δεν είναι το κέντρο του κόσμου. Εγώ που είμαι λίγο πιο ευθύς και χαζούλης, το κατάλαβα ακούγοντας Πάριο και Ζωϊδάκη. Αυτή δεν χρειάζεται να μου στεναχωριέται....ο Εγωϊσμός μου είναι αναλώσιμος.
Δεν αποδέχομαι αυτές που είναι σκληρές και αντράκια και για δύο ωρίτσες για την καύλα τους το παίζουν γατούλες. Θέλω σταθερή στάση ζωής (να μην ερμηνευτεί αυτό ως άβουλο ον)

knight
28-10-12, 15:09
Τα τεστ είναι για τις εξετάσεις, άντε και για τους δήθεν. Υπάρχει η σημειωτική της αυθόρμητης συμπεριφοράς και της εμφάνισης, ο ειλικρινής διάλογος, ο "ζωώδης (άντε ανθρώπινος) μαγνητισμός', η κρίση και η διάκριση κι αυτή ακόμη η διαίσθηση.
Όλα τ' άλλα μου θυμίζουν ...ταχυζωείο! κι ευχαριστώ δεν θα πάρω.

MasterAndreas
28-10-12, 18:35
Τα τεστ είναι για τις εξετάσεις, άντε και για τους δήθεν. Υπάρχει η σημειωτική της αυθόρμητης συμπεριφοράς και της εμφάνισης, ο ειλικρινής διάλογος, ο "ζωώδης (άντε ανθρώπινος) μαγνητισμός', η κρίση και η διάκριση κι αυτή ακόμη η διαίσθηση.
Όλα τ' άλλα μου θυμίζουν ...ταχυζωείο! κι ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Έχεις δίκιο αγαπητέ μου, είναι λίγο πεζό. Πάρε το νήμα από την αρχή και θα διαπιστώσεις, πως τα περισσότερα τεστ, τα περνάμε εμείς οι Κ. Η διαίσθηση και ο μαγνητισμός, για τις Υ, δεν είναι αρκετές συνθήκες και πρέπει πρώτα πρώτα, εμείς να δοκιμαστούμε σκληρά, πριν μας δοθεί η συναίνεση. Δεν αρνούμαι να δοκιμαστώ, εφόσον θα παίξω ρόλο στη ζωή της....εγώ όμως, γιατί θα πρέπει να είμαι πάντα καλόπιστος και βολικός? Χάρη θα μου κάνει??? (γενική η τοποθέτηση).
Cad....και για σένα δουλεύω, μην πετάγεσαι συνέχεια σαν τσουτσού,με υπονοούμενα και μου τη σπας. Είπαμε σ' αγαπώ, μην με κάνεις να σου το επαναλαμβάνω συνέχεια, θα μας παρεξηγήσουν. :tickled_pink:

vani
28-10-12, 23:10
Το ΚΟΡΙΤΣΙ, το Κορίτσι που ξεχώρισα και λάτρεψα, πίστεψα από την αρχή πως είναι αυθεντική, δεν χρειάστηκε ποτέ να την υποβάλω σε κανένα τέστ, ούτε και είχα ποτέ την παραμικρή αμφιβολία πως μπορεί να ανταποκριθεί στα θέλω μου. Το αναφέρω επειδή εγώ, έπεσα αρκετές φορές στην παγίδα, να πιστεύω πως ότι έγραφε κάθε φορά εκείνη, είχε σχέση με μένα. Είναι πιο έξυπνη και πιο μορφωμένη από μένα και πιστεύω πως εύκολα μπορεί να αντιληφθεί, πως δεν είναι το κέντρο του κόσμου. Εγώ που είμαι λίγο πιο ευθύς και χαζούλης, το κατάλαβα ακούγοντας Πάριο και Ζωϊδάκη. Αυτή δεν χρειάζεται να μου στεναχωριέται....ο Εγωϊσμός μου είναι αναλώσιμος.
Δεν αποδέχομαι αυτές που είναι σκληρές και αντράκια και για δύο ωρίτσες για την καύλα τους το παίζουν γατούλες. Θέλω σταθερή στάση ζωής (να μην ερμηνευτεί αυτό ως άβουλο ον)

Αυτό που ψάχνεις, η γνώμη μου είναι παρά πολύ δύσκολο, οι περισσότεροι που είναι έξω από το χορό και στο λέω από vanilla οπτική, δεν προσδιορίζουν το BDSM σαν τρόπο ζωής παρά μόνο στο κρεββάτι σαν προτίμηση. Ειδικά τόσο σύνθετη που είναι η κοινωνία μας, δεν νομίζω πως υπάρχουν αυτό που θα έλεγες slaves ή υποτακτικές εκτεταμένης βάσεως.

..Άρα τι θα κάνεις για αυτό; θα συμβιβαστείς με δύο ώρες στο κρεββάτι, ίσα να πάρεις τη δόση σου και μετά θα επανέλθεις στο RL σαν να μην τρέχει τίποτα...αν φανείς τυχερός και σε ερωτευτεί κάποια και έχει από μόνη σας σαν στάση ζωής την υποτακτικότητα, μάλλον πέτυχες το jackpot...

Absinthe
29-10-12, 00:25
MasterΑνδρέας όπως έλεγε μια ψυχή' omg και 3 lol ' . No comment.

Astrovroxi
30-10-12, 11:00
Η υποταγη για μενα δεν ειναι σταση ζωης, δεν ηταν ποτε και δεν θα γινει.
Η υποταγη ειναι η σταση μου στον ερωτικο τομεα.
Απολαμβανω να ανηκω , να υπακουω, να υποτασσομαι .
Το προσωπο μου, το βλεμμα μου, το σωμα μου, ο τονος της φωνης μου, αλλαζουν οταν ειμαι μαζι Του.
Στην δουλεια, σαν γονιος, σαν φιλη, σαν κορη.....ειμαι ακρως κυριαρχικη και δεσποτικη.

vani
30-10-12, 11:14
Η υποταγη για μενα δεν ειναι σταση ζωης, δεν ηταν ποτε και δεν θα γινει.
Η υποταγη ειναι η σταση μου στον ερωτικο τομεα.
Απολαμβανω να ανηκω , να υπακουω, να υποτασσομαι .
Το προσωπο μου, το βλεμμα μου, το σωμα μου, ο τονος της φωνης μου, αλλαζουν οταν ειμαι μαζι Του.
Στην δουλεια, σαν γονιος, σαν φιλη, σαν κορη.....ειμαι ακρως κυριαρχικη και δεσποτικη.

Kαι μεταξύ μας αγαπητή δεν νομίζω πως θα το άντεχε και κανείς τους....

Astrovroxi
30-10-12, 11:15
Kαι μεταξύ μας αγαπητή δεν νομίζω πως θα το άντεχε και κανείς τους....

ποιο?

vani
30-10-12, 11:18
να έχουν μία RL υποτακτική ή σκλάβα σε πιο προχωρημένο επίπεδο και να πρέπει να την συντηρούν όλο το 24, 365 μέρες το χρόνο....εμπλοκή θα πάθαιναν...:grief: και στο τέλος δεν θα ήξεραν τι να την κάνουν....χαχα

Astrovroxi
30-10-12, 11:23
να έχουν μία RL υποτακτική ή σκλάβα σε πιο προχωρημένο επίπεδο και να πρέπει να την συντηρούν όλο το 24, 365 μέρες το χρόνο....εμπλοκή θα πάθαιναν...:grief: και στο τέλος δεν θα ήξεραν τι να την κάνουν....χαχα

Αυτο που αναφερεις υπαρχει και αρκετοι το απολαμβανουν.
Εξαλλου παντα κατι συγκεκριμενο σε ελκει σε ενα ανθρωπο για να τον κανεις ταιρι σου.
Στον Κ μου αρεσε ο δυναμισμος μου.
Θεωρησε οτι ειναι υπεροχο να υποταξεις καποια σαν κι εμενα.
Για καποιον αλλο ειναι σαγηνευτικη η γενικη υποταγη, οι χαμηλοι τονοι, η απολυτη ηρεμια σε ολους τους τομεις.
Περι ορεξεως.....κολοκυθοπιτα κουκλα μου.

vani
30-10-12, 11:26
Αυτο που αναφερεις υπαρχει και αρκετοι το απολαμβανουν.
Εξαλλου παντα κατι συγκεκριμενο σε ελκει σε ενα ανθρωπο για να τον κανεις ταιρι σου.
Στον Κ μου αρεσε ο δυναμισμος μου.
Θεωρησε οτι ειναι υπεροχο να υποταξεις καποια σαν κι εμενα.
Για καποιον αλλο ειναι σαγηνευτικη η γενικη υποταγη, οι χαμηλοι τονοι, η απολυτη ηρεμια σε ολους τους τομεις.
Περι ορεξεως.....κολοκυθοπιτα κουκλα μου.

