PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναζητώντας τον Master Perfect

SM Art Lady
09-04-12, 13:30
5636

Ιντερνετικοί Κυρίαρχοι των online κοινοτήτων, των chat room και των forums
Έχετε χαρεί που ανακαλύψατε τις ηλεκτρονικές "κοινότητες" της Κυριαρχίας και υποταγής. Ακόμη πιο σημαντικό είναι για σας είναι ότι πιστεύετε πως σαν υποτακτικές που είστε, μέσα σε αυτήν θα βρείτε ένα Κυριαρχικό άτομο που θα είναι ιδανικό για εσάς. Είναι δικαιολογημένο επειδή μέσα στις ιστοσελίδες του internet που αφορούν online BDSM κοινότητες, forum και chat room, υπάρχουν χιλιάδες άνδρες με τη λέξη "Master" μπροστά από το όνομά τους. Αυτό θα πρέπει να είναι εύκολο να τα κάνουν…Τι κοστίζει άλλωστε, έτσι δεν είναι?

Επιτρέψτε μου να μοιραστώ μαζί σας, ότι έχω μάθει, μέσα στα λίγα χρόνια που συμμετέχω στα online BDSM chat rooms, στις online κοινότητες και forums.

Το 99,9% του συνόλου των online ανδρών που δηλώνουν ότι είναι Masters, δεν είναι.

Στην καλύτερη περίπτωση, είναι κυριαρχικοί και μόνο κάποιοι που θέλουν να κυριαρχούν σεξουαλικά και που δεν θέλουν τίποτα περισσότερο από Kinky sex, είτε μέσα από το διαδίκτυο, είτε στην πραγματική τους ζωή. Είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει, αλλά ένα τεράστιο ποσοστό από αυτούς μπορεί να θέλουν να ζήσουν μια D/s σχέση στην πραγματικότητα, αλλά δεν έχουν την πρόθεση να σας συναντήσουν ποτέ, γιατί είναι παντρεμένοι ή βρίσκονται σε μια μακροχρόνια σχέση, ή απλώς δεν ενδιαφέρονται για τίποτα περισσότερο από την αναπαραγωγή μιας τέτοιου είδους σχέσης, που γίνεται σαν ένα online παιχνίδι.
Κάποιος μπορεί να σας πει "να το προχωρήσουμε αργά, χωρίς να βιαζόμαστε". Αυτό είναι όντως μεγάλη κουβέντα, αλλά νομίζω ότι δεν θα σας κάνει να νιώσετε καλύτερα όταν μάθετε ο Dom των ονείρων σας, στην πραγματική του ζωή στην Κρήτη, ζει με τη σύζυγό του και τα τρία παιδιά του και δεν έχει καμία απολύτως πρόθεση να σας αγαπήσει πραγματικά ή να εγκαταλείψει όλα αυτά, για χάρη σας . Έχω επίσης ακούσει σχετικές ιστορίες, που κάποιοι "ιδανικοί Dom" αποδείχτηκαν ότι πίσω από την οθόνη του υπολογιστή, ήταν γυναίκες.

Η συμβουλή μου:
Έχετε το δικαίωμα να ζητήσετε από τους Dom να κερδίσουν την εμπιστοσύνη σας, ακριβώς όπως και σεις πρέπει να κερδίσετε την δική τους. Δεν είναι ανάγκη να πιστεύετε ότι αν κάποιος δεν θα έχει ρομαντική διάθεση απέναντι σας, θα είναι ένας "παίκτης". Δώστε χρόνο και γνωρίστε τον σαν άνθρωπο, πριν ακόμη σκεφτείτε να συζητήσετε για σχέση D/s. Αν ο άνθρωπος ενδιαφέρεται μόνο να συζητά για το Kinky sex ή να καυχιέται συνέχεια για το πόσο κυριαρχικός είναι, οι πιθανότητες είναι ότι δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για σας σαν πρόσωπο, αλλά θέλει να ζήσει την ιδέα αυτού που αντιπροσωπεύετε. Δεν υπάρχει τίποτα λάθος, με το να γίνει κάποιος πρώτα φίλος σας. Κάντε του πολλές ερωτήσεις. Φυσικά και έχετε αυτό το δικαίωμα. Χρησιμοποιήστε το. Ρωτήστε γύρω σας γι 'αυτόν. Έχει καλή φήμη? Έχει αποδειχθεί ότι λειτουργεί μόνο μέσω διαδικτύου? Μήπως δεν σας επιτρέπει την ελεύθερη πρόσβαση σ 'αυτόν, δηλαδή δεν δίνει τον αριθμό τηλεφώνου του, κρύβει την διεύθυνση της οικίας του, δεν αποκαλύπτει την διεύθυνση e mail του κλπ... Βεβαιωθείτε όσο μπορείτε καλύτερα, ότι δεν κρύβει κάτι.

Οι άνδρες που πραγματικά ενδιαφέρονται για σχέση D/s αισθάνονται τα ίδια όπως ακριβώς και σεις.

Θα σας προέτρεπα να μην περιμένετε να βρεθεί κάποιος με βαρύνουσας σημασίας και πραγματική εμπειρία στην ζωή του, από τέτοιου είδους σχέση, αλλά οι γνώσεις του έστω και αν είναι μικρότερες, να προέρχονται από αυτό που ήδη ζει στην πραγματική ζωή και όχι από την ιντερνετική εμπειρία του.
Δεν υπάρχει τίποτα κακό στο να είναι κάποιος καινούργιος Dom. Θα πρέπει όμως να γνωρίζει ότι δεν είναι υπεύθυνος για τη δική σας εκπαίδευση ως υποτακτική. Οι νέοι "Dom" είναι δυστυχώς δύσκολο να παραδεχτούν, ότι δεν γνωρίζουν και πολλά πράγματα για την Κυριαρχία και αυτό είναι αρκετά ανησυχητικό. Επίσης μπορεί να προκληθεί μεγάλη ζημιά, από την ανειλικρίνεια στον τομέα αυτό.

Τελευταία κυκλοφορεί επίσης το σλόγκαν "Γεννήθηκα να Κυριαρχώ"..... ή ότι "είμαι Κυρίαρχος σε όλη μου την ζωή". Όταν ακούτε αυτές τις προτάσεις, ή και άλλες βαρύγδουπες δηλώσεις, θα πρέπει να σας κόβουν την φόρα. Μπορεί κάποια αρσενικά να έχουν Κυριαρχική προσωπικότητα, αλλά αυτό ΔΕΝ κάνει έναν άνδρα Master (ή Dominant) σε μα D/s σχέση.

Η συμβουλή μου:
Εκπαιδεύστε μόνοι σας καλά τον εαυτό σας. Διαβάστε όλα όσα θα πρέπει να γνωρίζετε για την υποτακτικότητα και οτιδήποτε γύρω από αυτήν. Κάντε ερωτήσεις στα chat rooms ή στα forum. Αν κανείς δεν απαντά στις ερωτήσεις σας, να ψάξετε να βρείτε ένα φιλόξενο ιστότοπο, όπου θα είναι κάποια άτομα πρόθυμα να συζητήσουν τις ανησυχίες σας, χωρίς να σας ειρωνεύονται και από αυτούς να πάρετε όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες για την κυριαρχία και την υποταγή που θα σας χρειαστούν για την επικείμενη αναζήτηση σας ενός Dom.

Πολλοί ιντερνετικοί Dominants, απλά αναζητούν επιβεβαίωση του εγώ τους ή την ηδονή και τον οργασμό ή μπορεί και τα τρία αυτά μαζί.

Έχετε ανάγκες και επιθυμίες όπως ακριβώς έχουν και οι Κυρίαρχοι. Έχετε το δικαίωμα να περιμένετε από αυτούς να πληρούν τις προϋποθέσεις για να μπορέσουν να σας τις εκπληρώσουν. Μια μερίδα ιντερνετικών Dom, ενδιαφέρονται δυστυχώς μόνο για τα δικά τους "θέλω" και τις δικές τους ανάγκες. Αυτός είναι ο λόγος που θα χρησιμοποιήσουν μια πειθήνια τακτική, που θα έχει σκοπό την ενίσχυση της αυτοεκτίμησης τους ή να εκπληρώσουν τις σεξουαλικές τους φαντασιώσεις. Τις περισσότερες φορές παραλείπουν εσκεμμένα να σας πουν την αλήθεια, ότι στην πραγματικότητα δεν επιθυμούν μια σχέση 24/7, ακόμη και αν ξέρουν ότι είναι αυτό που εσείς ψάχνετε.

Η συμβουλή μου:
Να είναι πολύ εμφανές για το τι μπορείτε να περιμένετε από μια D/s σχέση. Πρέπει να είναι γνωστό ότι δεν θα συμβιβαστείτε για κάτι λιγότερο. Έχετε το δικαίωμα, ακόμη και να μην συζητήσετε οτιδήποτε αφορά την σεξουαλικότητα σας, αν αυτό σας κάνει να νιώθετε άβολα. Πολλοί παίκτες γύρω σας θα εξαφανιστούν, όταν καταλάβουν ότι ξέρετε τι ακριβώς θέλετε και το τι σκοπούς έχετε και έτσι δεν θα παίξουν παιχνίδια μαζί σας.

Οι εγκληματίες είναι ανάμεσά μας

Αυτό μην το ξεχνάτε ποτέ... και να το έχετε πάντα στο πίσω μέρος το κεφαλιού σας! Δυστυχώς, υπάρχουν άνδρες οι οποίοι επιθυμούν να δεθούν μαζί σας συναισθηματικά για να σας προκαλέσουν σωματικές, ακόμη και υλικές βλάβες. Μην δίνετε ΠΟΤΕ τα προσωπικά σας στοιχεία, μέχρι να μπορείτε να καταλάβετε με αποδείξεις, ότι το πρόσωπο αυτό είναι ασφαλές, και έντιμο. Πολλά "αρπακτικά" βλέπουν τις υποτακτικές σαν εύκολο στόχο. Αυτοί θα σας πουν οτιδήποτε θα θέλατε να ακούσετε από έναν άντρα. Το πιθανότερο είναι να μοιάζουν με τον γλυκύτατο άνθρωπο της διπλανής πόρτας. Θα έχουν μεγάλες θέσεις εργασίας, θα είναι καλά εκπαιδευμένοι και φαινομενικά θα έχουν μια ευτυχισμένη ζωή. Μην περιμένετε να γίνει κάποια εγκληματική πράξη, με ένα συγκεκριμένο τρόπο, σε ένα συγκεκριμένο τόπο. Να χρησιμοποιείτε το κεφάλι σας και ανά πάσα στιγμή να ενδιαφέρεστε για την ασφάλειά σας και να την έχετε πρώτη απ 'όλα στο μυαλό σας.

Εν κατακλείδι:
Οι κοινότητες, τα forum και τα chat rooms, είναι στον τομέα τους ορυχεία σημαντικού ανθρώπινου δυναμικού. Προετοιμάστε τον εαυτό σας κατάλληλα και τότε θα έρθει και αυτός ο ιδανικός Κυρίαρχος που θέλετε. Ευτυχώς ανάμεσά μας, υπάρχουν αξιόλογοι, αξιοπρεπέστατοι και πραγματικοί Κύριοι! Ανακαλύψτε τους!

thanasis
09-04-12, 13:38
Πολύ καλό, ίσως να έπρεπε να είναι sticky.

freyja
09-04-12, 13:40
Πολύ καλές οι συμβουλές σου, ιδιαίτερα για τους νεοεισερχόμενους.
Ας μην ξεχνάμε όμως να αναφέρουμε ότι ακριβώς τα ίδια ισχύουν και για τους "από κάτω".

knight
09-04-12, 14:04
Πολύ καλές οι συμβουλές σου, ιδιαίτερα για τους νεοεισερχόμενους.
Ας μην ξεχνάμε όμως να αναφέρουμε ότι ακριβώς τα ίδια ισχύουν και για τους "από κάτω".

Κι εδώ συμφωνούμε, αλλά το ρεπ το παίρνει δικαίως η Lady.
Να προσθέσω, ότι τα ανάλογα ισχύουν και για την Mistress Perfect, με έμφαση στους οικονομικούς κινδύνους.
Ο παθός, μαθός...

dora_salonica
09-04-12, 15:35
Συμφωνώ με τον thanasis..:victorious:

Κανονικά θα έπρεπε αυτό να το διαβάζει κάθε νέο μέλος που εισέρχεται στο φόρουμ. Κι εγώ προσωπικά, θα τους χαρίσω ένα πολύ μικρό καλάθι, για να βάζουν μέσα τα κεράσια των "Μάστερς"...

Το 99,9% του συνόλου των online ανδρών που δηλώνουν ότι είναι Masters, δεν είναι.