μα μόνη σου είπες πως δεν είσαι έτσι σε RL, εγώ για αυτή τη φάση μιλάω...υποταγή σαν στάση ζωής, εγώ πιστεύω οτι έτσι ούτε αυτοί (πλειψηφικά) θα το άντεχαν...

Astrovroxi
30-10-12, 11:31
μα μόνη σου είπες πως δεν είσαι έτσι σε RL, εγώ για αυτή τη φάση μιλάω...υποταγή σαν στάση ζωής, εγώ πιστεύω οτι έτσι ούτε αυτοί (πλειψηφικά) θα το άντεχαν...

Ναι. εγω δεν ειμαι ετσι.
Δεν πρεσβευω το υποταγη ως σταση ζωης.
Μαλλον το αντιθετο!
Αλλα δεν θεωρω οτι κουραζει ολους τους ανθρωπους.
Αυτο σου εξηγω.
Δεν εχει να κανει με μειοψηφια ή πλειοψηφια.
Εχει να κανει με το τι αρεσει στον καθενα.
Και οντως υπαρχουν αρκετοι Κ που το απολαμβανουν

vani
30-10-12, 12:20
Ναι. εγω δεν ειμαι ετσι.
Δεν πρεσβευω το υποταγη ως σταση ζωης.
Μαλλον το αντιθετο!
Αλλα δεν θεωρω οτι κουραζει ολους τους ανθρωπους.
Αυτο σου εξηγω.
Δεν εχει να κανει με μειοψηφια ή πλειοψηφια.
Εχει να κανει με το τι αρεσει στον καθενα.
Και οντως υπαρχουν αρκετοι Κ που το απολαμβανουν

Δες το ανάποδα για να καταλάβεις τι εννοώ....όχι μόνο η υποταγή αλλά ούτε και η κυριαρχία πλέον σαν στάση ζωής πιστεύω υφίσταται...

αυτά πιστεύω οτι είναι όντως για τους λίγους...οι υπόλοιποι είναι λίγον τι fantasy και θα ήθελα να....όπως λέμε wanna be writer...

άντε και σου φέρνω τον υπολογιστή να κάτσεις να γράψεις η απόσταση του θέλω από το μπορώ και του ξέρω πως... έχει τεράστια διαφορά....

μη σου πω πως οι περισσότεροι θα το γυρνούσαν στον κατασκευαστή για περισσότερες διευκρινήσεις γιατί κάθως λέει το ρητό τα "μεταξωτά εσώρουχα..."

ταπεινή μου άποψη...

sorriso solare
30-10-12, 12:44
Πάρα πολύ απλά, υπάρχουν αυτοί που μας κάνουν και υπάρχουν και αυτοί που δε μας κάνουν. Επίσης, το ίδιο άτομο διαφορετικά φέρεται στη δουλειά του, στα παιδιά του, στους γείτονες, στο κρεβάτι του.

(Ωραία ιδέα το τεστ... Κρίμα που δεν μπορώ να το κάνω σε κάποιον κυρίαρχο.)

Astrovroxi
30-10-12, 12:44
Δες το ανάποδα για να καταλάβεις τι εννοώ....όχι μόνο η υποταγή αλλά ούτε και η κυριαρχία πλέον σαν στάση ζωής πιστεύω υφίσταται...

αυτά πιστεύω οτι είναι όντως για τους λίγους...οι υπόλοιποι είναι λίγον τι fantasy και θα ήθελα να....όπως λέμε wanna be writer...

άντε και σου φέρνω τον υπολογιστή να κάτσεις να γράψεις η απόσταση του θέλω από το μπορώ και του ξέρω πως... έχει τεράστια διαφορά....

μη σου πω πως οι περισσότεροι θα το γυρνούσαν στον κατασκευαστή για περισσότερες διευκρινήσεις γιατί κάθως λέει το ρητό τα "μεταξωτά εσώρουχα..."

ταπεινή μου άποψη...

Γι αυτο στο καλωσορισμα μου σου εγραψα διαβαζε λιγο πραξε πολλα.
Τιποτα δεν ειναι για λιγους ή για πολλους.
Ο καθενας μπορει να επιθυμει, να επιδιωκει, να φανταζεται και να πραττει οτι θελει.
Το bdsm δεν ειναι κατι περιεργο ή δυσκολο ή πολυπλοκο.
Ειναι μια διαφορετικη προσεγγιση στις διαπροσωπικες ερωτικες σχεσεις.
Υπαρχουν ανθρωποι καθολα κυριαρχικοι σε ολους τους τομεις της ζωης τους.
Αλλο τοσο υπαρχουν και υποτακτικοι σε ολους τους τομεις.
Τιποτα δεν κουραζει και δεν κανει κακο οταν εισαι ο εαυτος σου, οταν τον αγαπας τον εαυτο σου και τον φροντιζεις.
Καποια πραγματα ισως σου φαινονται ακομα περιεργα, αδυνατα ή ξενα προς εσενα.
Σε καταννοω.
Εχω περασει απο κει.
Αν δεν το ζησεις, δεν το νοιωσεις, δεν το γνωρισεις.....τι να σου πουν τα γραπτα και ο υπολογιστης και οι θεωριες.
Ολα ειναι θεμα επιθυμιας,γνωσης απο κοντα και επικοινωνιας.

freyja
30-10-12, 13:09
Νομίζω ότι έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Διαβάζοντας την άποψη της αστροβροχης κατάλαβα, και ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος,
ότι η υποταγή θεωρείται στάση ζωής όταν κάποιο άτομο συμπεριφέρεται υποτακτικά σε όλους όσους συναναστρέφεται.
Εγώ θεωρώ ότι η υποτακτικότητα είναι σταση ζωής όταν είναι συνειδητοποιημένη έκφραση εντός πλαισίου.
Δεν θεωρώ υποτακτικό τον άβουλο και δουλοπρεπή τύπο.
Ένα υποτακτικό άτομο μπορεί και κατά την γνώμη μου οφείλει να είναι ενεργητικό και να μπορεί να αναλάβει πρωτοβουλίες,
να έχει την δυνατότητα να επιβιώνει και να στέκεται στα πόδια του.
Αλλιώς δεν μιλάμε για υποτακτικό αλλά για εξαρτώμενο άτομο.

vani
30-10-12, 13:30
@ Αστροβροχή thanks για τις συμβουλές σου αν και πάλι δεν εξέφρασα αυτό ακριβώς...

πάρε για παράδειγμα αυτό που λέει η Freya

Και για να τοποθετηθώ και πιο άμεσα στο ερώτημα σου,
η υποτακτική που ξεκινά να μιλάει διαδικτιακα με έναν υποψήφιο Κ κάνει ακριβώς αυτό που κανείς και εσύ,
τον τεστάρει, παρατηρεί τις αντιδράσεις και τις συμπεριφορές του ώστε να δει αν υπάρχει συμβατότητα.
Και στην τελική ναι για την καύλα της υποτάσσεται πρώτα και πάνω από όλα.
Και πρέπει να κανείς πολλά χιλιόμετρα μεχρι η υποταγή της να είναι προσωποκεντρικη με απόλυτο κέντρο εσένα

συμφωνώ απόλυτα και πιστεύω επίσης πως επειδή ο αγαπητός νηματοθέτης μίλησε για στάση ζωής, , όχι session με τον άντρα, φίλο, εραστή συνάδελφο των δύο ωρών αυτό το τρέξιμο χιλιομέτρων που αναφέρει η Freya πολύ λίγοι αντίστοιχα από αυτούς που δηλώνουν ή θέλουν να είναι dom ή masters είναι διατεθειμένοι να το κάνουν ώστε τελικά η κυριαρχικότητα ή η υποτακτικότητα να ξεφύγει από το πλαίσιο δύο ωρών.

Δηλαδή μία πιστεύω ναι εκ φύσεως υποτακτικές δεν βρίσκονται, ούτε όμως και κυριαρχικοί αντίστοιχα που να μπορούν να υποστηρίξουν απόλυτα αυτόν τον τρόπο ζωής.

Αν σε κάποιο dom από αυτούς των sessions του έδινες μία υποτακτική ή σε έναν που λέει master μία σκλάβα έτοιμη, άποψη μου κατα βάθος δεν θα ήθελε.

λέω τώρα...