Προσυπογράφω (εξάλλου ήδη έχω γνωρίσει τους περισσότερους και καναδυό που μου ξέφυγαν, αποκαλύφθηκαν εκ του μακρόθεν τί μελό ήταν...:playful:)

Αλλά σ' αυτό το 0,1% εναποθέτουμε τις ελπίδες μας Εύα μου.:love_heart:

Κάποιος μπορεί να σας πει "να το προχωρήσουμε αργά, χωρίς να βιαζόμαστε". Αυτό είναι όντως μεγάλη κουβέντα, αλλά νομίζω ότι δεν θα σας κάνει να νιώσετε καλύτερα όταν μάθετε ο Dom των ονείρων σας, στην πραγματική του ζωή στην Κρήτη, ζει με τη σύζυγό του και τα τρία παιδιά του και δεν έχει καμία απολύτως πρόθεση να σας αγαπήσει πραγματικά ή να εγκαταλείψει όλα αυτά, για χάρη σας .

Προσωπικά δεν με απασχολεί αν δεν με αγαπήσει "πραγματικά" ο Μάστερ, διότι οι αξιαγάπητοι άνθρωποι ποτέ δεν ασχολούνται με τέτοιου είδους διλήμματα:playful:. Θα με ενδιέφερε όμως να γνωρίζω αν έχει τον χρόνο που απαιτεί μία σχέση D/s. Σαφώς δεν επιθυμώ κανένας να εγκαταλείψει την οικογένειά του "για χάρη μου", αφού το D/s δεν χρειάζεται να συμπεριλαμβάνει γάμο (δεν πιστεύω καν στο θεσμό του γάμου). Κατανοώ όμως τους λόγους που φέρνουν πολλές κοπέλες στο χώρο και σίγουρα δεν είναι το D/s. Είναι η ρομαντική μονογαμική αγάπη και ο γάμος.:disgust:

Έχω επίσης ακούσει σχετικές ιστορίες, που κάποιοι "ιδανικοί Dom" αποδείχτηκαν ότι πίσω από την οθόνη του υπολογιστή, ήταν γυναίκες.

Να τί θα κάνω ΑΝ γεράσω ποτέ...D/s εξ αποστάσεως ως άντρας..:eagerness:

Εξαιρετικές συμβουλές.:applause: Μακάρι να τις άκουγαν κιόλας...:concern:

Φαίδρα
09-04-12, 18:46
Εξαιρετικές συμβουλές.:applause: Μακάρι να τις άκουγαν κιόλας...:concern:

Νομίζω, ότι το καλύτερο δυνατό γίνεται με το να προειδοποιούν και να συμβουλεύουν τα έμπειρα άτομα του χώρου τους "νεοσύλλεκτους" (και όχι μόνον αυτούς βέβαια). Και γι΄ αυτό αξίζει ένα μεγάλο τεράστιο ΡΕΠ σ΄ αυτό το φόρουμ. Από ΄κει και πέρα η ευθύνη είναι πλέον των ίδιων των ατόμων να ακούσουν, να διαβάσουν, να ζητήσουν συμβουλές, βοήθεια ή οτιδήποτε άλλο. Είναι ευθύνη προς τους εαυτούς τους και μόνο.

lara[E-p]
09-04-12, 19:37
Καλό θα ήταν να έμπαιναν και οι αρχικές πηγές στα μεταφρασμένα κείμενα, ιδιαίτερα όταν είναι "all rights reserved and exclusively held" από τον δημιουργό τους.

http://submissive1.homestead.com/onlinedominant.html

dora_salonica
09-04-12, 20:01
;25250']Καλό θα ήταν να έμπαιναν και οι αρχικές πηγές στα μεταφρασμένα κείμενα, ιδιαίτερα όταν είναι "all rights reserved and exclusively held" από τον δημιουργό τους.

Ευχαριστούμε πολύ lara[E-p] για την παράθεση της αρχικής πηγής. Μου κάνει ειλικρινά εντύπωση η ευρυμάθειά σου σχετικά με κείμενα του χώρου.:D

Καλό θα ήταν να ξέραμε και τον μεταφραστή του κειμένου. Πάντως είναι μία πολύ καλή μετάφραση. Και ένα πολύ κατατοπιστικό κείμενο.:)

mescalito
09-04-12, 22:46
πολύ καλό κείμενο!!!

Tyfeas
10-04-12, 00:48
Καλό θα ήταν να ξέραμε και τον μεταφραστή του κειμένου. Πάντως είναι μία πολύ καλή μετάφραση. Και ένα πολύ κατατοπιστικό κείμενο.:)

Η μετάφραση είναι σαν τις γυναίκες...όταν είναι πιστή δεν είναι όμορφη και όταν είναι όμορφη δεν είναι πιστή: D

knight
10-04-12, 01:39
Η μετάφραση είναι σαν τις γυναίκες...όταν είναι πιστή δεν είναι όμορφη και όταν είναι όμορφη δεν είναι πιστή: D

Κι όμως, η πανέμορφη σύζυγος κάποιου, έμεινε η μόνη ναυαγός σε νησάκι του ωκεανού για χρόνια!

SM Art Lady
10-04-12, 07:11
;25250']Καλό θα ήταν να έμπαιναν και οι αρχικές πηγές στα μεταφρασμένα κείμενα, ιδιαίτερα όταν είναι "all rights reserved and exclusively held" από τον δημιουργό τους.

Έχω χάσει πολλά χρήσιμα αρχεία από τον υπολογιστή μου....
Δυστυχώς θα υπάρξουν και άλλες παραβλέψεις στο μέλλον.

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση lara και την κατανόηση από όλους σας.

Astrovroxi
10-04-12, 08:39
πολυ κατατοπιστικο και πραγματικο κειμενο

Anatoli
10-04-12, 12:09
Πολύ καλό, ίσως να έπρεπε να είναι sticky.

συμφωνώ

thanasis
10-04-12, 12:55
Έχω χάσει πολλά χρήσιμα αρχεία από τον υπολογιστή μου....
Δυστυχώς θα υπάρξουν και άλλες παραβλέψεις στο μέλλον.

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση lara και την κατανόηση από όλους σας.

Συμφωνώ με τη λάρα. Σε τέτοιες αναρτήσεις που το κείμενο δεν είναι δικό μας, δέον να αναφέρεται αυτό. Τούτο είναι νομίζω αυτονόητο, αυτά με τα χαμένα αρχεία έχουν αέρα δικαιολογίας και ελπίζω οτι θα εντιταριστεί το προσήκον στο παρόν κείμενο κ θα περιλαμβάνεται σε μελλοντικές "παραβάσεις".

zyliet
16-04-12, 12:37

Μέγα λάθος.....:nonchalance:(όσον αφορά τις γυναίκες, ποιός νοιάζεται τόσο πολύ για τη μετάφραση; )

άλλωστε εξαρτάται και από τους άντρες στους οποίους "αναφέρονται".........:stung:

thanasis
16-04-12, 19:49
Μέγα λάθος.....:nonchalance:(όσον αφορά τις γυναίκες, ποιός νοιάζεται τόσο πολύ για τη μετάφραση; )

άλλωστε εξαρτάται και από τους άντρες στους οποίους "αναφέρονται".........:stung:

Δηλαδή υπάρχουν γυναίκες που είναι και άσχημες και άπιστες;

Anatoli
16-04-12, 20:19

ουυυυυυ αμέ αμέ αμέεεεεεεεεε όταν ο σύντροφοι είναι πιο άσχημοι από αυτές...!!!!!

didi
16-04-12, 22:18

Aπό πότε η απιστία έχει να κάνει με την ομορφιά αγαπητέ? Ο καθείς έχει τον τύπο του και αυτό αρκεί!

deepscan
17-04-12, 00:27
Aπό πότε η απιστία έχει να κάνει με την ομορφιά αγαπητέ? Ο καθείς έχει τον τύπο του και αυτό αρκεί!

Θα ήταν ανόητο να μη συμφωνήσει κανείς με αυτό :/
Δεν μπορούμε φυσικά να ταυτίσουμε το όμορφο πλάσμα με το ελκυστικό πλάσμα. [Παρόλο που, προφανώς, η εξωτερική ομορφιά έχει οπωσδήποτε πλεονεκτήματα όσο αφορά στην πρώτη εντύπωση. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι αρκετή, αν δεν υποστηρίζεται από κάτι άλλο, ώστε να διατηρήσει / εξισορροπήσει τη δύναμη που έχει ο/η Ελκυστικός/ή, η οποία φαίνεται να είναι σχεδόν αιώνια.]

zyliet
17-04-12, 00:41

χαααα.....μα ασφαλώς!
αλλά σκέψου και το άλλο........υπάρχουν γυναίκες που είναι και όμορφες και πιστές!!!:friendly_wink:

ίσως ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, αλλά είναι......και καλό και αληθινό! think about it....;)

thanasis
17-04-12, 00:48
χαααα.....μα ασφαλώς!
αλλά σκέψου και το άλλο........υπάρχουν γυναίκες που είναι και όμορφες και πιστές!!!:friendly_wink:

ίσως ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, αλλά είναι......και καλό και αληθινό! think about it....;)

Τις οποίες, να φανταστώ, τις φέρνει ο Άη Βασίλης; :)

zyliet
17-04-12, 00:59
Τις οποίες, να φανταστώ, τις φέρνει ο Άη Βασίλης; :)

όχι μωρέ, σε διαβεβαιώ ότι ζουν όλο τον χρόνο.......και μάλιστα ανάμεσά μας!:star:

υ.γ. καλά γι αυτόν τον Αη Βασίλη δε σου τα 'πανε ; άστα.....μούφα λέει:ambivalence:
κι εγώ πέρυσι το 'μαθα και είμαι να σκάσω , είμαι.......:sulkiness:

thanasis
17-04-12, 01:04
όχι μωρέ, σε διαβεβαιώ ότι ζουν όλο τον χρόνο.......και μάλιστα ανάμεσά μας!:star:

υ.γ. καλά γι αυτόν τον Αη Βασίλη δε σου τα 'πανε ; άστα.....μούφα λέει:ambivalence:
κι εγώ πέρυσι το 'μαθα και είμαι να σκάσω , είμαι.......:sulkiness:

Χρειάζεσαι και ειδικά γυαλιά για να τις δεις (βλ. Carpenter) ;

Όπως και να έχει, για τους πολυερωτικούς εξ ημών, it just doesn't make any difference.

zyliet
17-04-12, 01:07
Όπως και να έχει, για τους πολυερωτικούς εξ ημών, it just doesn't make any difference.

....Now we are talking!!!!!!:stung:

Uther
18-04-12, 06:48
χαααα.....μα ασφαλώς!

ίσως ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, αλλά είναι......και καλό και αληθινό! think about it....;) για πόσο καιρό;

sklavina
18-04-12, 10:52
για πόσο καιρό;

Για όσο αξίζει..

verwolf
18-04-12, 11:03
Για όσο αξίζει..

!!!!! Έτσι.... όλα είναι αγώνας......

Φαίδρα
18-04-12, 17:13
για πόσο καιρό;

για πάντα!

zyliet
18-04-12, 23:37
για πόσο καιρό;

αν και sklavina , werwolf και Die Drachenbraut με κάλυψαν(συμφωνώ και με τους τρεις)....έχω να προσθέσω το εξής:

Δεν είναι η εξωτερική εμφάνιση μιας γυναίκας που καθορίζει το αν και κατά πόσο αυτή θα παραμείνει πιστή στον σύντροφο της ή όχι. Το τελευταίο εξαρτάται από την πίστη της στον εαυτό της πρώτα (σε όλα τα επίπεδα) και στον άνθρωπο που έχει απέναντί της ,αλλά και από την ολοκλήρωση/κάλυψη των αναγκών της που νοιώθει ότι αυτή η σχέση της προσφέρει. Και φυσικά ας μη ξεχνάμε και τον παράγοντα χαρακτήρα /ιδιοσυγκρασία.

Μια γυναίκα που αγαπά τον εαυτό αλλά και το σώμα της (και συμβαίνει να είναι και όμορφη αντικειμενικά αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν κάποια όρια αντικειμενικότητας στην ομορφιά, που μάλλον υπάρχουν ) γιατί να αναζητήσει την επιβεβαίωση παραπέρα; Mακριά από τον άνθρωπο που βιώνει μαζί του μια σχέση αγάπης, αλληλοσεβασμού, μια σχέση μέσω της οποίας ο ένας συμπληρώνει τον άλλο; Δεν υπάρχει λόγος.....απλό!:)

Δεν είναι όλες οι όμορφες άπιστες ...ούτε και το αντίστροφο. Δεν είναι όλες οι άσχημες πιστές ...ούτε και το αντίστροφο.:stung:

δε θα επεκταθώ γιατί ίσως είμαστε λίγο εκτός. Άλλωστε το θέμα θα μπορούσε κάλλιστα να αποτελέσει νήμα από μόνο του, νομίζω...