Astrovroxi
30-10-12, 13:35
;55274']Νομίζω ότι έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Διαβάζοντας την άποψη της αστροβροχης κατάλαβα, και ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος,
ότι η υποταγή θεωρείται στάση ζωής όταν κάποιο άτομο συμπεριφέρεται υποτακτικά σε όλους όσους συναναστρέφεται.
Εγώ θεωρώ ότι η υποτακτικότητα είναι σταση ζωής όταν είναι συνειδητοποιημένη έκφραση εντός πλαισίου.
Δεν θεωρώ υποτακτικό τον άβουλο και δουλοπρεπή τύπο.
Ένα υποτακτικό άτομο μπορεί και κατά την γνώμη μου οφείλει να είναι ενεργητικό και να μπορεί να αναλάβει πρωτοβουλίες,
να έχει την δυνατότητα να επιβιώνει και να στέκεται στα πόδια του.
Αλλιώς δεν μιλάμε για υποτακτικό αλλά για εξαρτώμενο άτομο.

Καλα καταλαβες και αυτη ειναι η αποψη της Astrovroxi....
Μπορω να εχω την αποψη μου ετσι?
Εσυ παλι μπορεις να την ερμηνευσεις οπως θες και να εχεις την δικη σου.
Αυτο ειναι ανταλλαγη αποψεων και διαλογος και πιο γενικα επικοινωνια.
Τωρα αν δεν ασπαζεσαι την δικη μου ή εγω την δικη σου......who's care?
Σημασια εχει να υποστηριζει κανεις δια ζωσης οσα λεει και να τα απολαμβανει.
Εγω αυτο κανω.
Παντως μου αρεσει που κανουμε τοσο υγιη διαλογο και ο καθενας μας μαθαινει εστω και κατι απο τον αλλο.

Astrovroxi
30-10-12, 13:36
@ Αστροβροχή thanks για τις συμβουλές σου αν και πάλι δεν εξέφρασα αυτό ακριβώς...

πάρε για παράδειγμα αυτό που λέει η Freya

συμφωνώ απόλυτα και πιστεύω επίσης πως επειδή ο αγαπητός νηματοθέτης μίλησε για στάση ζωής, , όχι session με τον άντρα, φίλο, εραστή συνάδελφο των δύο ωρών αυτό το τρέξιμο χιλιομέτρων που αναφέρει η Freya πολύ λίγοι αντίστοιχα από αυτούς που δηλώνουν ή θέλουν να είναι dom ή masters είναι διατεθειμένοι να το κάνουν ώστε τελικά η κυριαρχικότητα ή η υποτακτικότητα να ξεφύγει από το πλαίσιο δύο ωρών.

Δηλαδή μία πιστεύω ναι εκ φύσεως υποτακτικές δεν βρίσκονται, ούτε όμως και κυριαρχικοί αντίστοιχα που να μπορούν να υποστηρίξουν απόλυτα αυτόν τον τρόπο ζωής.

Αν σε κάποιο dom από αυτούς των sessions του έδινες μία υποτακτική ή σε έναν που λέει master μία σκλάβα έτοιμη, άποψη μου κατα βάθος δεν θα ήθελε.

λέω τώρα...

Εχω απαντησει ηδη στην Freyja{UT} και η απαντηση μου ειναι και για σενα η ιδια.

freyja
30-10-12, 13:44
Καλα καταλαβες και αυτη ειναι η αποψη της Astrovroxi....
Μπορω να εχω την αποψη μου ετσι?

Όχι απλα μπορείς να την εχεις αλλα χαίρομαι και που την υποστηρίζεις
χωρίς να καταλήγουμε σε γατοκαυγαδες:positive:.
Δεν είναι υποχρεωτικό να συμφωνούμε ολοι σε όλα, υποχρεωτικό και υγιές είναι να σεβόμαστε τις απόψεις των άλλων.

MasterAndreas
30-10-12, 13:48

Βρες την μου εσύ και μη σε νοιάζει κούκλα μου, θα κάνω τη νύχτα μέρα. Σχήμα λόγου vani, μην μου αρχίσεις τα προξενιά, κάποια στιγμή θα το δαμάσω το Κορίτσι....μία θέλω μόνο να μου ανήκει, μια και καλή.

thanasis
30-10-12, 13:53
Υπάρχουν άτομα που στην καθημερινότητά τους, είναι ιδιαίτερα συγκαταβατικά και καλόβολα. Με ευχαρίστηση θα εκτελούσαν την επιθυμία ενός φίλου, ενός συναδέλφου ή κάποιου στην παρέα με αρχηγικές τάσεις. Θα το έκαναν μάλιστα με ευχαρίστηση, εάν αυτό που τους ζητάτε δεν θίγει την τιμή και την υπόληψή τους. Θα το έκαναν έχοντας την ευχαρίστηση της προσφοράς και της ικανοποίησης του προσώπου που το ζητά.
Μου έχει προξενήσει τρομερή εντύπωση, κοπέλες του Forum που αυτοπροσδιορίζονται σαν υποτακτικές, αρνούνται πεισματικά να εκτελέσουν απλά πραγματάκια που δεν είναι καν απαραίτητο να είναι κανείς συνειδητοποιημένος υποτακτικός για να τα κάνει. Σε κάθε νεαρή κοπέλα που με προσέγγισε το διάστημα που είμαι στο forum, έκανα αυτό το μικρό τέστ. Μετά βεβαιότητος μπορώ να πω πως η υποταγή τους είναι απόλυτα επιλεκτική, κάτι σαν " Όταν θέλω, άμα θέλω και όπως θέλω". Να με συγχωρούν οι πολύ σκεπτόμενοι, αλλά εγώ που αρέσκομαι να μιλώ σταράτα υποστηρίζω πως αυτό, δεν αποτελεί στάση ζωής. Το ότι μια κοπέλα, αντέχει να φάει πενήντα βιτσιές (για τη δική της καύλα), αυτό στα δικά μου μάτια δεν την κάνει υποτακτική. Όταν άλλη μου λέει, πως "ο αφέντης μου μου έχει απαγορεύσει να μιλάω σε άλλους κυρίαρχους, αλλά θα σου δώσω το δεύτερο profil μου για να μιλάμε. Όταν άλλη, σε όποια ερώτησή μου δεν της αρέσει αρκετά, δεν απαντά και μου κάνει και την θυμωμένη γιατί της την έκανα. Όταν άλλη που την βλέπω με κακή ψυχολογία, της ζητώ να βρίσκει ένα τραγούδι που να μιλάει για τη ζωή, την ελπίδα και την αγάπη και να μου το στέλνει καθημερινά, της φαίνεται αυτό βαρύ κι ασήκωτο .....Τί να πω.
Έχω γνωρίσει απλά κοριτσάκια, που όταν ευγενικά τους ζητούσα κάτι, γίνονταν χίλια κομμάτια για να με ευχαριστήσουν. Οι υποτακτικές που θέλουν να επιλέγουν εκείνες τις στιγμές της υποταγής τους και να είναι τελικά υποταγή υπό όρους (τους δικούς τους όρους), είναι υποτακτικές για προσυμφωνημένα sessions μόνο και τίποτα παραπάνω. Αν δε ζητήσεις να σου βάλουν ένα ποτήρι νερό, μπορεί και να σε βρίσουν. Αν τις πονέσεις λίγο παραπάνω από όσο επιθυμούν μπορεί και να σε κλοτσήσουν.
Και μετά έρχονται κάποιοι φίλοι και μιλάνε για εξ αποστάσεως έλεγχο με ηλεκτρονικά μέσα. Για γυναίκες μιλάμε παιδιά. Θα βάλουν μια φωτογραφία μπροστά στην κάμερα, θα κάνουν και μια εκτροπή στο εφεδρικό κινητό και θα πάνε στα μπουζούκια με κανέναν του χεριού τους.
Δεν ισχυρίζομαι πως δεν υπάρχουν πραγματικά υποτακτικές κοπέλες γιατί γνώρισα μία κι εγώ και θα ήμουν άδικος. Τυχερός όποιος κατέχει ένα από αυτά τα υπέροχα πλάσματα, αλλά για την πλειοψηφία τους, η υποταγή δεν αποτελεί στάση ζωής, αλλά περιστασιακή καύλα, με την αξίωση "Όταν θέλω, άμα θέλω και όπως θέλω".
Δεν μπορώ να χωνέψω, πως από ένα τόσο μεγάλο δείγμα, δεν πέτυχε καμία σε αυτά τα αθώα τεστ, που ακόμα και η γυναίκα μου που δεν είναι καθόλου μαζοχίστρια, ούτε και διεκδικεί δάφνες υποτακτικής, θα έπαιρνε άριστα. Εγώ είμαι άνθρωπος πρακτικός και εκφράζω μια απορία, ένα παράπονο. Οι υπόλοιποι κυρίαρχοι, συναντάται τις υποτακές που αναμένατε? Αυτές είναι οι υποτακτικές που ζουν στις φαντασιώσεις σας??? Ώρες ώρες, εύχομαι να ήμουν απλά σαδιστής, θα ξεσκιζόμουν στα Sessions.
Κορίτσια μου εσείς τι λέτε? Θα μου βάλει επιτέλους καμία ένα ποτήρι νερό, η να πάω για ψάρεμα.:unconscious:

Ανδρέα,

διαβάζοντας το αρχικό σου ποστ, έχω να κάνω τα εξής σχόλια:
- υποχρεωμένη να σου φέρεται υποτακτικά είναι μόνο η δική σου υποτακτική, που την έχεις αναλάβει κανονικά, όχι πάσα υποτακτική.
- κάποια υποτακτικά άτομα εκφράζονται με τέτοιους τρόπους για να τεστάρουν τον Κυρίαρχο, να δούν πώς θα αντιδράσει. Κάποια υ αμύνονται λόγω της φύσει ευαλωτότητάς τους με αντιδραστικούρες, για να προστατευθούν.
- ένα υ που φέρεται ιεροκρυφίως από τον Κ του, όχι μόνο δεν είναι υ, αλλά ένα θλιβερό παιδάκι που κοροϊδεύει τον εαυτό του και, φυσικά, θα κοροϊδέψει και σένα.
- κανένας δεν είναι σούμπης παντού, κανένας δεν είναι μαστεράς παντού, σε όλους τους τομείς της ζωής. Οι άνθρωποι είμαστε απείρως πιο πολυδιάστατοι.
- Ένα μεγάλο ποσοστό υ είναι ανεκπαίδευτα. Όπερ σημαίνει οτι μπορεί να έχουν αντιδραστικά στοιχεία χαρακτήρα και αιχμές που χρειάζεται να τα περιλάβει ένας Κυρίαρχος και να μορφοποιήσει την ακατέργαστη αυτή δαγκωνοσουμπίλα.

Από την άλλη μεριά, δέχομαι οτι το πλειοψηφούν ποσοστό υποτακτικών ατόμων είναι coca cola subs, όπως ισχυρίζεσαι. Βάσει των thanassostatistics, όπως έχω γράψει και αλλού, για κάθε μια υποτακτική/σκλάβα (ακόμα και ανεκπαίδευτη), υπάρχουν 5 coca-cola subs, 4 SAMάκια και 2-3 που ψάχνουν γαμπρό/σπόνσορα.

Συνελόντι ειπείν: οι υποτακτικές των ονείρων σου* υπάρχουν. Αλλά χρειάζεται να μπορείς να διαχωρίσεις το υποτακτικό υλικό, ειδικά το ανεκπαίδευτο, από τις κοκακόλες, τις μουφατρόνικ και τα SAMιαμίδια. Πώς μαθαίνεις να μπορείς να διαχωρίζεις; Μα, φυσικά:

κάνοντας ένα κάρο κακές επιλογές και αξιοποιώντας τις ως μαθήματα και ευκαιρίες να ατσαλωθείς, αντί ως αφορμές για bitching (μπουχουχου, δεν υπάρχουν υποτακτικές/αφέντρες/γυναίκες/άντρες/κοκ κλαψ, λυγμ). Bitching που, εν τέλει, ίσως και να απομακρύνει και τα άτομα με τα οποία θα μπορούσες να "δέσεις".
αξιολογώντας την υποταγή σε βάθος χρόνου. Πόσο consistent είναι; Πόσο παραμένει υποτακτική, ακόμα και όταν λείπει το σουμποτάιμινγκ;
δοκιμάζοντας την υποτακτική σε πράγματα που ΔΕΝ της αρέσουν.

*Δεν γνωρίζω πόσο έλεγχο αποζητάς σε μια υποτακτική. Όσο πιο πολύ έλεγχο ζητάς, τόσο πιο σπάνια τα πλάσματα που θα σε κάλυπταν. Ergo, τόσο περισσότερο πρέπει να αναζητήσεις μέχρι.

MasterAndreas
30-10-12, 13:54
Πάρα πολύ απλά, υπάρχουν αυτοί που μας κάνουν και υπάρχουν και αυτοί που δε μας κάνουν. Επίσης, το ίδιο άτομο διαφορετικά φέρεται στη δουλειά του, στα παιδιά του, στους γείτονες, στο κρεβάτι του.

(Ωραία ιδέα το τεστ... Κρίμα που δεν μπορώ να το κάνω σε κάποιον κυρίαρχο.)

Γιατί κούκλα μου, σε μάλωσε κανένας?

freyja
30-10-12, 13:55

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι την υποτακτική/ σκλάβα ο Κ/Μ την συντηρεί;
Έχεις ιδέα πόσα skills πρέπει να έχει καποια για να μπορεί να ανταποκρίνεται ως σκλαβα 24/7;
(Σκλάβα, λέω, όχι φυτό εσωτερικού χώρου)

MasterAndreas
30-10-12, 14:33
@ vani

λέω τώρα...

Ένας άνδρας με αυτοπεποίθηση, γράφει στ' αρχίδια του, τον όποιο προκάτοχό του. Υπάρχει όμως κάτι, που πραγματικά ενοχλεί. Θα χρησιμοποιήσω ένα χονδροειδές παράδειγμα και ας με συγχωρήσουν οι κυρίες. Όταν αγοράζεις ένα ακριβό χλιδάτο αυτοκίνητο μεταχειρισμένο, δεν νοιάζεσαι για τα χιλιόμετρα που γράφει το κοντέρ, αλλά για το ποιος ήταν ο προηγούμενος ιδιοκτήτης. Ήταν άνθρωπος προσεκτικός, συνετός, συνεπής στη συντήρηση και τη χρήση του??? Έμπαινε μέσα με ρούχα καθαρά ή το είχε σαν κοτέτσι και είχε και δύο σκύλους να σουλατσάρουν στα καθίσματα και να σαλιώνουν και να μασουλάνε τα πάντα? Θέλουμε όλοι να αγοράσουμε ένα όχημα σε καλή κατάσταση, όχι κάτι κατεστραμμένο.
Οι δικοί μου ενδοιασμοί λοιπόν θα ήταν, τα ψυχικά και σωματικά τραύματα που τυχόν φέρει η κοπέλα και όχι αν κάποιος την φρόντιζε πριν απο μένα. Αν ήταν κάποιος με τις δικές μου προθέσεις που την κατείχε, ας την είχε από νεογέννητο κοριτσάκι, δεν με πειράζει καθόλου. Θα τον ευχαριστούσα θερμά που μου την έστρωσε σωστά και σύντομα η δική μου συμπεριφορά και στοργή για εκείνη. θα τον έκανε μια "οριστική όμορφη ανάμνηση". Ένα φόβο έχω μόνο και θα δανειστώ μια φράση του Stalker για να τον εκφράσω. Η κοπέλα που θα αποφασίσει να δοθεί σε μένα, θα πρέπει να σεβαστεί τις δεσμεύσεις μου και τις υποχρεώσεις μου. Δεν λέω και τα γούστα μου γιατί είμαι ελαστικός όταν πρέπει και όπως έχω ξαναπεί ο εγωισμός μου είναι αναλώσιμος, όταν κάποια που το αξίζει και δεν το παρατραβάει.

MasterAndreas
30-10-12, 14:36
;55283']Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι την υποτακτική/ σκλάβα ο Κ/Μ την συντηρεί;
Έχεις ιδέα πόσα skills πρέπει να έχει καποια για να μπορεί να ανταποκρίνεται ως σκλαβα 24/7;
(Σκλάβα, λέω, όχι φυτό εσωτερικού χώρου)

Το λατρεύω αυτό το κορίτσι....Το δικό σου κορίτσι Uther. Μπράβο και στις δυο σας.!!!

vani
30-10-12, 15:13
μα για αυτό είπα και πριν

το "συντηρεί" το αναγάγω να την συντηρεί ως σκλάβα του/ ως υποτακτική του ως κατάσταση δηλαδή ικανοποιημένη και ισσοροπημένη όπως τον συντηρεί και αυτή ταυτόχρονα, όχι να την τρέφει και την υποστηρίζει οικονομικά, για να το διευκρίνησω...

μπορεί να είναι ούτως ή άλλως μία ανεξάρτητη οικονομικά γυναίκα.

για αυτό και συμφώνησα με αυτό που είπες πως.....χρειάζονται πολλά χιλιόμετρα, ή θα τα κάνεις άρα θα τα δουλέψεις και αναγκαστικά θα αποκτήσεις από την πράξη την εμπειρία και τις γνώσεις, (αλλά δεν νομίζω οι περισσότεροι που δηλώνουν masters ή dom αναζητούν παραπάνω από τη δίωρη απόλαυση γιατί αυτού του είδους οι σχέσεις είναι πιο δύσκολες και σύνθετες, άρα θέλουν πολύ περισσότερο χρόνο και προσπάθεια ) ή θα την πάρεις έτοιμη, άρα δεν θα το έχεις δουλέψει καθόλου το θέμα και δεν θα ξέρεις τι να το κάνεις, εκτός και αν είσαι πια τόσο έμπειρος άρα και δικαιούσαι τους τίτλους σου.