VILLAIN
24-04-12, 03:22
Η συμβουλή μου:
Έχετε το δικαίωμα να ζητήσετε από τους Dom να κερδίσουν την εμπιστοσύνη σας, ακριβώς όπως και σεις πρέπει να κερδίσετε την δική τους. Δεν είναι ανάγκη να πιστεύετε ότι αν κάποιος δεν θα έχει ρομαντική διάθεση απέναντι σας, θα είναι ένας "παίκτης". Δώστε χρόνο και γνωρίστε τον σαν άνθρωπο, πριν ακόμη σκεφτείτε να συζητήσετε για σχέση D/s. Αν ο άνθρωπος ενδιαφέρεται μόνο να συζητά για το Kinky sex ή να καυχιέται συνέχεια για το πόσο κυριαρχικός είναι, οι πιθανότητες είναι ότι δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για σας σαν πρόσωπο, αλλά θέλει να ζήσει την ιδέα αυτού που αντιπροσωπεύετε. Δεν υπάρχει τίποτα λάθος, με το να γίνει κάποιος πρώτα φίλος σας. Κάντε του πολλές ερωτήσεις. Φυσικά και έχετε αυτό το δικαίωμα. Χρησιμοποιήστε το. Ρωτήστε γύρω σας γι 'αυτόν. Έχει καλή φήμη? Έχει αποδειχθεί ότι λειτουργεί μόνο μέσω διαδικτύου? Μήπως δεν σας επιτρέπει την ελεύθερη πρόσβαση σ 'αυτόν, δηλαδή δεν δίνει τον αριθμό τηλεφώνου του, κρύβει την διεύθυνση της οικίας του, δεν αποκαλύπτει την διεύθυνση e mail του κλπ... Βεβαιωθείτε όσο μπορείτε καλύτερα, ότι δεν κρύβει κάτι.

Συμφωνώ απόλυτα... :)
Μου άρεσε το θέμα που άνοιξες. Το ανέλυσες πολύ σωστά με απλό λόγο και πολυ αλήθεια
Εκτιμώ ιδιέταιρα ότι μία Κυριαρχική γυναίκα δίνει αμεροληπτα συμβουλές σε υποτακτικές γυναίκες.

Έτσι πρέπει...για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλαιοί... :) :)

Rep!!!

Absinthe
24-04-12, 19:26
Ταξίδεψα πολλά πολλά χρόνια πίσω....Εκείνος τότε φάνταζε στα μάτια μου ως Μάστερ Τέλειος...σε όλα του...βγαίναμε για καιρό δίχως να προχωρήσουμε ερωτικά αλλά μόνο ως D/s .. Στο σπίτι του δεν με είχε πάει ποτέ. Έλεγε πως είναι ακατάστατο και δεν έχει χρόνο να το φτιάξει. Δεν θα ήθελε να το δω έτσι. Βρισκόμασταν κανένα 2 μηνο έξω. Τον εμπιστεύτηκα, τον ερωτεύτηκα. Όταν άρχισα να επιμένω στο να με εντάξει στη ζωή του περισσότερο, εκείνος το ξεφούρνησε... ήταν παντρεμένος!Συμπέρασμα: όσο χρονικό διάστημα και αν περάσει για να πεις πως έχεις μάθει κάποιον, αν είσαι άτυχος απλά θα σου συμβεί το κακό.Shit happens!

Μάστερ τέλειος - απ' όλες τις απόψεις- δεν μπορεί να υπάρξει, όπως δεν μπορεί να υπάρχει και κανένας τέλειος ανεξάρτητα από το στάτους του...

VILLAIN
25-04-12, 03:06
Ταξίδεψα πολλά πολλά χρόνια πίσω....Εκείνος τότε φάνταζε στα μάτια μου ως Μάστερ Τέλειος...σε όλα του...βγαίναμε για καιρό δίχως να προχωρήσουμε ερωτικά αλλά μόνο ως D/s .. Στο σπίτι του δεν με είχε πάει ποτέ. Έλεγε πως είναι ακατάστατο και δεν έχει χρόνο να το φτιάξει. Δεν θα ήθελε να το δω έτσι. Βρισκόμασταν κανένα 2 μηνο έξω. Τον εμπιστεύτηκα, τον ερωτεύτηκα. Όταν άρχισα να επιμένω στο να με εντάξει στη ζωή του περισσότερο, εκείνος το ξεφούρνησε... ήταν παντρεμένος!Συμπέρασμα: όσο χρονικό διάστημα και αν περάσει για να πεις πως έχεις μάθει κάποιον, αν είσαι άτυχος απλά θα σου συμβεί το κακό.Shit happens!

Μάστερ τέλειος - απ' όλες τις απόψεις- δεν μπορεί να υπάρξει, όπως δεν μπορεί να υπάρχει και κανένας τέλειος ανεξάρτητα από το στάτους του...

...Ήταν μια άτυχη γνωριμία για εσένα και δυστυχώς δεν είναι η μόνη παρόμοια ιστορία που έχω ακούσει.

Συμφωνώ μαζί σου.Μaster τέλειος δεν υπάρχει,σίγουρα όμως υπάρχει master αληθινός και ειλικρινής που θα εκτιμήσει την υποταγή μιας γυναίκας.:dispirited:..

dora_salonica
25-04-12, 18:43
Σε λίγο θα αρχίσουμε να δίνουμε και συμβουλές πώς να τον "κρατήσουμε"...Κουτσομπολίστικο περιοδικό το καταντήσατε το νήμα της Λαίδης...

Ποία η σχέση του παντρεμένου με τα μπιντιεσεμικά θέματα; Κορίτσια, για γαμπρό αλλού. Εδώ είναι είναι BDSM φόρουμ.

Absinthe
25-04-12, 19:49

εκεί κολλάει η αναφορά μου...

dora_salonica
25-04-12, 21:37
εκεί κολλάει η αναφορά μου...

Ε...αφού κάνατε μόνο D/s...τουλάχιστον δεν ατιμάστηκες...:witless:

SM Art Lady
26-04-12, 12:58
Σε λίγο θα αρχίσουμε να δίνουμε και συμβουλές πώς να τον "κρατήσουμε"...Κουτσομπολίστικο περιοδικό το καταντήσατε το νήμα της Λαίδης...

Δεν πειράζει Ντόρα μου... Μην ανησυχείς! Και τα άλλα τα δήθεν κοινωνικοπολιτικά περιοδικά, δεν είναι καλύτερα, αφού κατάντησαν να έχουν κοπάδια από αιμο-διψασμένα και ακυβέρνητα σκυλιά αντί για δημοσιογράφους, όπως επίσης το ίδιο έγιναν και οι "σοβαρές" υποτίθεται εφημερίδες που έγιναν περιτύλιγμα DVD. Για το νήμα θα στεναχωρηθούμε τώρα?

Ποία η σχέση του παντρεμένου με τα μπιντιεσεμικά θέματα;

Ο παντρεμένος "Master" της SuperGirl (και όχι μόνο) που τσιλημπουρδίζει και κάνει "παιχνιδάκια" εκτός γάμου.... γιατί φταίει καλέ?
Μήπως είναι ο πρώτος ή θα είναι ο τελευταίος? Προφανώς πολύ απλά και εύκολα, βρήκε ανοιχτό το φως και χώθηκε, έτσι όπως κάνουν και πολλοί άλλοι λιγούρηδες όλων των status, που βρίσκουν ψωμί και γλύφουν τα δάκτυλα! Ίσως ακόμη να νόμιζε πως εδώ (γενικά εδώ), βρήκε ανοιχτά μυαλά, αλλά προς μεγάλη του χαρά, βρήκε και ανοιχτά πόδια, έτοιμα να παραδοθούν αμαχητί και φυσικά χωρίς όρους και όρια!! Άλλωστε τι διάολο pervs θα ήταν, αν δεν έμπαινε εδώ ο καθένας τυχάρπαστος να βγάλει τα βίτσια του, τις ονειρώξεις του και τις φαντασιώσεις του και μάλιστα τσαμπέ και χωρίς κανένα κόπο, φορώντας μόνο την μάσκα του "Master" παρακαλώ, που και αυτή δεν του στοιχίζει τίποτε, αφού δεν την αγοράζει ούτε καν από τα αποκριάτικα!! Εκτός από φιλόξενοι είμαστε και γενναιόδωροι, αφού την δυνατότητα του κάθε πικραμένου, διψασμένου και άσχετου, του την δίνουμε εμείς, κάνοντας πολύ απλά με το κωλοδάχτυλό του, ένα κλικ από την λίστα επιλογών status που έχει το κάθε forum!!

Στο σπίτι με γυναίκα και παιδιά σίγουρα κανένας παντρεμένος δεν μπορεί να κάνει τσαλιμακια! Βρίσκουν εδώ λοιπόν οι κακομοίρηδες ένα άτομο (γένους θηλυκού συνήθως) δηλωμένη perv, που μπορεί να σημαίνει οτιδήποτε, - από sub έως και slut – και κάνουν αυτό που θέλουν και που νομίζουν πως πρέπει να κάνουν. Που να ξέρουν οι άνθρωποι? Να παίξουν, να χαλβαδιάσουν, να καβλαδίσουν μόνο θέλουν, να βγουν από την γαμωρουτίνα τους και κάνουν αυτό που τους λείπει αλλά και που βολεύει και τις άλλες....!

Πήρε λοιπόν το κατάλληλο βλοσυρό υφάκι για την περίσταση –ξέρετε .... εκείνο το πολλά βαρύ, του στυλ μη του μιλάτε του παιδιού, πήρε και ένα φτηνό μαστιγιάκι από το jabo bebe που το κάνουν δώρο μαζί με το αρκουδάκι για το μωρό του, και νάτος!! Αυτοβαφτίστηκε Master αν δεν τον βάφτισαν έτσι και εκείνες που ήθελαν να τον δουν έτσι (είναι της μοδός και συμβαίνει συχνά τελευταία) και όπως ο Χάρος βγαίνει παγανιά, έτσι και αυτός βγήκε για κυνήγι! Εδώ μεταξύ μας που τα λέμε, πιο κυνήγι? .... Βρήκε έτοιμα θύματα προς σφαγή... Δεν είμαστε και για δύσκολα!!! Σκέτος Κύριος!

Ας μην τραβάμε τις τρέχες μας λοιπόν για ότι μας συμβαίνει....! 'Ηθελές τα και παθές τα" έλεγε συχνά η γιαγιά μου (Θεός σχωρέστην), το λέω και γω!
Τώρα το "Ποία είναι η σχέση του παντρεμένου με τα μπιντιεσεμικά θέματα", Γιατί ρωτάμε κάτι που είναι κοινό μυστικό και "ο κόσμος τόχει τύμπανο και εμείς κρυφό καμάρι"? Είναι αυτή που είναι και των περισσότερων ανύπαντρων!! Θεωρητικά είναι μεγάλη αν είνα καλοδιαβασμένοι!! Ίσως και σε επίπεδο Ντοκτορά...!! Πρακτικά όμως...το πιθανότερο καμιά!!! Να γαμήσουν θέλουν μόνο οι άνθρωποι ... Τι είναι Master? Ο Master γαμεί ή δεν γαμεί?

Κορίτσια, για γαμπρό αλλού.

Συμφωνώ, γιατί αν νομίζετε ότι D/s - M/s είναι σχέση που μπορεί να οδηγήσει κάποιους/ες έως τον γάμο, γελαστήκατε! Σε όσους το ευελπιστούν, θα προτείνω να κάνετε την προσευχή σας, μήπως και αξιωθείτε να φτάσετε και έως τα σκαλιά μιας εκκλησιάς για κανένα παιχνίδι ρόλων! Για παραπέρα? Ούτε λόγος!!

....Εδώ είναι είναι BDSM φόρουμ.

Αυτό είναι από μόνο του ένα μεγάλο θέμα προς συζήτηση .... που θα ήταν καλύτερα να το αναπτύξουμε
ΕΔΩ!!
(http://www.greekbdsm.com/showthread.php/1111-Εδώ-είναι-είναι-BDSM-φόρουμ!?p=28048#post28048)

SM Art Lady
26-04-12, 13:32
Σε λίγο θα αρχίσουμε να δίνουμε και συμβουλές πώς να τον "κρατήσουμε"...

Εγώ θα έλεγα αντίθετα, να δίνουμε συμβουλές για το πως θα "ξαποστείλουμε" μερικούς ...
Εκτός και αν .... στην αναβροχιά..... you know!!

Βρε κορίτσια, ανάμεσα σας/μας, υπάρχουν ελάχιστοι πραγματικοί μάγκες που μπορεί να φέρνουν κάτι από αλήτες αλλά είναι "ωραίοι αλήτες". Ξεκάθαροι, ντόμπροι και ... τούμπανα!! Προς Θεού όμως!! Μη κάνετε μάγκες όσους δεν είναι και μπαίνουν και αλωνίζουν στα πόδια μας λέγοντας και κάνοντας αρλούμπες, νομίζοντας πως είναι κάποιοι!! Η φάση αυτή σε εμένα φαίνετε αστεία, μερικές φορές και εκνευριστική, αλλά σε εσάς τα pervoτσουλα και τις υποτακτικές, γυρίζει επάνω σας σαν μπούμερανγκ! Ποιος θα σας σεβαστεί μετά, γι αυτό που ήσαστε, που πραγματικά επιθυμείτε και που πρεσβεύετε? Ποιος δεν θα θελήσει να κάνει μαζί σας ότι έκανε ο .... προηγούμενος? Απλή λογική!!

Σε μια πρόσφατη συνάντηση του χώρου μας, είδα ένα άτομο να τσιμπά, να ζουλά, να φιλά, να χειρονομεί, να σαλιαρίζει, να αγκαλιάζει ξεδιάντροπα, ότι θηλυκό κινείτο στο χώρο, χωρίς δισταγμό, χωρίς άδεια από τον συνοδό τους και το λυπηρό της υπόθεσης .... χωρίς να φάει κανένα ξεγυρισμένο χαστούκι, να πει τον Δεσπότη Παναγιώτη!!

Είχε αέρα εκατό Καρδιναλίων και βάλε, αν και εμένα προσωπικά δεν μου κάνει ούτε για σκύλος στο χωράφι μου, αλλά γούστα είναι αυτά.... τι να πεις !! Με τους αρσενικούς που ευρίσκοντο στο χώρο, ήταν τυπικός και με μερικούς ήταν υπερόπτης. Μάλιστα γύριζε από εδώ και από εκεί, σαν να είχε τριδόνες ο κώλος του, μη και δεν προλάβει να τις θωπεύσει όλες. Το χαμόγελο του ήταν μέχρι τα αυτιά και γιατί όχι αφού έβγαζε το βίτσιο του Εφαψία, που αμφιβάλω αν κάποια από εσάς τις....κατα- δεκτικές, έχει καταλάβει πως ... το έχει!

Το έβγαζε λοιπόν το βίτσιο, επάνω σε ζουμερά μαγουλάκια, κωλαράκια, χειλάκια και βυζάκια και τα σιχαμερά σάλια του έπνιξαν τους πάντες!
Και όμως .... αυτό το γλοιώδες ανθρωπάκι, στα forυm το παίζει καμπόσος, μάγκας κριτής όλων και με άποψη επί παντός επιστητού!
Μη με ρωτήσετε ποιον εννοώ, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το ξεράσω....και δεν είναι μόνο αυτός το θέμα. Αν θέλετε μαντέψτε το μόνες σας, βάζοντας την μνήμη και το μυαλλό να δουλέψει .... τεμπέλες!

Σε ποιον άλλο χώρο, αυτή η νοοτροπία αυτής της "μαστερικής καρικατούρας", θα πέρναγε χωρίς να τον βάλουν όλοι στην θέση του? Μα φυσικά σε κανένα χώρο!! Γι αυτό τρώμε στην μάπα το κάθε κατακάθι, τον κάθε μαλάκα και αγάμητο που σε άλλη περίπτωση άντε και θα έπαιζαν το πουλί τους, παρέα με το pc τους χωρίς να προσβάλουν όχι απλά την αισθητική μας (αχ, madlen, madlen), αλλά το κυριότερο την νοημοσύνη μας και την ανεκτικότητα μας!!

dora_salonica
26-04-12, 17:08
Ο παντρεμένος "Master" της SuperGirl (και όχι μόνο) που τσιλημπουρδίζει και κάνει "παιχνιδάκια" εκτός γάμου.... γιατί φταίει καλέ?

Το θέμα επομένως δεν ήταν το ότι ήταν παντρεμένος, αλλά το ότι δεν ήταν Μάστερ. Ε και γιατί δεν τόλεγε τότε η Supergirl; Έχω γνωρίσει ένα σωρό βλαμμένους που δεν ήταν Μάστερ, δεν βγήκα να πω ότι ήταν κρυφο-παντρεμένοι, λολ.

Άλλωστε τι διάολο pervs θα ήταν, αν δεν έμπαινε εδώ ο καθένας τυχάρπαστος να βγάλει τα βίτσια του, τις ονειρώξεις του και τις φαντασιώσεις του και μάλιστα τσαμπέ και χωρίς κανένα κόπο, φορώντας μόνο την μάσκα του "Master" παρακαλώ, που και αυτή δεν του στοιχίζει τίποτε, αφού δεν την αγοράζει ούτε καν από τα αποκριάτικα!![...]Αυτοβαφτίστηκε Master αν δεν τον βάφτισαν έτσι και εκείνες που ήθελαν να τον δουν έτσι (είναι της μοδός και συμβαίνει συχνά τελευταία) και όπως ο Χάρος βγαίνει παγανιά, έτσι και αυτός βγήκε για κυνήγι! Εδώ μεταξύ μας που τα λέμε, πιο κυνήγι? .... Βρήκε έτοιμα θύματα προς σφαγή... Δεν είμαστε και για δύσκολα!!! Σκέτος Κύριος!

Κοίταξε να δεις, προσωπικά έχω παίξει με πολύ κόσμο και πέρασα πολύ ωραία. Δεν νιώθω ότι κάποιος μου άρπαξε κάτι με το να παίξω ή και να γαμηθώ μαζί του, διότι δεν θεωρώ το μουνί μου νόμισμα. Αντίθετα, είμαι ευγνώμων προς τους άνδρες που μου χάρισαν τις στιγμές τους και το άγγιγμά τους. Ασχέτως του αν ήταν Μάστερς πραγματικοί ή άντρες που έψαχναν λίγη περισσότερη απόλαυση στη ζωή τους.

Ας μην τραβάμε τις τρέχες μας λοιπόν για ότι μας συμβαίνει....! 'Ηθελές τα και παθές τα" έλεγε συχνά η γιαγιά μου (Θεός σχωρέστην)

Ίσως η γιαγιά να θεωρούσε το μουνί νόμισμα; Από κοινωνιολογικής απόψεως, δεν νομίζω η γιαγιά να είχε και πολλές αντιστάσεις σε μία τέτοια θεώρηση του κόσμου...

Έχω γνωρίσει εξαιρετικούς Μάστερς οι οποίοι είναι παντρεμένοι. Ειλικρινά, δεν βλέπω τί σχέση έχει ο γάμος τους με τη σχέση ή σχέσεις Κ/υ που διατηρούν! Κι εγώ είμαι μάνα τριών παιδιών, σε τί επηρεάζει αυτό τη σχέση Κ/υ που έχω;

Συμφωνώ, γιατί αν νομίζετε ότι D/s - M/s είναι σχέση που μπορεί να οδηγήσει κάποιους/ες έως τον γάμο, γελαστήκατε! Σε όσους το ευελπιστούν, θα προτείνω να κάνετε την προσευχή σας, μήπως και αξιωθείτε να φτάσετε και έως τα σκαλιά μιας εκκλησιάς για κανένα παιχνίδι ρόλων! Για παραπέρα? Ούτε λόγος!!

Ο θεσμός του γάμου είναι μία γελοιότητα. Αυτή είναι η άποψή μου. Είναι η βούλα στο παιχνίδι του μουνιού ως νόμισμα...Ντροπής πράγματα...

Σε μια πρόσφατη συνάντηση του χώρου μας, είδα ένα άτομο να τσιμπά, να ζουλά, να φιλά...

Επειδή αντελήφθην για ποιον μιλάς, θέλω να σου πω δημοσίως ότι κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Ο Κύριος αυτός είναι πολύ αγαπητός ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, εκτός ίσως από σένα (από ότι φαίνεται έχετε κάποια κόντρα - δεν είπαμε ότι δεν θα κάνουμε κόντρες Εύα μου; ) Και βέβαια αγκαλιαζόμαστε και πειραζόμαστε και κάνουμε ένα σωρό παιδιαρίσματα με όσους αγαπούμε. Σαφέστατα καμία από μας δεν "θίχτηκε" από τα πειράγματα του εν λόγω Κυρίου, ο οποίος ούτε γλοιώδης είναι ούτε εφαψίας. Είναι μεγάλη καρδιά και εξαιρετικό μυαλό. Το μόνο που μπορώ να του προσάψω είναι ότι είναι...γοητευτικός.

Αμφιβάλλω δε σφοδρά εάν ο συγκεκριμένος Κύριος θα καταδεχόταν να αγγίξει την madlene ή την κάθε madlene που κάνει το μουνί της νόμισμα...

gaby
26-04-12, 17:31
Βρίσκουν εδώ λοιπόν οι κακομοίρηδες ένα άτομο (γένους θηλυκού συνήθως) δηλωμένη perv, που μπορεί να σημαίνει οτιδήποτε, - από sub έως και slut – και κάνουν αυτό που θέλουν και που νομίζουν πως πρέπει να κάνουν.
Δεν έχει καμία απολύτως σχέση το "δηλωμένη perv" για τους κυρίους αυτούς, γιατί αυτοι γνωρίζουν καλά πως "η φύση της γυναίκας είναι sub" και κανείς δεν τους πείθει για το αντίθετο.

Δεν φέρονται καλύτερα σε δηλωμένες υποτακτικές άλλωστε.

Το αποκαλούμενο ως τέτοιο σε διάφορα BDSM sites γνωριμιών δεν οδηγεί πουθενά, εκτός ίσως απο το να αναδείξει μία άγνωστη μέχρι τότε ροπή στο vomit fetish.

Αλλιώς, το D/s και το M/s μία χαρά πάνε με τον γάμο και είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι η μόνη που έχει κατά νου πολλά παραδείγματα (αν και δι εμέ ουδόλως υποδείγματα, αλλά αυτό είναι κάτι άσχετο).

Miss Kitty
26-04-12, 17:39
Επειδή και εγώ κατάλαβα σε ποιον αναφέρεται η SM Art Lady θέλω να πω πως και σε μένα τετοιες συμπεριφορές φαίνονται όχι απλά γελοίες αλλά εμμετικές. Αυτό δεν αφορά βεβαια μόνο το συγκεκριμένο πρόσωπο αλλά γενικά αυτές τις συμπεριφορές. Καθώς επίσης με ενοχλούν και μου φαίνονται απιστευτα υποκριτικές οι ατάκες του τύπου "άλλο εδω μέσα (εννοόντας τα όσα γράφονται στο forum) και άλλο έξω" (βλ. συναντήσεις) που φυσικά εκεί πρέπει να το παίξουμε κοινωνικοί και δικτυωμένοι...
Κατά τα άλλα συμφωνώ με τις απόψεις της Εύας και πιστεύω πως όλα είναι θέμα οπτικής και του τι θέλει να βιώσει ο καθένας...

Apollyon
26-04-12, 19:39
dora το rep ειναι ελαχιστο για το τελευταιο σου post. Τα συγχαρητηρια μου πραγματικα

dora_salonica
26-04-12, 20:12
Επειδή και εγώ κατάλαβα σε ποιον αναφέρεται η SM Art Lady θέλω να πω πως και σε μένα τετοιες συμπεριφορές φαίνονται όχι απλά γελοίες αλλά εμμετικές. Αυτό δεν αφορά βεβαια μόνο το συγκεκριμένο πρόσωπο αλλά γενικά αυτές τις συμπεριφορές.

Να με συγχωρείς Miss Kitty που θα διαφωνήσω, αλλά όσον αφορά τον συγκεκριμένο Κύριο, ήμουν παρούσα και το μόνο που είδα ήταν απλά καλοί φίλοι να πειράζουν καλοπροαίρετα ο ένας τον άλλον. Άτομα με τα οποία έχω πιει καφέ πολλές φορές, έχω πάει σπίτια τους, ξέρω για τα παιδιά τους, τις μανάδες τους κλπ. Δεν μιλάω για αγνώστους που τους είδα πρώτη μου φορά, αλλά για μία παρέα, της οποίας βέβαια είμαι μέλος.

Θα ήθελα λοιπόν να επισημάνω εκ νέου το προφανές: τέτοιες συμπεριφορές, όπως αγκαλίτσες και πειράγματα και αγγίγματα είναι στην ημερήσια διάταξη ανάμεσα σε φίλους και φίλες και ανθρώπους που νιώθουν κοντά ο ένας στον άλλον. Τώρα αν εσένα σου φαίνεται εμετικό αυτό, τί να πω; Άβυσσος...

SM Art Lady
26-04-12, 22:22
Ντόρα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτό: "δεν θεωρώ το μουνί μου νόμισμα" γιατί αν το πάρω ως έχει, θα σου έλεγα ότι το δικό μου, είναι ανεκτίμητης αξίας από πάντα! Δεν το χαρίζω, ούτε το δωρίζω εύκολα!

Όσο για τον τρόπο που πηδιέται κάποιος δεν με αφορά... καλά κάνει και σίγουρα δεν θα με ρωτήσει...! Επειδή όμως πολύ απλά βρισκόμαστε σε αυτό το forum που καλώς ή κακώς επικαλείται το BDSM, η διαφορά μας ακόμα και στον τρόπο που κάνουμε sex, έγκειται προφανώς στα status μας. Αν έκανα τα ίδια πράγματα που κάνεις εσύ, ή αν φερόμουν σαν και σενα δεν θα ήμουν Mistress! Αυτό φυσικά δεν σημαίνει πως είμαι στερημένη, απλά ο τρόπος που μπορεί κάποιο αρσενικό ή θηλυκό να προσεγγίσει την σεξουαλικότητα μας, ή ακόμα και ο τρόπος που μπορεί να το απολαμβάνουμε να είναι διαφορετικός!! Σε καμία περίπτωση δεν υπαινίσσομαι ότι κάτι δεν κάνεις καλά, με όσα σε ευχαριστούν!! Χαίρομαι ιδιαίτερα με τα άτομα που είναι ο εαυτός τους... και σίγουρα εσύ είσαι ένα από αυτά!