Για αυτό μιλάω για μειοψηφία ανθρώπων που εισάγουν το 24/7 μοντέλο στη ζωή του και το χειρίζονται όντως πολύ συνειδητοποιημένα και ακέραια σε μία σχέση ανταμοιβής και για τους δυο. Και εφόσον όλο αυτό είναι θέμα προσπάθειας και απο τις δυο πλευρές, όπως δεν υπάρχουν υποτακτικές 24/7 πριν το κτίσιμο της σχέσης έτσι πιστεύω δεν υπάρχουν και κυριαρχικά στη σημερινή κοινωνία που να είναι διατεθειμένα για όλη αυτήν την προσπάθεια, στην πλειοψηφία τους. Απλώς το αποσαφήνισα για να το εκφράσω καλύτερα.

Θέλουμε όλοι να αγοράσουμε ένα όχημα σε καλή κατάσταση, όχι κάτι κατεστραμμένο.

κατανοητό και σεβαστό...αλλά βλέπεις και μόνος σου πόση δουλειά θέλει το μοντέλο, εξ'ου και τα συγχαρητήρια στον προκάτοχο..

Θα τον ευχαριστούσα θερμά που μου την έστρωσε σωστά και σύντομα η δική μου συμπεριφορά και στοργή για εκείνη.

χαχα, πλάκα τώρα μου θύμισες ένα γνωστό μου που πήρε τηλέφωνο τον νυν της πρώην του να τον ευχαριστήσει που ξεφορτώθηκε την πρώην του...χαχα...
πήγε και στο γάμο, τρισευτυχισμένος πια ο άνθρωπος, άσχετο αλλά μου ήρθε συνειρμικά..

Βρες την μου εσύ και μη σε νοιάζει κούκλα μου, θα κάνω τη νύχτα μέρα. Σχήμα λόγου vani, μην μου αρχίσεις τα προξενιά, κάποια στιγμή θα το δαμάσω το Κορίτσι....μία θέλω μόνο να μου ανήκει, μια και καλή.

τώρα θέλω να έρθουν καμιά δεκαριά μαζί, να δω τι θα τις κάνεις...ή θα αρχίσεις τα "όχι, κορίτσια δεν προλαβαίνω σήμερα, μία-μία...δεν είπα εδώ και τώρα, εγώ μια συζήτηση έκανα...."

αξιολογώντας την υποταγή σε βάθος χρόνου. Πόσο consistent είναι; Πόσο παραμένει υποτακτική, ακόμα και όταν λείπει το σουμποτάιμινγκ; τι είναι αυτό που αναφέρει ο φίλτατος;

thanasis
30-10-12, 15:34
@vani
Ποιο από όλα; Το consistency ή το σουμποτάιμινγκ;

vani
30-10-12, 15:36
@vani
Ποιο από όλα; Το consistency ή το σουμποτάιμινγκ;
το σουμπο...LOL

MasterAndreas
30-10-12, 19:33
@ vani
τώρα θέλω να έρθουν καμιά δεκαριά μαζί, να δω τι θα τις κάνεις...ή θα αρχίσεις τα "όχι, κορίτσια δεν προλαβαίνω σήμερα, μία-μία...δεν είπα εδώ και τώρα, εγώ μια συζήτηση έκανα...."

vani μου το αντιμετώπισα ήδη, σε μικρότερη κλίμακα . Μέ έσωσαν τα τεστ, μια και κόπηκαν από τον πρώτο γύρο. Ευτυχώς έτσι δεν χρειάστηκε να προβληματιστώ. Για κάποιο λόγο, έλκω κοπέλες που χρειάζονται στοργή και προδέρμ. Μου αρέσει, θα ήθελα να παίξω λίγο με αυτό το φλέρτ που για όλους μας είναι ευχάριστο. Το μυαλό μου καιρό τώρα όμως, είναι επικεντρωμένο σε ένα κορίτσι με το οποίο φαντασιωνόμαστε τις ίδιες εικόνες και η διαίσθησή μου λέει, πως έχει γεννηθεί για μένα. Ίσως σε λάθος τόπο και χρόνο, αλλά ο θεός την έχει πλάσει, για να ανήκει στον Master Andreaς. Τα συναντάς κάθε μέρα vani μου αυτό?

Anatoli
30-10-12, 19:41
[SIZE=3]...... Ίσως σε λάθος τόπο και χρόνο...
Δεν υπάρχει κατάλληλη στιγμή για το πότε και το πως θα μπει κάποιος στη ζωή μας
έτσι να πεις στο "κορίτσι":o

thanasis
31-10-12, 00:34
το σουμπο...LOL

Είναι ένας πασίγνωστος όρος, που χρησιμοποιείται εγχωρίως από σήμερα το μεσημέρι. Αναφέρεται στην καταλληλότητα της σούμπας να φερθεί σουμπίσια. Π.χ. μια σούμπα σε PMS, που έχει τσακωθεί με το αφεντικό της, με τη μάνα της, που παραλίγο να την τρακάρουν στον δρόμο έχει κακό σουμποτάιμινγκ.

black swan
31-10-12, 00:43
Είναι ένας πασίγνωστος όρος, που χρησιμοποιείται εγχωρίως από σήμερα το μεσημέρι. Αναφέρεται στην καταλληλότητα της σούμπας να φερθεί σουμπίσια. Π.χ. μια σούμπα σε PMS, που έχει τσακωθεί με το αφεντικό της, με τη μάνα της, που παραλίγο να την τρακάρουν στον δρόμο έχει κακό σουμποτάιμινγκ.
:cheerful::cheerful:
Όντως!!!
Αλλά υπάρχει κι εκείνο το φανταστικό state που λέγεται trance και τα υπερσκελίζει όλα αυτά...Δόξα τω Κυρίω (τον επίγειο ξέρετε όχι τον άλλο στα ψηλά που δεν είμαι καθόλου βέβαιη ότι υπάρχει...χαχαχαχαα)

thanasis
31-10-12, 00:47
:cheerful::cheerful:
Όντως!!!
Αλλά υπάρχει κι εκείνο το φανταστικό state που λέγεται trance και τα υπερσκελίζει όλα αυτά...Δόξα τω Κυρίω (τον επίγειο ξέρετε όχι τον άλλο στα ψηλά που δεν είμαι καθόλου βέβαιη ότι υπάρχει...χαχαχαχαα)

E, εκιονέ είναι το σουμποτάιμινγκ το βέλτιστον. ;)

black swan
31-10-12, 00:50
E, εκιονέ είναι το σουμποτάιμινγκ το βέλτιστον. ;)
:02.47-tranquillity::02.47-tranquillity::02.47-tranquillity::02.47-tranquillity::02.47-tranquillity:

vani
31-10-12, 01:29

ααααααααααα, LOL! σουμποκαταστάσεις ....χαχα

@ vani

vani μου το αντιμετώπισα ήδη, σε μικρότερη κλίμακα . Μέ έσωσαν τα τεστ, μια και κόπηκαν από τον πρώτο γύρο. Ευτυχώς έτσι δεν χρειάστηκε να προβληματιστώ. Για κάποιο λόγο, έλκω κοπέλες που χρειάζονται στοργή και προδέρμ. Μου αρέσει, θα ήθελα να παίξω λίγο με αυτό το φλέρτ που για όλους μας είναι ευχάριστο. Το μυαλό μου καιρό τώρα όμως, είναι επικεντρωμένο σε ένα κορίτσι με το οποίο φαντασιωνόμαστε τις ίδιες εικόνες και η διαίσθησή μου λέει, πως έχει γεννηθεί για μένα. Ίσως σε λάθος τόπο και χρόνο, αλλά ο θεός την έχει πλάσει, για να ανήκει στον Master Andreaς. Τα συναντάς κάθε μέρα vani μου αυτό?

ναι, από τον τρόπο που εκφράζεσαι αυτό όντως βγάζεις αλλά δεν είναι κακό, μήπως να προσανατολιστείς προς daddy μεριά; πλάκα-πλάκα ακόμα και οι βανίλια φίλες μου, που έχουν χάσει τον πατέρα τους, ακόμα και σε περιπτώσεις που ήταν καταπιεστικός μαζί τους, το αναζητούν αυτό το μοντέλο άντρα. You know κατάλοιπα ενός στοργικού κατά τα άλλα παρελθόντος....

MasterAndreas
31-10-12, 01:47
ααααααααααα, LOL! σουμποκαταστάσεις ....χαχα

ναι, από τον τρόπο που εκφράζεσαι αυτό όντως βγάζεις αλλά δεν είναι κακό, μήπως να προσανατολιστείς προς daddy μεριά; πλάκα-πλάκα ακόμα και οι βανίλια φίλες μου, που έχουν χάσει τον πατέρα τους, ακόμα και σε περιπτώσεις που ήταν καταπιεστικός μαζί τους, το αναζητούν αυτό το μοντέλο άντρα. You know κατάλοιπα ενός στοργικού κατά τα άλλα παρελθόντος....