Όσο για το πρόσωπο που αναφέρομαι... δεν θα επεκταθώ... Όποιος δεν είναι φίλος του και σε όσους δεν άρεσε, ίσως να έχουν ένα θεματάκι με τα αυθαίρετα αγγίγματα και έτσι να εξέλαβαν το θέαμα απαράδεκτο και όποιοι είναι φίλοι του... να χαίρονται αυτόν τον καλό ανθρωπάκο!! Όποιος κατάλαβε κατάλαβε.... !

gaby
26-04-12, 22:34
Εγώ θα έλεγα αντίθετα, να δίνουμε συμβουλές για το πως θα "ξαποστείλουμε" μερικούς ...
Παρατηρώ ένα δυναμικό ξεκίνημα...

Βρε κορίτσια, ανάμεσα σας/μας, υπάρχουν ελάχιστοι πραγματικοί μάγκες που μπορεί να φέρνουν κάτι από αλήτες αλλά είναι "ωραίοι αλήτες". Ξεκάθαροι, ντόμπροι και ... τούμπανα!! Προς Θεού όμως!! Μη κάνετε μάγκες όσους δεν είναι και μπαίνουν και αλωνίζουν στα πόδια μας λέγοντας και κάνοντας αρλούμπες, νομίζοντας πως είναι κάποιοι!! Η φάση αυτή σε εμένα φαίνετε αστεία, μερικές φορές και εκνευριστική, αλλά σε εσάς τα pervoτσουλα και τις υποτακτικές, γυρίζει επάνω σας σαν μπούμερανγκ! Ποιος θα σας σεβαστεί μετά, γι αυτό που ήσαστε, που πραγματικά επιθυμείτε και που πρεσβεύετε? Ποιος δεν θα θελήσει να κάνει μαζί σας ότι έκανε ο .... προηγούμενος? Απλή λογική!!
"Απλή vanilla λογική", θα ήταν πιο ακριβές, όχι;

Αυτός που θα σεβαστεί είναι αυτός που σέβεται τον εαυτό του. Ο συνειδητός δηλαδή.

Σε μια πρόσφατη συνάντηση του χώρου μας, είδα ένα άτομο ...

... αλλά το κυριότερο την νοημοσύνη μας και την ανεκτικότητα μας!!
Η νοημοσύνη και η ανεκτικότητά μου δοκιμάζεται όταν βλέπω πέντε παραγράφους trolling - flaming - ατομικής επίθεσης.

Δεν γνωρίζω σε ποιόν αναφέρεσαι, άλλωστε κάποτε που έλεγες για έναν τζατζικομάστερ πολλοί είχαν παραπλανηθεί και ήταν σίγουροι ότι εννοούσες έναν συγκεκριμένο, ενώ στην πραγματικότητα ήταν άλλος ο περί ου ο λόγος. Καταλαβαίνω τον τρόπο με τον οποίο αναφέρεσαι και αυτό με νοιάζει κυρίως, μια και όλα τα άτομα που ήταν στο πάρτυ μια χαρά συμπεριφέρονταν και κανείς δεν προκάλεσε προβλήματα. Ο τρόπος αυτός δεν είναι του επιπέδου σου και μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα. Αυτό μπορεί να γυρίσει μπούμεραγκ για σένα, τα κοπελούδια ή και οι μαμάδες κοπελούδιων σε ηλικία που πήγαν και με κανέναν Master-gaga, δεν παθαίνουν τίποτα, απλά μαθαίνουν ;)

Αλλά, θεωρητικά μιλώντας πάντα, αν π.χ. ένας συγκεκριμένος που έχω κατά νου βρισκόταν σε σκηνικό BDSMικό, πολλοί που δηλώνουν σχετικοί θα ήθελαν πολύ να κρατήσουν σημειώσεις με το τί θα έκανε και πώς.

SM Art Lady
26-04-12, 23:31
....Η νοημοσύνη και η ανεκτικότητά μου δοκιμάζεται όταν βλέπω πέντε παραγράφους trolling - flaming - ατομικής επίθεσης...

Oύτε trolling έκανα ούτε flaming, αλλά ούτε και κάποια ατομική επίθεση ... αφού δεν ονομάτισα κανένα! Είσαι υπερβολική λοιπόν .... γιατί λέω την άποψη μου για κάτι που συνέβη και κάποιους τους ενόχλησε και από ευγένια δεν μίλησαν, μερικοί απλά το παρατήρησαν και το σχολίασαν, σε άλλους φάνηκε αστείο και γέλασαν, κάποιοι θύμωσαν. Στο τέλος τέλος, δεν θα μου κλείσει κανένας το στόμα, ούτε θα μου δέσει τα χέρια για να μην γράψω κάτι που με ενοχλεί, ή την άποψη μου, που ίσως να μην αρέσει ή να μην βολεύει κάποιους!!

Ελπίζω το θέμα να κλείσει εδώ... και δεν το συνεχίζω!

...
Όσο για το πρόσωπο που αναφέρομαι... δεν θα επεκταθώ... Όποιος δεν είναι φίλος του και σε όσους δεν άρεσε, ίσως να έχουν ένα θεματάκι με τα αυθαίρετα αγγίγματα και έτσι να εξέλαβαν το θέαμα απαράδεκτο και όποιοι είναι φίλοι του... να χαίρονται αυτόν τον καλό ανθρωπάκο!! Όποιος κατάλαβε κατάλαβε.... !

dora_salonica
27-04-12, 01:28
Ντόρα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτό: "δεν θεωρώ το μουνί μου νόμισμα"

Ευχαρίστως να σου εξηγήσω Εύα μου, είναι σαφές ότι εσύ δεν διακατέχεσαι από τέτοιες μικροαστικές αντιλήψεις της κακιάς ώρας. Εννοώ ότι οι γυναίκες πιστεύουν ότι κάνουν χάρη στους άντρες όταν "τους κάθονται". Ποταπότητες. Ποτέ δεν μάσησα. Πάντοτε γαμιόμουν με όποιον με γούσταρε αν τον γούσταρα, χωρίς να θεωρώ ότι "του κάθισα" (μάλλον το αντίθετο, λολ). Καμιά φορά αναρωτιέμαι αν δεν είναι λίγο κυριαρχικό αυτό, εννοώ ότι σίγουρα και μία Μίστρες κάνει σεξ χωρίς να θεωρεί ότι δίνει κάτι, μάλλον σκέφτεται ότι παίρνει κάτι...Δεν ξέρω αν έχω δίκιο σ' αυτό...

Δεν γνωρίζω σε ποιόν αναφέρεσαι, άλλωστε κάποτε που έλεγες για έναν τζατζικομάστερ πολλοί είχαν παραπλανηθεί και ήταν σίγουροι ότι εννοούσες έναν συγκεκριμένο, ενώ στην πραγματικότητα ήταν άλλος ο περί ου ο λόγος.

Πού τον θυμήθηκες αυτόν πάλι;:glee:

Είδες πώς εξαφανίζονται σιγά σιγά οι άσχετοι; Άμα τα λέω εγώ, δεν με πιστεύετε...;)

MasterAndreas
27-04-12, 21:01

Έχεις δίκιο, πως απόλυτα τέλειο δεν μπορεί να υπάρξει, όμως η θεωρία μου για τους άνδρες θα σε απογοητεύσει. Όλες σας, θέλετε έναν άνδρα αξιόπιστο, ευγενικό, ευκατάστατο, τρυφερό να σας αγαπήσει και να στηρίζεστε επάνω του. Πιστεύεις πως ένας τέτοιος αξιόλογος άνδρας πάνω από 27 ετών, μπορεί να είναι ανύπαντρος? Εγώ πιστεύω πως είναι αδύνατο και αν θέλεις αποκλειστικότητα,
θα πρέπει να κάνεις οδυνηρούς συμβιβασμούς.

thaleia
27-04-12, 21:29
Έχεις δίκιο, πως απόλυτα τέλειο δεν μπορεί να υπάρξει, όμως η θεωρία μου για τους άνδρες θα σε απογοητεύσει. Όλες σας, θέλετε έναν άνδρα αξιόπιστο, ευγενικό, ευκατάστατο, τρυφερό να σας αγαπήσει και να στηρίζεστε επάνω του. Πιστεύεις πως ένας τέτοιος αξιόλογος άνδρας πάνω από 27 ετών, μπορεί να είναι ανύπαντρος? Εγώ πιστεύω πως είναι αδύνατο και αν θέλεις αποκλειστικότητα,
θα πρέπει να κάνεις οδυνηρούς συμβιβασμούς.

Aντρεα μου βρες μου εναν τετοιο κατω απο 27 και θα σε ασημωσω ,
εχω κορη να παντρεψω ... :excitement:

SM Art Lady
28-04-12, 00:53
Ποτέ δεν μάσησα. Πάντοτε γαμιόμουν με όποιον με γούσταρε αν τον γούσταρα, χωρίς να θεωρώ ότι "του κάθισα" (μάλλον το αντίθετο, λολ). Καμιά φορά αναρωτιέμαι αν δεν είναι λίγο κυριαρχικό αυτό, εννοώ ότι σίγουρα και μία Μίστρες κάνει σεξ χωρίς να θεωρεί ότι δίνει κάτι, μάλλον σκέφτεται ότι παίρνει κάτι...Δεν ξέρω αν έχω δίκιο σ' αυτό...

Ντόρα σε αυτά που γράφεις και αφορούν την σεξουαλικότητα μας, δεν μπορώ να πάρω θέση και να κρίνω αν έχεις δίκιο ή άδικο, ή αν συμφωνούμε ή μια με την άλλη! Είμαστε γυναίκες, που πολύ απλά έχουμε μεγάλη διαφορά στην θεώρηση των πραγμάτων!

Η κάθε μια από εμάς (και γενικότερα) μπορεί να κάνει ότι θέλει και την εκφράζει και μπορεί να δίνει το κορμί της όπου, όποτε και όπως γουστάρει! Αν μη τι άλλο, είμαστε ελεύθεροι άνθρωποι... και κάποιοι στον χώρο μας, θα έλεγα ότι είναι και πέραν του δέοντος, ελευθεριάζοντες!

Αν θέλεις τώρα, να μάθεις για το πώς σκέπτομαι εγώ για το sex… δυστυχώς δεν θα πάρεις κάποια σαφή απάντηση. Η πράξη αυτή, λόγο του χαρακτήρα μου και λόγο διαφόρων καταστάσεων, τείνει την κάθε φορά να έχει διαφορετικά χρώματα...ακόμα και αν κάνω sex με τον ιδιο παρτενέρ. Παίζουν τα pal χρώματα, μέχρι και τα πολύ σκληρά!! Στην δημιουργία τους και την αποτελεσματικότητα τους, συμβάλουν η αξία, ο χαρακτήρας και η δυναμική του εκάστοτε σεξουαλικού μου παρτενέρ.

Στο sex δίνω και παίρνω...! Παίζει φυσικά και μόνο να πάρω... Τότε σίγουρα δεν θα φταίω εγώ γι αυτό!!
Το κυριότερο για μένα και..... το δυσκολότερο θέμα για κάποιους, είναι να με κάνουν να θέλω να φτάσω μέχρι εκεί!! ... Υπάρχει ένας σχετικός βαθμός δυσκολίας...που δεν τον έχω ξεπεράσει από παιδί !! Μπορεί να φταίει η γιαγιά μου!!

Ελπίζω να σε κάλυψα, περίεργη!!

:fox:

dora_salonica
28-04-12, 03:28
Ντόρα σε αυτά που γράφεις και αφορούν την σεξουαλικότητα μας, δεν μπορώ να πάρω θέση και να κρίνω αν έχεις δίκιο ή άδικο, ή αν συμφωνούμε ή μια με την άλλη! Είμαστε γυναίκες, που πολύ απλά έχουμε μεγάλη διαφορά στην θεώρηση των πραγμάτων!

Δεν ξέρεις πόσο σε θαυμάζω και σε παραδέχομαι και σε σέβομαι...Βέβαια είμαστε διαφορετικές, όμως αυτό δεν επηρεάζει σε τίποτε αυτά που νιώθω. Υπάρχει μόνο ένα πράγμα που με ενοχλεί και το έχουμε συζητήσει αρκετές φορές και αυτό είναι οι επιθέσεις προς τα μέλη του φόρουμ. Αυτό θα ήθελα να εκλείψει.

Πέρα από αυτό είσαι από μένα άψογη, αψεγάδιαστη και πολύ αγαπητή.:)

SM Art Lady
28-04-12, 09:54
... Υπάρχει μόνο ένα πράγμα που με ενοχλεί και το έχουμε συζητήσει αρκετές φορές και αυτό είναι οι επιθέσεις προς τα μέλη του φόρουμ. Αυτό θα ήθελα να εκλείψει.

Πέρα από αυτό είσαι από μένα άψογη, αψεγάδιαστη και πολύ αγαπητή.:)

Τουλάχιστον εγώ μιλάω ευθέως και χωρίς να μασάω τα λόγια μου... Δεν σηκώνω μαχαίρια.... πισώπλατα! Για μένα είναι τα σύκα σύκα και η σκάφη, σκάφη, αν και δεν νομίζω να κάνω επιθέσεις. Συνήθως έτσι φαίνεται επειδή αμύνομαι δυναμικά, έναντι κάποιων καταστάσεων και προσώπων. Δεν μπορώ να μην λέω τα πράγματα με το όνομα τους. Αυτό βέβαια ενοχλεί κάποιους που ζουν σε κουκούλια... και που κρύβουν την εμπάθεια τους και τις μικροκακίες τους, σε όμορφα λόγια και ειρωνικές ατάκες... Δεν σκάβω τον λάκκο κανενός! Ε, τι να κάνουμε τώρα! Δεν είμαι από αυτές που γλύφουν και που όλα και όλοι μου αρέσουν!

Πάντως ευχαριστώ για τα καλά σου συναισθήματα! Είναι αμοιβαία!

dora_salonica
28-04-12, 13:06
Τουλάχιστον εγώ μιλάω ευθέως και χωρίς να μασάω τα λόγια μου... Δεν σηκώνω μαχαίρια.... πισώπλατα!

Είσαι πάντα ντόμπρα, αυτό είναι αλήθεια. Απλά θεωρώ ότι πολλές φορές ένας ηπιότερος λόγος θα έκανε θαύματα...Και βέβαια δεν μπορούμε να τους κερδίσουμε όλους, όμως μπορούμε να απαλύνουμε δύσκολες καταστάσεις αντί να τις οξύνουμε..:)

Τα φιλιά μου και την καλημέρα μου...:)

lara[E-p]
01-05-12, 22:06
...Πάντοτε γαμιόμουν με όποιον με γούσταρε αν τον γούσταρα, χωρίς να θεωρώ ότι "του κάθισα" (μάλλον το αντίθετο, λολ). Καμιά φορά αναρωτιέμαι αν δεν είναι λίγο κυριαρχικό αυτό, εννοώ ότι σίγουρα και μία Μίστρες κάνει σεξ χωρίς να θεωρεί ότι δίνει κάτι, μάλλον σκέφτεται ότι παίρνει κάτι...Δεν ξέρω αν έχω δίκιο σ' αυτό...

Πω πω αυτο το του κάθισα με ξενέρωνε ανέκαθεν.
Μέχρι που μια φορά δεν άντεξα σε μια γυναικοπαρέα κομμωτηρίου και ρώτησα, καλά ρε κορίτσια εσείς ποτέ δεν το θέλετε? Χατήρια τους κάνετε?
Όλο παραπονιόντουσαν πως ήθελαν οι δικοί τους σεξ!!!

Είχε αρχίσει να μου δημιουργείται κόμπλεξ που συνήθως εγώ ήμουν αυτή που αποζητούσε πρώτη και πάντα περισσότερο σεξ σε όλες μου τις σχέσεις!

SM Art Lady
03-05-12, 17:02
;28959']Πω πω αυτο το του κάθισα με ξενέρωνε ανέκαθεν.
Μέχρι που μια φορά δεν άντεξα σε μια γυναικοπαρέα κομμωτηρίου και ρώτησα, καλά ρε κορίτσια εσείς ποτέ δεν το θέλετε? Χατήρια τους κάνετε?
Όλο παραπονιόντουσαν πως ήθελαν οι δικοί τους σεξ!!!

Είχε αρχίσει να μου δημιουργείται κόμπλεξ που συνήθως εγώ ήμουν αυτή που αποζητούσε πρώτη και πάντα περισσότερο σεξ σε όλες μου τις σχέσεις!

Eμένα πάντως το "του κάθισα" μου ακούγεται χαριτομενιά! Ισως να "ζηλέυω" και λίγο αυτές που το έχουν εύκολο να "κάθονται", επειδή εγώ δεν μπορώ... Δεν "τόχω" που λένε...από παιδί!!!!

MasterAndreas
04-05-12, 20:11
Aντρεα μου βρες μου εναν τετοιο κατω απο 27 και θα σε ασημωσω ,
εχω κορη να παντρεψω ... :excitement:

Υπάρχουν, αλλά γίνονται ανάρπαστοι από τα πρώτα τους βήματα. Ελπίζω οι κόρες μας, να σταθούν τυχερές.

MasterAndreas
04-05-12, 20:23
Eμένα πάντως το "του κάθισα" μου ακούγεται χαριτομενιά! Ισως να "ζηλέυω" και λίγο αυτές που το έχουν εύκολο να "κάθονται", επειδή εγώ δεν μπορώ... Δεν "τόχω" που λένε...από παιδί!!!!

Στις συζητήσεις μεταξύ μας οι άνδρες, καταλήγουμε στο διασταυρωμένο συμπέρασμα, πως εσείς μας επιλέγετε. Τώρα πως γίνεται να έχουμε την αίσθηση πως ήμαστε κυνηγοί και κατακτητές? Μάλλον είναι μια ψευδαίσθηση που σας βολεύει να πλανάται. Μας αφήνετε να το πιστεύουμε, για να καλύψετε την δική σας πολλές φορές ελαφρότητα και για τα προσχήματα. Το "του κάθισα" λοιπόν δεν είναι καθόλου τυχαίο και σίγουρα προτιμότερο από "τον τύλιξα". Είναι όπως ο υπνωτισμός. Δεν υπνωτίζεται, όποιος δεν το επιθυμεί.

Brainstorm
04-05-12, 23:12
Στις συζητήσεις μεταξύ μας οι άνδρες, καταλήγουμε στο διασταυρωμένο συμπέρασμα, πως εσείς μας επιλέγετε. Τώρα πως γίνεται να έχουμε την αίσθηση πως ήμαστε κυνηγοί και κατακτητές? Μάλλον είναι μια ψευδαίσθηση που σας βολεύει να πλανάται. Μας αφήνετε να το πιστεύουμε, για να καλύψετε την δική σας πολλές φορές ελαφρότητα και για τα προσχήματα. Το "του κάθισα" λοιπόν δεν είναι καθόλου τυχαίο και σίγουρα προτιμότερο από "τον τύλιξα". Είναι όπως ο υπνωτισμός. Δεν υπνωτίζεται, όποιος δεν το επιθυμεί.

Το "του κάθισα" το λένε όσες νομίζουν πως κουβαλάνε το χρυσό μουνί και κάνουν αγγαρεία με το να ασχολούνται με τους άντρες...

Η επιλογή πιστεύω είναι αμφίδρομη, ανάμεσα σε υγιείς κοινωνίες και ανθρώπους. Στην ελληνική κοινωνία των "γαμιάδων" και των "πουτανων" παίρνουν άλλη χροιά τέτοιες ρήσεις καθώς δείχνουν την προδιάθεση των ανθρώπων για την ίδια την πράξη και το πόσο πολύ την εκτιμάνε ( ή όχι... )

Uther
05-05-12, 10:35
Το "του κάθισα" το λένε όσες νομίζουν πως κουβαλάνε το χρυσό μουνί και κάνουν αγγαρεία με το να ασχολούνται με τους άντρες...

Και συνοδεύεται αντίστοιχα Απο το ανέκδοτο "ποιο είναι το σεξουαλικό όργανο της γυναίκας που θες να κλείσεις; Το στόμα"

Ποιος λιγούρης// ξελιγωμένος τις έκανε να βλέπουν το μουνι τους χρυσό; Να σηκώσει χέρι αμέσως να δούμε αν μπορουμε να τα μετρήσουμε ή αν έχει καταντήσει μάστιγα.

thaleia
05-05-12, 10:40
Και συνοδεύεται αντίστοιχα Απο το ανέκδοτο "ποιο είναι το σεξουαλικό όργανο της γυναίκας που θες να κλείσεις; Το στόμα"

Ποιος λιγούρης// ξελιγωμένος τις έκανε να βλέπουν το μουνι τους χρυσό; Να σηκώσει χέρι αμέσως να δούμε αν μπορουμε να τα μετρήσουμε ή αν έχει καταντήσει μάστιγα.

ο μισος περιπου πληθυσμος του πλανητη εχει μουνι,
ο υπολοιπος πουτσο
και ολοι εχουν κωλο :)

AuroraBorealis
05-05-12, 10:47

Και στόμα..

thaleia
05-05-12, 10:50
Και στόμα..

δεν εβαλα το στομα γιατι χρυσοστομοι και χρυσοστομες υπαρχουν ... :)

Brainstorm
05-05-12, 14:41

Ο φοβικός πατέρας και η ψηλομύτα μάνα. Μετά έρχεται ο λιγούρης γκόμενος και δένει το γλυκό.

Uther
05-05-12, 15:19
ο υπολοιπος πουτσο

περιεργο που περισσεύουν οι λιγούρηδες με πούτσο και με κώλο και κάνουν τα μουνιά να πιστεύουν ότι ειναι χρυσά.

gaby
05-05-12, 15:34

Η επιλογή πιστεύω είναι αμφίδρομη, ανάμεσα σε υγιείς κοινωνίες και ανθρώπους. Στην ελληνική κοινωνία των "γαμιάδων" και των "πουτανων" παίρνουν άλλη χροιά τέτοιες ρήσεις καθώς δείχνουν την προδιάθεση των ανθρώπων για την ίδια την πράξη και το πόσο πολύ την εκτιμάνε ( ή όχι... )

Αυτό που, χωρίς καμία προδιάθεση ανατροπής, λες είναι "όλες πουτάνες είναι και καριόλα είναι η πουτάνα που δεν έκατσε". Σκέψου το λίγο.

Υπάρχουν πολλοί που ούτε αγγαρεία δεν θα έκανα για να τους κάτσω και ελάχιστοι που θα με έκαναν να απολέσω ισότιμου εισητηρίου για ΗΠΑ και να ακυρώσω ταξίδι προκειμένου να τους κάτσω την ώρα που το θυμήθηκαν...

ο υπολοιπος πουτσο

Και στόμα..

Σας απόλαυσα, thaleia και AuroraBorealis.

Το κοινωνικό περιβάλλον και ο τρόπος που σταθμίζει την απόλαυση, απαγορεύοντάς την αν δεν την ελέγχει. Η αγαμησιά και η ανοργασμικότητα, για την οποία δεν φταίει κανένας "λιγούρης // ξελιγωμένος". Ή η επιτακτική ανάγκη ανόδου, με ξεκίνημα της διαδρομής την Μερσεντές που περνάει αργά, πολλές φορές από μπροστά της την ώρα που αναζητά φαϊ στα σκουπίδια.

Αυτή που ευχαριστήθηκε σεξ και χύσιμο την ώρα που το θέλησε βλέπει το μουνί της και το χαϊδεύει για αυτό που είναι, το σπουδαιότερο όργανο ηδονής και το πιο ευαίσθητο, τρυφερό σημείο της.

Όλα τ άλλα είναι κουβέντες καχύποπτων κυρίων και πολιτικές φανφάρες μπερδεμένων κυριών.

Το μαλακό υπογάστριο. Έχω βαρεθεί να θυμίζω ότι είναι το ίδιο λεκτικό για άντρες και γυναίκες, γιατί άραγε;

thaleia
05-05-12, 15:40
περιεργο που περισσεύουν οι λιγούρηδες με πούτσο και με κώλο και κάνουν τα μουνιά να πιστεύουν ότι ειναι χρυσά.

Χρυσο μουνι ειναι το δικο μου μονο ολα τ αλλα ειναι μπακιρενια !! :)

Brainstorm
05-05-12, 15:54
Αυτό που, χωρίς καμία προδιάθεση ανατροπής, λες είναι "όλες πουτάνες είναι και καριόλα είναι η πουτάνα που δεν έκατσε". Σκέψου το λίγο.

Υπάρχουν πολλοί που ούτε αγγαρεία δεν θα έκανα για να τους κάτσω και ελάχιστοι που θα με έκαναν να απολέσω ισότιμου εισητηρίου για ΗΠΑ και να ακυρώσω ταξίδι προκειμένου να τους κάτσω την ώρα που το θυμήθηκαν...

Δεν ξέρω αν αυτό "βγαίνει" απο αυτό που έγραψα, σίγουρα όμως δεν ήταν αυτό που εννοούσα καθώς δεν το υποστηρίζω αυτό που είπες. Ίσως δεν το έγραψα σωστά.

Για εμένα πουτάνα είναι αυτή ή αυτός που καλλιεργεί προσδοκίες και δεν είναι πρόθυμη/πρόθυμος να τις εκπληρώσει. Κανείς άλλος.

Στην Ελλάδα δυστυχώς είναι κοινό μυστικό αλλά και κοινή πεποίθηση πως όποιος άντρας παει με 300 γυναίκες είναι μέγιστος γαμιάς, και μία γυναίκα που πάει με 300 άντρες μέγιστη πουτάνα. Δεν το ασπάζομαι σαφώς, αλλά είναι παντού γύρω μας αυτοί και αυτές που αντί να χαϊδέψουν όπως πολύ σωστά λές το όργανο τους και να αγαπήσουν αυτό που μπορεί να τους προσφέρει, το βλέπουν ώς συνάλλαγμα για κάτι άλλο και ευτελίζουν κάτι τόσο ωραίο. ( που και "διεστραμένο" και "σιχαμένο" να είναι το σεξ μεταξύ δύο ή περισσοτέρων ανθρώπων, αν δεν υπάρχει τίποτα ανάμεσα που να δημιουργεί πραγματικά άσχημα συναισθήματα και καταστάσεις, εκμετάλλευση κλπ, παραμένει κάτι το ιερό και το ωραίο και εγώ προσωπικά έτσι το αντιμετωπίζω )

Αυτή που ευχαριστήθηκε σεξ και χύσιμο την ώρα που το θέλησε βλέπει το μουνί της και το χαϊδεύει για αυτό που είναι, το σπουδαιότερο όργανο ηδονής και το πιο ευαίσθητο, τρυφερό σημείο της.