Έχεις φοβερή διαίσθηση vani. Το βρίσκω ενδιαφέρον και λόγω ηλικίας μου πάει. Δεν απέχει και πολύ η καθοδήγηση ενός Master, από αυτήν ενός Πατέρα. Τον ρόλο αυτό στην πραγματική ζωή, τον έχω παίξει σχεδόν τέλεια. Στον daddy που εσύ εννοείς εμπλέκεται όμορφα και το ερωτικό στοιχείο, και μια άσκηση πειθαρχίας με στοιχεία λαγνείας και ερωτισμού. Μου αρέσει, μου αρέσει πολύ.

vani
31-10-12, 02:12
Έχεις φοβερή διαίσθηση vani. Το βρίσκω ενδιαφέρον και λόγω ηλικίας μου πάει. Δεν απέχει και πολύ η καθοδήγηση ενός Master, από αυτήν ενός Πατέρα. Τον ρόλο αυτό στην πραγματική ζωή, τον έχω παίξει σχεδόν τέλεια. Στον daddy που εσύ εννοείς εμπλέκεται όμορφα και το ερωτικό στοιχείο, και μια άσκηση πειθαρχίας με στοιχεία λαγνείας και ερωτισμού. Μου αρέσει, μου αρέσει πολύ.

Εγώ πιστεύω οτι σε πολλές γυναίκες λείπει αυτό το μοντέλο σχέσης με ή άνευ ΒDSM στοιχεία. Είτε γιατί τον στερήθηκαν νωρίς ή γιατί του κάκιωσαν λόγω κακής συμπεριφοράς και μετά ζητούν να το ξαναστήσουν αυτό το ιδανικό πρότυπο στο κεφάλι τους, με καλά στοιχεία αυτή τη φορά. Είναι λίγο σαν την δραματοθεραπεία το τελευταίο, επαναλαμβάνεις μία κατάσταση ή μία σχέση, μία εμπειρία που έχεις ζήσει αλλά με καλή κατάληξη αυτή τη φορά.

Αλλά τα κορίτσια του μπαμπά είναι και λίγο κακομαθημένα δεν ξέρω κατά πόσο περιστρέφονται γύρω από εσένα, στην ουσία αναζητούν να είναι αυτές το επίκεντρο προσοχής, αυτές θέλουν να σου ασκούν τον έλεγχο. Αλλά αυτά είναι στη θεωρία, τώρα πόσο θα εξελιχθεί μία σχέση. Από μία άλλη άποψη και σε ποια σχέση δεν ασκείται εξουσία από κάτω εφόσον όλες συναινετικές στην ουσία, άρα άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

MasterAndreas
31-10-12, 02:36
Εγώ πιστεύω οτι σε πολλές γυναίκες λείπει αυτό το μοντέλο σχέσης με ή άνευ ΒDSM στοιχεία. Είτε γιατί τον στερήθηκαν νωρίς ή γιατί του κάκιωσαν λόγω κακής συμπεριφοράς και μετά ζητούν να το ξαναστήσουν αυτό το ιδανικό πρότυπο στο κεφάλι τους, με καλά στοιχεία αυτή τη φορά. Είναι λίγο σαν την δραματοθεραπεία το τελευταίο, επαναλαμβάνεις μία κατάσταση ή μία σχέση, μία εμπειρία που έχεις ζήσει αλλά με καλή κατάληξη αυτή τη φορά.

Αλλά τα κορίτσια του μπαμπά είναι και λίγο κακομαθημένα δεν ξέρω κατά πόσο περιστρέφονται γύρω από εσένα, στην ουσία αναζητούν να είναι αυτές το επίκεντρο προσοχής, αυτές θέλουν να σου ασκούν τον έλεγχο. Αλλά αυτά είναι στη θεωρία, τώρα πόσο θα εξελιχθεί μία σχέση. Από μία άλλη άποψη και σε ποια σχέση δεν ασκείται εξουσία από κάτω εφόσον όλες συναινετικές στην ουσία, άρα άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Σαν απόλυτα vanilla, μια τέτοια σχέση δεν θα με γέμιζε. Εάν ήταν εμπλουτισμένη όμως με αρκετά στοιχεία micromanagement, καθοδήγησης, εξαναγκασμού και σεξ, δεν το βρίσκω καθόλου κακό. Ίσως πιο ενδιαφέρον από το medical, που επίσης με εξιτάρει. Δεν βρίσκω κακό, το να προκαλέσει μια συμπεριφορά μου η Υ. Το να αναλάβει δηλαδή πρωτοβουλία με τρόπο τέτοιο, που θα φέρει την επιθυμητή για αυτήν, δική μου αντίδραση. Δεν θα μου άρεσε να μου ζητήσει να της φερθώ έτσι (προσυνεννόηση) και δεν θα ανεχόμουν ποτέ να απαιτήσει μια δική μου συμπεριφορά.
Βλέπεις πως και οι κόρες, δεν θα ήταν όλες κατάλληλες.....

vani
31-10-12, 02:52
Σαν απόλυτα vanilla, μια τέτοια σχέση δεν θα με γέμιζε.

ε ναι, για εσένα το καταλαβαίνω, απλώς ήθελα να αναφέρω και πως οι βανίλια αναζητούν τέτοιες σχέσεις το βλέπουμε άλλωστε πολλές φορές επί του συνόλου να συμβαίνει...μάλλον γιατί το πρότυπο είναι πολύ κλασσικό και χτυπάει τις γυναίκες στο ένστικτο ((αίσθηση προστασίας, ασφάλειας).

Ούτε οι μπαμπάδες είναι όλοι κατάλληλοι, νομίζω πως μετά έρχεται η χημεία, αν τα άτομα κολλάνε, πολλά πράγματα που εξ' ορισμού μπορεί να είναι και όχι θεμιτά, έρχονται και γίνονται φυσικά, τίποτα ούτως ή άλλως δεν λειτουργεί με προσυνεννόηση στις αληθινές σχέσεις. Πως λειτουργεί η παραπάνω σχέση σε BDSM πλαίσια δεν ξέρω, σε vanilla έχουν απαιτήσεις πχ. όχι να υπηρετούν αλλά να είναι το επίκεντρο της προσοχής.

Kaveiros
31-10-12, 10:59
Vanilla η bdsm στο πυρηνα τους ειναι η ιδια ουσια, αλλαζουν μονο τα μεσα

Lazycat
31-10-12, 11:07
......

σε vanilla έχουν απαιτήσεις πχ. όχι να υπηρετούν αλλά να είναι το επίκεντρο της προσοχής.

Το μοντελάκι στο οποίο αναφέρεσαι είναι το κλασικό "Λολίτα".
Δεν εχει να κάνει με ηλικίες. Εχει να κάνει με προσωπικότητες. Υπάρχει και σε αρσενικό, φυσικά.
Και το αρσενικό μοντελάκι συχνά συνυπάρχει με το "Πήτερ Πάν", και τότε... άστα να πάνε!:acne:

sorriso solare
31-10-12, 11:20
Γιατί κούκλα μου, σε μάλωσε κανένας?

Όχι, αλλά κωλύομαι! :)

vani
31-10-12, 11:33

Σε επίπεδο δυναμικής σχέσεων θα συμφωνήσω...

Το μοντελάκι στο οποίο αναφέρεσαι είναι το κλασικό "Λολίτα".
Δεν εχει να κάνει με ηλικίες. Εχει να κάνει με προσωπικότητες. Υπάρχει και σε αρσενικό, φυσικά.
Και το αρσενικό μοντελάκι συχνά συνυπάρχει με το "Πήτερ Πάν", και τότε... άστα να πάνε!:acne:

φοβερός ο Πήτερ Παν, δεν το έχω ξανακούσει. Ίσως θα ήταν καλό thread με αυτούς τους ρόλους (δεν είδα να έχετε, αν έχετε sorry), που σαφώς μπορεί να επεκταθούν και πέρα από ένα role play. Cult ταινία η Λολίτα και ποιος δεν την έχει δει. Βέβαια εκεί το χάνεις λίγο το παιχνίδι εξουσίας σε ποιο terrain παίζεται...δεν νομίζω πως οι λολίτες είναι πολύ υποτακτικές σε σύγκριση με άλλους ρόλους ή χαρακτήρες ας το πω καλύτερα...

Lazycat
31-10-12, 13:25
Βέβαια εκεί το χάνεις λίγο το παιχνίδι εξουσίας σε ποιο terrain παίζεται...δεν νομίζω πως οι λολίτες είναι πολύ υποτακτικές σε σύγκριση με άλλους ρόλους ή χαρακτήρες ας το πω καλύτερα...