Όλα τ άλλα είναι κουβέντες καχύποπτων κυρίων και πολιτικές φανφάρες μπερδεμένων κυριών.

Ακριβώς έτσι.

AuroraBorealis
05-05-12, 15:58
Χρυσο μουνι ειναι το δικο μου μονο ολα τ αλλα ειναι μπακιρενια !! :)

Χρυσομούνα μου εσύ.. Μα να μην σε γνωρίσω πριν παντρευτώ..??

gaby
05-05-12, 16:01
Δεν ξέρω αν αυτό "βγαίνει" απο αυτό που έγραψα, σίγουρα όμως δεν ήταν αυτό που εννοούσα καθώς δεν το υποστηρίζω αυτό που είπες. Ίσως δεν το έγραψα σωστά.

Εντάξει, λάθος μου :)

Για εμένα πουτάνα είναι αυτή ή αυτός που καλλιεργεί προσδοκίες και δεν είναι πρόθυμη/πρόθυμος να τις εκπληρώσει. Κανείς άλλος.

Για μένα αυτό το άτομο είναι το πολύ αδέξιο. Τόσο που εμπλέκονται οι φαντασιώσεις του καθένα με τις προσδοκίες του και με τις επιθυμίες του, δεν είναι εύκολο να ξεχωρίσει ποιος καλλιεργεί προσδοκίες και ποιος αναζητά να κάνει πραγματικότητα αυτά που φαντάστηκε ή που επιθυμεί.

thaleia
05-05-12, 16:09
Χρυσομούνα μου εσύ.. Μα να μην σε γνωρίσω πριν παντρευτώ..??

αντε απο δω βρε πληβειε !!! :)
σιγα μη σου καθομουν !!!

Uther
05-05-12, 17:46
Το κοινωνικό περιβάλλον και ο τρόπος που σταθμίζει την απόλαυση, απαγορεύοντάς την αν δεν την ελέγχει. Η αγαμησιά και η ανοργασμικότητα, για την οποία δεν φταίει κανένας "λιγούρης // ξελιγωμένος". Ή η επιτακτική ανάγκη ανόδου, με ξεκίνημα της διαδρομής την Μερσεντές που περνάει αργά, πολλές φορές από μπροστά της την ώρα που αναζητά φαϊ στα σκουπίδια.

Το μαλακό υπογάστριο. Έχω βαρεθεί να θυμίζω ότι είναι το ίδιο λεκτικό για άντρες και γυναίκες, γιατί άραγε;

Νομίζω οτι θες να εισαι ευγενική. Κατανοητό. Αλλά γιατι δεν σε είδα εσένα όσες φορές έχεις περάσει περιόδους μεγάλες μόνη σου να σε κατηγορούν για ενοχλητική;
Επίσης μηπως εγώ πονάω λιγότερο απο τη μοναξιά; Ή μηπως είναι δυσνόητη η διαφορά μεταξύ ψάχνω γυναίκα και γίνομαι ενοχλητική στο βαθμό εκείνο που η άλλη νομίζει οτι έχει πιάσει τον παπά από τα α......α;

ΚΑτά τα άλλα αν κατάλαβα καλά μιλάς για εκμετάλλευση την οποια συγγνώμη αλλα όποιοι έχουν βιτσιο να πληρώνουν για το μουνι που θέλουν, δεν τους φταίει μετά το μουνι και σιγουρα δεν τους φταίει η κοινωνία.

Αυτο συγγνώμη αλλά δεν το κατάλαβα.

ίσως γιατι παραλείπεις το δεδομένο οτι οι άντρες το πουλάνε (όχι δεν εννοώ προσφέρουν γιατί αναφερθήκαμε στο οικονομικό και άλλου είδους όφελος ) πιο φτηνά και πιο εύκολα.

verwolf
05-05-12, 19:04

Δεν έχω λόγια Uther... οσκαρική ατάκα.... όμως δεν είναι περίεργο. Οι περισσότεροι είναι υ... για αυτό!

SM Art Lady
06-05-12, 02:31
Τελικά το νήμα που αφορά την αναζήτηση του Master Perfect, έγινε.... μουνί καλλιγραφίας...
....και ξέρετε γιατί?
Επειδή το μουνί το λένε Γιώτα και το πούτσο Παναγιώτα!!
Γι αυτό!!!

Αλλά μη μου αγχώνεστε... συνεχίστε......

http://www.youtube.com/watch?v=M4qQJwGoyV0

thaleia
06-05-12, 03:11
Τελικά το νήμα που αφορά την αναζήτηση του Master Perfect, έγινε.... μουνί καλλιγραφίας...
....και ξέρετε γιατί?

Ξερουμε , πως δεν ξερουμε ,
επειδη το καλο λαγονικο βγαζει το λαγο ,
γι αυτο στο κυνηγι του Master Perfect
χρειαζεται μουνι Perfect, αμε!!

gaby
06-05-12, 10:58
Νομίζω οτι θες να εισαι ευγενική.

Είπα τα πράγματα όπως τα βλέπω. Τα "πασπαρτού" τύπου "όλες ίδιες είναι", "όλες πουτάνες", "όλες έχουν την τιμή τους" και η εκμοντερνισμένη εκδοχή τους περί "χρυσού αιδοίου" και "μουνί ίσον νόμισμα", που τόσο εύκολο ήταν να αναμασηθεί ώστε ξεχάσαμε να διακρίνουμε την απίστευτη χυδαιότητα που το διέκρινε ως έκφραση, με απωθούν ως ισοπεδωτικά, αυτοαναιρετικά στην όποια αναζήτηση ερωτικού συντρόφου και αντιερωτικά.

Αλλά γιατι δεν σε είδα εσένα όσες φορές έχεις περάσει περιόδους μεγάλες μόνη σου να σε κατηγορούν για ενοχλητική;
Επίσης μηπως εγώ πονάω λιγότερο απο τη μοναξιά;

Αν σου πω ότι νιώθω βαθιά ευγνωμοσύνη για τον Κυρίαρχο εκείνο, που όταν με εξωπέταξε από τη ζωή του, στα 45 μου, μου έδωσε την ευκαιρία να μάθω τη μοναξιά; Να ανθρωπέψω δηλαδή;

Στον έρωτα δεν ψάχνει κανείς, καλή μου Uther, βρίσκει. Το είπε ο Οσκαρ Γουάιλντ και το βρίσκω απόλυτα σωστό. Η αλήθεια είναι ότι όσο λιγότερο παρθένος είναι κανείς, όσο περισσότερες φορές έχει καεί η γούνα του, όσο πιο ειδικές είναι οι ανάγκες του στο κάτω κάτω, τόσο περισσότερο αυξάνει το πεδίο των εξαρχής αποκλεισμένων και μικραίνει το πεδίο των επιλέξιμων. Όμως, η ουσία εδώ είναι η προδιάθεση. Αναζητούμε για να βρούμε ή αναζητούμε για να μη βρούμε και να φταίνε άλλοι επειδή δεν βρήκαμε;

Και είναι καλή εποχή για αναζητήσεις, υπάρχουν μέσα που άλλοτε ήταν αδιανόητα, ανάγκες συνειδητοποιημένες, διάθεση να τις ζήσουμε τις ανάγκες αυτές.

Ή μηπως είναι δυσνόητη η διαφορά μεταξύ ψάχνω γυναίκα και γίνομαι ενοχλητική στο βαθμό εκείνο που η άλλη νομίζει οτι έχει πιάσει τον παπά από τα α......α;

Δύο νύχτες της ζωής μου ξόδεψα για να αναζητώ υποτακτική εν δυνάμει sis μου και εννοώ απολύτως τι εννοείς. Είχα μείνει εμβρόντητη από την αγένεια, την πόζα και το κούμπωμα που οσμίστηκα, καθώς και με την αδιακρισία που διαπίστωσα. Χώρια την ασυνέπεια που την αποδίδω στο ότι ήμουν μια γυναίκα που αναζητούσε κάποια στην καλύτερη ολίγον bi για έναν συγκεκριμένο λόγο. Πάντως, το τελευταίο που έπαιζε ήταν η γνήσια επιθυμία και η προσπάθεια για την ικανοποίησή της.

Όμως δεν ξέρω αν η αιτία του φαινομένου αυτού είναι η σε βάθος αντίληψη ότι "έχει πιάσει τον πάπα από τα φρύδια" όσο η αφασία των υποτακτικών ατόμων στην Ελλάδα. Για μένα αυτό δεν οφείλεται στην υφέρπουσα στις ψυχές γυναικών αντίληψη πως έχουν το χρυσό αιδοίο, όσο στο ότι δεν υπάρχει οριοθέτηση του χώρου με αποτέλεσμα να μην είναι σαφές πότε είναι θεμιτό και αναμενόμενο να ειπωθεί / ακουστεί και κανένα "σκασμός!" και πότε αυτό πρέπει να επιφέρει την απάντηση "σάλτα και γαμήσου" και μαζί ένα ban / block.

ΚΑτά τα άλλα αν κατάλαβα καλά μιλάς για εκμετάλλευση την οποια συγγνώμη αλλα όποιοι έχουν βιτσιο να πληρώνουν για το μουνι που θέλουν, δεν τους φταίει μετά το μουνι και σιγουρα δεν τους φταίει η κοινωνία.

Για εκμετάλλευση ή για συγνωστή αγωνία επιβίωσης. Δεν είμαι βέβαιη ότι συμφωνώ μαζί σου γιατί το "βίτσιο να πληρώνουν" που λες δεν είναι ατομική υπόθεση όπως είθιστε να είναι τα βίτσια αλλά κοινωνική μανιέρα. Έχουν μάθει κάποιοι ότι το πληρωμένο μουνί είναι δικαίωμά τους και αυτό το δικαίωμα το περιφρουρούν no matter what. Ορισμένες φορές με σκληρότατο τρόπο και ιδιαίτερα οπισθοδρομικό, βλ. trafficking.

Αυτο [σημ. gaby: καχυποψία κυρίων και πολιτικές φανφάρες κυριών] συγγνώμη αλλά δεν το κατάλαβα.

Νομίζω ότι έγινε φανερή η προσωπική μου στάση επί του θέματος λίγο παραπάνω. Με άλλα λόγια, λέω ότι οι αναζητούντες αιδοία τείνουν προς την καχυποψία ως προς τα κίνητρα του προσφερόμενου αιδοίου και αυτό, μεταξύ άλλων είναι αντιερωτικό. Επίσης υποστηρίζω ότι δεν με πείθει το "πολιτικό" κομμάτι, δηλαδή όταν οι περί του αντιθέτου διαβεβαιώσεις, πως δεν υπάρχει κίνητρο άλλο πριν της απόλαυσης, εκφέρονται με επιχειρήματα και δεοντολογικές προτροπές. Γιατί το θέμα είναι η επιθυμία και τίποτα άλλο.

ίσως γιατι παραλείπεις το δεδομένο οτι οι άντρες το πουλάνε (όχι δεν εννοώ προσφέρουν γιατί αναφερθήκαμε στο οικονομικό και άλλου είδους όφελος ) πιο φτηνά και πιο εύκολα.

Με πιάνεις ανενημέρωτη. Αλήθεια; Αν αυτό διαβάζεις στην έκφραση "μαλακό υπογάστριο" και όχι την ανθρωπιά, την ανάγκη, την τόσο τρωτή πηγή της επιθυμίας, τότε δεν βλέπω πώς έχουμε κοινό τόπο συζήτησης. Εκτός αν πιστεύεις ότι η μόνη μοναξιά που είναι άξια σεβασμού είναι η δική σου...

Uther
07-05-12, 08:37
Με πιάνεις ανενημέρωτη. Αλήθεια; Αν αυτό διαβάζεις στην έκφραση "μαλακό υπογάστριο" και όχι την ανθρωπιά, την ανάγκη, την τόσο τρωτή πηγή της επιθυμίας, τότε δεν βλέπω πώς έχουμε κοινό τόπο συζήτησης. Εκτός αν πιστεύεις ότι η μόνη μοναξιά που είναι άξια σεβασμού είναι η δική σου...
Σε έναν ιδανικό κόσμο, σε μία διαφορετικού τύπου συζήτηση , με ένα διαφορετικό quote απο αυτο που χρησιμοποίησες μπορεί να διάβαζα κάτι άλλο πισω απο την έκφραση "μαλακό υπογάστριο", ΑΝ ΚΑΙ, έχω την εντύπωση ότι αρκετός κόσμος τα εξισορροπεί μεταξύ τους.