Οι Λολίτες δεν ειναι Role play. Είναι μια παθολογία στις ανθρωπινες σχέσεις. Είναι μία Κυριαρχία μέσω της "αδυναμίας", όπως βρίσκουμε και άλλες αντιφατικές καταστάσεις όπως είναι η η "παθητική επιθετικότητα", submissive dominance.
Ο Πήτερ Πάν είναι ένα σύνδρομο. Είναι ο άνθρωπος που αποφεύγει την ενηλικίωση που σημαίνει ευθύνες, αντιμετώπιση δυσάρεστων καταστάσεων, συνειδητοποίηση του γήρατος και συμφιλίωση με τη θνητότητα.
Συναντάται σθχνότερα σε αρσενικούς , καθως οι γυναίκες έχουν άλλα σύνδρομα που τις χαρακτηρίζουν.
Στα καθ ημάς :

Αν η Λολίτα γίνει role play σίγουρα είναι γοητευτικό και ανήκει στο μεταίχμιο μεταξύ daddy και φετιχισμού.
Ο πήτερ παν δεν νομιζω ότι μπορεί να γίνει role play. Ψηγματα μπορεί κανεις να βρει σε υποτακτικούς άνδρες που ονειρεύονται μία Domme να τους υιοθετήσει και να τους καθοδηγήσει, να τους τρέφει και να πάρει όοολες τις ευθύνες!

Συνήθως μάλιστα είναι όμορφοι, κομψοί, ευγενείς με όλο το οπλστάσιο ενός μπον βιβέρ που θα κάνει μία Κυρία να γοητευτεί.

vani
31-10-12, 13:48
Οι Λολίτες δεν ειναι Role play. Είναι μια παθολογία στις ανθρωπινες σχέσεις. Είναι μία Κυριαρχία μέσω της "αδυναμίας", όπως βρίσκουμε και άλλες αντιφατικές καταστάσεις όπως είναι η η "παθητική επιθετικότητα", submissive dominance.

Ναι έχουν μία ενδιαφέρουσα ψυχολογία οι Λολίτες. Πολλές φίλες μου και τώρα και νωρίτερα στην εφηβεία μου τα είχαν με πολύ μεγαλύτερους τους άντρες. Μιλάω από Βανίλια οπτική, αλλά σε τέτοιες σχέσεις, έρχομαι να πιστέψω πως οι συμπεριφορές είναι πάγιες.
Και παρατηρείς πάντα το ίδιο: αναζητούν την αίσθηση ασφάλειας και εμπειρίας που τους παρέχει αυτό το άτομο, ανταλλάσσουν αυτό το κομμάτι με ένα δικό του μεγαλύτερο έλεγχο πάνω στη σχέση, κάτι που δεν θα έκαναν με ένα συνομήλικο τους, αλλά από την άλλη του θέτουν και συνεχώς προκλήσεις που αλίμονο αν δείξει αδυναμία, δεν τον θέλουν, δεν είναι αρκετά "daddy", ψύχραιμος. Εκεί που τρελαίνονται είναι αν τις αγνοεί, κακός χαμός....θέλει να τον τραβάει και από τη μύτη, και να της έχει αδυναμία, αλλά και να μην ενδίδει... Φαντάζομαι πως στο D/S θα δέχοταν την επίπληξη μόνο σαν κομμάτι της αγάπης του για το άτομο τους και ποτέ σαν απόλαυση του ίδιου.

Άλλο να σε τιμωρεί ο daddy, άλλο ο γκόμενος ο σαδιστής, άλλη ψυχολογία καθαρά...

χαχα, πως θα τα βγάλει πέρα κανείς σε αυτές τις περιπτώσεις δεν ξέρω...

Έρχεται η μία αντίφαση και κάνει μετωπική με την άλλη.

Στο Πήτερ Παν δεν θυμάμαι να έχω γνωρίσει κανέναν έτσι...αυτοί κάνουν σχέσεις με μεγαλύτερες;

thanasis
31-10-12, 20:10
http://www.oglaf.com/submission/1/

Lazycat
31-10-12, 22:18
http://www.oglaf.com/submission/1/

Up to the point!!!:victorious:

cad
01-11-12, 00:23

So true in a a way...!

cad
01-11-12, 00:25
...Στο Πήτερ Παν δεν θυμάμαι να έχω γνωρίσει κανέναν έτσι...αυτοί κάνουν σχέσεις με μεγαλύτερες;

Aμέ... Αν υπάρχει το κατάλληλο image...!

cad
01-11-12, 00:33
[SIZE=3]...

Tα παραδείγματα που μας έρχονται αβίαστα στο μυαλό, καταμαρτυρούν το είναι μας ένα πράμα...
Όταν μάλιστα αφήνουν και γραπτά ...μνημεία, άστα να πάνε...
Είναι καλή εποχή πάντως για Μερτσέντα ή καμιά Μπέμπα δεύτερο χέρι...

vani
01-11-12, 10:57
Όχι, αλλά κωλύομαι! :)

έλα καλέ, κάνε foward τα e-mail σε μένα...χαχα

Up to the point!!!:victorious:

καλό, ξέρεις ποια είναι η λύση στο πρόβλημα; αυτοβαφτίζεσαι dom ή master και κανείς δεν σε ρωτάει...

σε αυτή την περίπτωση προσοχή στις σουμποθάλλασσες....

Tα παραδείγματα που μας έρχονται αβίαστα στο μυαλό, καταμαρτυρούν το είναι μας ένα πράμα...
Όταν μάλιστα αφήνουν και γραπτά ...μνημεία, άστα να πάνε...

μην κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια...εσύ αγαπητέ, είσαι από μόνος σου η κατάργηση κάθε απόπειρας να κατανοήσουμε κάτι πέραν εαυτόν και στο παράδειγμα της Freyas, δεν έχω μπει ποτέ αλλά κατανοώ την άποψη της, μου το επιτρέπει ο παράγοντας φαντασία. Εγώ....για αυτό δεν πιστεύω σε αυτό που λες, άρα τώρα συμπερασματικά να κατανοήσω πως δεν έχεις μπει ποτέ στον κόπο να προσπαθήσεις να δεις έναν άλλο ρόλο ή μία κατάσταση; μη το γυρνάμε όμως στο δογματισμό και μάλιστα χωρίς πτυχία, άδικο και για το χώρο σας. Ε;

άλλωστε ένα ακόμα παράδειγμα που μου έρχεται πολύ πρόσφατα στο νου οτι στο BDSM δεν υπάρχει επικοινωνία....
Λες να είναι και αυτό απόρροια του φαινομένου "σουμποθάλασσα;"

θα συμφωνήσω άλλωστε από όλους τους doms και masters εδώ μέσα είμαι η μόνη που σου υπογράμμισα πολλές φορές πως το daddy δεν συνάδει με το φαινόμενο "υποταγή στάση ζωής" , τουλάχιστον όσο γνωρίζω από τα δικά μου παραδείγματα, αλλά εγώ είμαι βανίλια, δεν ξέρω πως φέρεται μέσα στο BDSM, αλλά δεν βλέπω και κανένας να με διαψεύδει, αν έχω δίκιο σκέψου το, όσο περιμένω θα είμαι εδώ με το φίλο σου και θα πίνουμε choco...
:smug:

MasterAndreas
01-11-12, 11:34
vani σε απολαμβάνω και αν το σύστημα το επέτρεπε, θα τσίμπαγες και ένα rep, για να σου πάει καλά η μέρα. Ο cad θα σου απαντήσει κάποια στιγμή, αλλά να εύχεσαι να μπορέσεις να κατανοήσεις την απάντησή του. Αν δυσκολευτείς, έχω μια δυο φίλες που τον αποκωδικοποιούν και θα ήταν πρόθυμες να βοηθήσουν. Κάπου κοντά μου, μένει και μια πρώτη ξαδέλφη του Μπαμπινιώτη, η οποία έχει πέσει στα ψυχοφάρμακα με τους γρίφους του.:playful:

vani
01-11-12, 11:38
vani σε απολαμβάνω και αν το σύστημα το επέτρεπε, θα τσίμπαγες και ένα rep, για να σου πάει καλά η μέρα. Ο cad θα σου απαντήσει κάποια στιγμή, αλλά να εύχεσαι να μπορέσεις να κατανοήσεις την απάντησή του. Αν δυσκολευτείς, έχω μια δυο φίλες που τον αποκωδικοποιούν και θα ήταν πρόθυμες να βοηθήσουν. Κάπου κοντά μου, μένει και μια πρώτη ξαδέλφη του Μπαμπινιώτη, η οποία έχει πέσει στα ψυχοφάρμακα με τους γρίφους του.:playful:

μην ανησυχείς, είναι ακατανόητος μόνο όταν απευθύνεται σε τρίτους και άρα ο απ'έξω δεν μπορεί να αποδικοποίησει την επικοινωνία τους, καλό είναι και αυτό να λες τα μισά από όσα χρειάζονται...

αν απευθυνθεί σε μένα μία χαρά τον καταλαβαίνω, όχι όμως πως τον κατανοώ...γιατί αν τον κατανοήσω, θα πέσω και εγώ στα δικά του σφάλματα...

άλλωστε η επικοινωνία όσο και η φαντασία πάνε μέχρι εκεί που την πας, αν δεν μπορείς... μια φορά depon δεν θα πάρω...

Patton
01-11-12, 12:21
Υποταγή – στάση ζωής;
Στοχάται ο εισηγητής.

Ασφαλώς! Αλλά όχι εκεί που την αναζητάτε.
Ένα ποτήρι νερό δεν το προσφέρει κανείς επειδή υποτάσσεται αλλά επειδή ευχαριστεί αμφότερους, υδροχόο* και ευφραινόμενο.

Η υποταγή είναι στάση ζωής –ας πούμε - της γυναίκας σε περιβάλλον υπαρκτού μουσουλμανισμού (κατά το «υ. σοσιαλισμού» ).

Είναι στάση ζωής του Έλληνα σε εποχές υπαρκτού καταδρομικού αφανισμού της κοινωνίας, των δομών, των εννοιών και εν τέλει αυτής της ίδιας της λογικής.
Κοιτάξτε γύρω σας ένα μάτσο χάνους ν’ αγναντεύυον την εξόδιο ακολουθία τους, ρεμβάζοντας ένα άδειο κέλυφος τηλεοπτικού δέκτη.
Τι το υποτακτικότερον αυτού;

Στο ποτήρι με το νερό αναζητάτε εσείς την υποτακτικότητα;

Καλέ, ελάτε τώρα!

(*)
Με με ρωτήσετε μόνο για τον ωροσκόπο του γιατί δεν γνωρίζω.

Υ.Γ.
Δεν υπάρχει κανείς λόγος ανησυχίας ΚΑΙ γι’ αυτό το ζήτημα.
Θα το ρυθμίσει - φυσικά - η κυβέρνηση με τροπολογία του Στουρνάρα, όπως άλλωστε και τα πάντα σε αυτόν τον τόπο.
Δεν έχετε αντιληφθεί ακόμα πως εδώ που ζείτε τα πάντα τακτοποιούνται και εξαρτώνται από κυβερνητικές τροπολογίες, μηδέ του τρόπου σεξουαλικής διεγέρσεως εξαιρουμένου;
Μα καλά, που ζείτε;

MasterAndreas
01-11-12, 12:53
Στρατηγέ μου, είμαι τόσο απαισιόδοξος όσο κι εσύ για την πορεία του έθνους μας και για την χειραγώγηση και αποβλάκωση του λαού από τα media. Το δε ποτήρι νερό, είναι καθαρά συμβολισμός, το βάζω και μόνος μου, χεράκια έχω.
Απλά προβληματίστηκα, πως σε απλά πραγματάκια υπήρξε αντίδραση, άρνηση. Τι θα γίνει παρακάτω, άμα αρχίσουν τα ζόρια. Είμαι 45 και τις vanilla τις γλέντησα όσο κανένας....έχουμε χρόνο για μαλακίες τώρα? Τα μωράκια που θέλουν να παίξουν, να ασχοληθούν με τις κουκλίτσες τους.

cad
01-11-12, 12:55
...

Πώς το λέει ο Πανταζής στα σκυλάδικα που κάνει πως τραγουδάει, όταν ανεβαίνουν "όλα τα μωρἀ στη πίστα"?
...Βασανιστείτε...!

vani
01-11-12, 13:47
Απλά προβληματίστηκα, πως σε απλά πραγματάκια υπήρξε αντίδραση, άρνηση. Τι θα γίνει παρακάτω, άμα αρχίσουν τα ζόρια. Είμαι 45 και τις vanilla τις γλέντησα όσο κανένας....έχουμε χρόνο για μαλακίες τώρα?

Γιατί και εσύ δεν βρίσκεις μία από BDSM, αν και δεν νομίζω να υπάρχουν σε αυτή την κλίμακα που αναζητάς αλλά λέμε τώρα...και εγώ θέλω τον τέλειο άντρα (σύμφωνα με τα δικά μου πρότυπα) αλλά πόσες πιθανότητες έχω να τον βρω σε ρεαλιστικό επίπεδο και με όσα συμβαίνουν γύρω μας, όπως προείπε και ο φίλτατος;

σε φαντασιακό επίπεδο το μυαλό δεν χορταίνει ξέρεις...

Αν βρεις μία να σε αγαπάει από το δικό σου χώρο (και όσες δηλώνουν sub φυσικά) και της εξηγήσεις, αφού και μόνο δεθεί μαζί σου ίσως να δεχτεί μέρος από τα παιχνίδια σου και στο real life, αυτό είναι φυσική υποταγή αλλά γιατί πρώτα θα σε αγαπάει.

Το να την προκαταλαμβάνεις, δεν ξέρω πόσο μπορεί και να σε βλάπτει...σκέψου το. Γιατί και αυτή το ίδιο μπορεί να σκέφτεται..."αν μου ζητάει από τώρα αυτό, τι θα μου ζητήσει μετά;"

τώρα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα παιδιά, chill... έχω να πω γλυκά και αβασάνιστα.

jossephine
01-11-12, 15:51
Μου φαινεται αδιανοητο το να υποτασσεται σε εναν αυτοαποκαλουμενο Κυριαρχο με την πρωτη καλημερα ακομα κι αν εισαι υποτακτικης φυσεως ατομο. Αυτο σημαινει μονο ανασφαλεια και αδυναμια. Κυριως μαλιστα οταν μιλαμε για γνωριμιες μεσω διαδικτυου οπου ολοι ειμαστε επιφυλακτικοι. Για μενα υποταγη σημαινει δοσιμο, σημαινει ερωτας (και σε καμια περιπτωση υποδουλωση)....αρα δεν συμβαινει καθε μερα!
Και μονο που σου ετυχε μια φoρα Master Andreas να θεωρεις τον εαυτο σου τυχερο! Jack pot οπως λεει κ η Vani :)

vani
01-11-12, 15:54
Μου φαινεται αδιανοητο το να υποτασσεται σε εναν αυτοαποκαλουμενο Κυριαρχο με την πρωτη καλημερα ακομα κι αν εισαι υποτακτικης φυσεως ατομο. Αυτο σημαινει μονο ανασφαλεια και αδυναμια. Κυριως μαλιστα οταν μιλαμε για γνωριμιες μεσω διαδικτυου οπου ολοι ειμαστε επιφυλακτικοι. Για μενα υποταγη σημαινει δοσιμο, σημαινει ερωτας (και σε καμια περιπτωση υποδουλωση)....αρα δεν συμβαινει καθε μερα!
Και μονο που σου ετυχε μια φoρα Master Andreas να θεωρεις τον εαυτο σου τυχερο! Jack pot οπως λεει κ η Vani :)

ευχαριστώ βρε Josephine, γιατί αρχίζω και ακουγόμαι σαν την τρελή του χωριού όταν του λέω να απευθύνει την ιδιοτέλεια στην ιδιοτέλεια.... φυσικά και εγώ τους απολαμβάνω..

KYRIOS-OLA
01-11-12, 22:09
...µ ην το παινευτείς !
Σίµωσε , άπλωσε το χέρι , βόηθα ,
γίνε δουλευτής·
ταίριαζε , άκουε , φρόντιζε και ρώτα ,
γείρε , αν θέλεις να υψωθείς·
νίκη σου , ανυπόταχτε , σ ’ εσέ να πεις :
« Υποτάξου πρώτα !

Κ.Παλαμάς, Ο δωδεακάλογος του γύφτου, Λόγος Β΄

MasterAndreas
02-11-12, 20:46
Ένα ερώτημα προς γυναίκες Υ, που τώρα ή στο πρόσφατο παρελθόν υπήρξαν σε σχέση υποταγής, που συμπεριελάμβανε στοιχεία S/M. Όχι τι πιστεύεται σχετικά, πως το βιώσατε οι ίδιες συναισθηματικά στην πράξη με ενδιαφέρει.
Πριν γνωρίσετε αυτόν/την στον οποίο/α υποταχθήκατε, θεωρείται πως ήσασταν μια κοπέλα, που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί vanilla? Δεν είχατε τέτοιου είδους ανησυχίες και φαντασιώσεις? Έχω άποψη, αλλά δεν θα ήθελα να προκαταλάβω την απάντησή σας. Το ερώτημα αυτό είναι καίριο, και πιστεύω πως μας έχει απασχολήσει όλους.