Ελπίζω να μην περιμένεις να καταλάβω ότι η λέξη "ανθρωπιά" αντικαθίσταται επαρκώς γλωσσολογικά με τη λέξη "υπογάστριο". Νομίζω κι όλας ότι η λέξη ανθρωπιά θα ήταν αρκετά εύκολη στη χρήση αν ήθελες όντως να έχουμε κοινό τόπο συζήτησης και εφόσον την επέκτεινες κατά αυτόν τον τρόπο και σε αυτή την κατεύθυνση.

Αν αυτό θεωρείτο αυτονόητο σε μία εκχυδαϊσμένη συζήτηση στην οποία σεβαστό είναι ότι δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις του ίδιου τύπου εκφράσεις, θα έπρεπε να διαβάζω το μυαλό σου για να κάνω την παραπομπή. Παρ'ολα αυτά αν αυτό ανήκει στις δικές σου ικανότητες ζητώ συγγνώμη (χωρίς ίχνος ειρωνείας) που που δεν μπορώ να αντεπεξέλθω. Πιθανόν να μην έχουμε κοινό τόπο. ΄Πιθανόν όμως για αυτό να μπορεί να γίνει η συζήτηση ενδιαφέρουσα καθώς εκτιμώ την ανατρεπτική στα δεδομένα ματιά σου.

Σε σχέση με τη μοναξιά , δεν βρίσκω γιατί η προσκόλληση στην αρπαγή θα έλυνε οποιοδήποτε πόνο μπορεί να προκαλεί η μοναξιά. Πράγμα το οποίο σημαίνει ότι μάλλον εγώ σέβομαι περισσότερο τη μοναξιά αυτών που δεν την αντέχουν, από τους ίδιους και δεν προσπαθώ να τη λύσω χρησιμοποιώντας έτοιμες και φτηνές συνταγές. Η λαχτάρα είναι σεβαστό συναίσθημα. Η εισβολή και η αρπαγή και η προχειρότητα που για περίεργο λόγο προκύπτουν, όχι.

Όσο αφορά τα υπόλοιπα, σε βρίσκω τυχερή που έχεις καταφέρει να διατηρήσεις την ισορροπία σου αψηφώντας τα επιλεγμένα κίνητρα των ανθρώπων (όχι τα πραγματικά κίνητρα και τα πραγματικά αίτια). Εγώ όταν με πλησιάζει ένας απελπισμένος υποτακτικός, που χρειάζεται λεφτά, πόνο σωματικό, συντροφιά, αλλά οχι αγάπη και μετά όσα κι αν πάρει, ποτέ δεν σκέφτεται να πει ένα ευχαριστώ, ή όταν με πλησιάζει κάποιος που για να λάβει αυτό που θέλει δεν σέβεται τη φύση μου δεν νοιώθω υποχρεωμένη να σεβαστώ τη μοναξιά που τονέφερε σε αυτό το σημείο.

Επιπρόσθετα, όταν ένα χρυσό μουνί, καταφέρνει να μου καταστρέψει το περιβάλλον για να παρει όπως πιστεύει τον χρυσό φαλλό που πάντα ήθελε, επίσης δεν πιστεύω ότι πρέπει να σεβαστώ οτιδήποτε πάνω του εκτός απο την σωματική του ακεραιότητα. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρέφω και εκτίμηση ή κατανόηση για την περίπτωσή του.

SM Art Lady
08-05-12, 02:57
......Επιπρόσθετα, όταν ένα χρυσό μουνί, καταφέρνει να μου καταστρέψει το περιβάλλον για να παρει όπως πιστεύει τον χρυσό φαλλό που πάντα ήθελε, επίσης δεν πιστεύω ότι πρέπει να σεβαστώ οτιδήποτε πάνω του εκτός απο την σωματική του ακεραιότητα. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρέφω και εκτίμηση ή κατανόηση για την περίπτωσή του.

Τελικά το πια έχει το "χρυσό μουνί" και ποιός/α δίνει και παίρνει το "χρυσό φαλλό" είναι το θέμα του BDSM?
Τι μου λετε τώρα? Εγώ που ζώ? Γιατι δεν το λέγατε τόσο καιρό για να αλλάξω ράφτη?

,

Uther
08-05-12, 07:44
Τελικά το πια έχει το "χρυσό μουνί" και ποιός/α δίνει και παίρνει το "χρυσό φαλλό" είναι το θέμα του BDSM?
Τι μου λετε τώρα? Εγώ που ζώ? Γιατι δεν το λέγατε τόσο καιρό για να αλλάξω ράφτη?

,
Όχι του bdsm. Των ανθρώπινων σχέσεων με αποτέλεσμα να επηρεάζει και το χρυσό bdsm. Αλλά επι της ουσίας έχεις δίκιο πως είμαι εκτός θέματος.
Νομιζω ομως πως τα χρυσιά μουνια ειναι αυτά που δημιουργούν τους Perfect Masters

SM Art Lady
08-05-12, 13:37
....
Νομιζω ομως πως τα χρυσιά μουνια ειναι αυτά που δημιουργούν τους Perfect Masters

Είναι αυταπάτη... ένα μεγάλο ψέμα γιατί είναι γεγονός πως δεν υπάρχουν "χρυσά μουνιά" κορίτσι μου...παρά μόνο ηλίθιοι άντρες!

Storm
08-05-12, 14:22

Εγώ πάλι το αντίθετο: ότι οι Perfect Masters δημιουργούν τα χρυσά μουνιά.
Είναι τυχαίο ότι οι γυναίκες που τις κυνηγάνε σωρηδόν οι άντρες πιάνουν ψηλά τον αμανέ;

SM Art Lady
09-05-12, 02:00
Εγώ πάλι το αντίθετο: ότι οι Perfect Masters δημιουργούν τα χρυσά μουνιά.
Είναι τυχαίο ότι οι γυναίκες που τις κυνηγάνε σωρηδόν οι άντρες πιάνουν ψηλά τον αμανέ;

Οι άντρες - είναι γνωστό- πως δεν κάνουν τίποτε άλλο από το να κυναγάνε γυναίκες (ή άντρες αναλόγως)... Όταν δεν κυνηγάνε, γαμάνε... και όταν δεν γαμάνε τον παίζουν!!

Σιγά μην εκτιμήσω σαν "χρυσομούνα" όποια την κυνηγά το κάθε αχόρταγο αρσενιικό αμφιβόλου αξίας!
Σημερα θα είναι αυτή, αύριο που η μετοχή της θα έχει πέσει, θα είναι άλλη!!
Το χρηματιστήριο αξιών πέθανε και μαζί με αυτό πέθαναν και χρυσά μουνιά....έτσι μας έμειναν στο χέρι τα μαχαίρια και τα μαστίγια!

Προφανώς θα σηκώσω πάλι θύελλα, αν έλεγα ότι το μουνί..... κάνει τους άντρες μάγκες έτσι?

Uther
09-05-12, 07:42
Είναι αυταπάτη... ένα μεγάλο ψέμα γιατί είναι γεγονός πως δεν υπάρχουν "χρυσά μουνιά" κορίτσι μου...παρά μόνο ηλίθιοι άντρες!

χαχαχα συμφωνώ...

thaleia
09-05-12, 09:19
Προφανώς θα σηκώσω πάλι θύελλα, αν έλεγα ότι το μουνί..... κάνει τους άντρες μάγκες έτσι?

Γιατι να ξεσηκωσεις θυελλα?
Οι αντρες για να δειξουν ποσο μαγκες ειναι για τρια πραγματα μιλανε.
Για τις γκομενες τους
Για τα κατορθωματα τους στο στρατο
Για τις οδηγικες τους ικανοτητες

αντε κι αν ασχολουνται με κυνηγι ή ψαρεμα
και για τα κατορθωματα τους εκει ,
αλλα αυτα συνηθως ειναι ψεμματα
ενω τα αλλα αληθειες ... :)

thanasis
09-05-12, 09:36
@θάλεια, Σμαρτ,

Πόσων χρονών είστε, είπαμε; Διασκεδαστικές ισοπεδώσεις επιπέδου cosmo, ζεσταίνουν τις καρδούλες μας πάντοτε.

thaleia
09-05-12, 10:18
@θάλεια, Σμαρτ,

Πόσων χρονών είστε, είπαμε; Διασκεδαστικές ισοπεδώσεις επιπέδου cosmo, ζεσταίνουν τις καρδούλες μας πάντοτε.

αγαπητε thanasis
ακριβως επειδη ειμαι στην ηλικια που ειμαι και αντλω συμπερασματα απο ενα τεραστιο δειγμα
και απο πολυποικιλους χωρους , ανθρωπων που εχω συναναστραφει ,
γι αυτο και λεω : "Οι αντρες για να δειξουν ποσο μαγκες ειναι "
αν εσυ το βλεπεις ως ισοπεδωση δικαιωμα σου , οσο για το cosmo δεν εχω εμπειρια απο αυτο διοτι δεν γνωριζω ουτε τι χρωμα εχει ,
εσυ που εχεις ομως δικαιουσαι να το αναφερεις :)

thanasis
09-05-12, 10:28
Τι όμορφη και ώριμη απάντηση. Συνεχίστε έτσι.

thaleia
09-05-12, 10:36
thanasis μου
ο μαγκας αντρας δεν χρειαζεται να το δειξει , ειναι .
Οσοι προσπαθουν να το δειξουν το κανουν με τους συγκεκριμενους γελοιους τροπους,
χαιρομαι που ο κυκλος γνωριμιων σου δεν περιλαμβανει τετοιους οπως φαινεται :)

SM Art Lady
09-05-12, 13:15
@θάλεια, Σμαρτ,

Δεν με απασχολεί τι λες και πως με κρίνεις, αν και έχω γίνει εξώφυλλο στο Cosmopolitan

6119

xxx
Καλή έτσι?

Στο θέμα μας:

Έχω κάνει τα χιλιόμετρα μου.... thanasis και για να ξαποστάσω, έχω δοκιμάσει κάποια στρώματα. Το συμπέρασμα που έβγαλα λοιπόν, είναι πως ένας άνδρας για να κερδίσει (όχι να πηδήξει) μια γυναίκα, είτε αυτή είναι υποτακτική, σκλάβα, Μίστρα ή Καραμίστρα, πρέπει να ανέβει σκαλιά, να ιδρώσει να κοπιάσει....

Αντίθετα, μια γυναίκα για να κερδίσει ένα άντρα, αρκεί να πέσει χαμηλά, να σκύψει χαμηλά, να πιάσει χαμηλά ή να κοιτάξει χαμηλά..... προκειμένου να μάθει τι είναι αυτό που τον καυλώνει, αλλά και που τον ξεκαυλώνει.
Αυτό εξηγεί και τον λόγο που υπάρχουν τόσοι άνδρες γύρω μας (θα έλεγα και πολλές φορές αξιόλογοι) που σέρνουν δίπλα τους φυτά ή έχουν στο πλάι τους γυναικούλες. Σπάνια όμως θα γνωρίσεις κάποια γυναίκα, που να έχει τέτοιου είδους διαστροφή. Αυτό σημαίνει , πως για τις γυναίκες έχει μεγάλη σημασία η επικοινωνία και για τον άνδρα έχει η εκσπερμάτωση.

Η δυνατότητα αυτή που έχει μια γυναίκα για επικοινωνία, στο μικρό μυαλό πολλών ανδρών, ανάβει το κόκκινο λαμπάκι. Ετσι λύνουν το θέμα τους απλά, λέγοντας πως αυτό είναι συναίσθημα, κρύβοντας με αυτόν τον τρόπο τον φόβο του. Φόβο που μπορεί να έχει αποδέκτη εκείνη, φόβο για την ανεπάρκεια του ή για την ικανότητα του να επικοινωνεί συνομιλώντας, φόβο μη και η γυναίκα καταφέρει να τον ξεκλειδώσει και διεγείρει τα καλά κρυμμένα συναισθήματα του.

Έτσι αρκείται στην διέγερση του πέους του και αυτή του είναι αρκετή αφού μπορεί να επιδεικνύει στους κολλητούς του ότι γαμάει.
Στην γυναίκα που έχει πλάι του δεν έχει ανάγκη να αποδείξει κάτι περισσότερο, γιατί φροντίζει να την κλειδαμπαρώνει σπίτι, να της αμολάει μερικά κουτσούβελα και να αναλαμβάνει να του τα μεγαλώνει να του πλένει, να του σιδερώνει και να του φτιάχνει μουσακά τις Κυριακές.

Όσο για τα συναισθήματα της, πολλοί τα έχουν χεσμένα!! Υπάρχουν πολλοί τρόποι να τα αγνοήσουν : Το παίζουν αφεντικά και σφυρίζουν αδιάφορα. Το "σφυράω αδιάφορα", μεταφράζεται πολλές φορές στο "Εγώ είμαι Κυρίαρχος" και στην ουσία σημαίνει πως "δεν έχω καμιά ιδέα για το τ ι να κάνω και πώς να το κάνω" . Φυσικά είναι γεγονός πως αν δεν γνωρίζουν κάτι, αν δεν το έχουν ψάξει, αν δεν το έχουν αναλύσει ή καλύτερα αν δεν θέλουν να το μάθουν, είναι αδύνατον να μπορεί να τους κάνει κακό... να τους βλαψει.

Αυτή η τακτική των αδιάφορων και ανώριμων, έβλαψε, εκατομμύρια γυναίκες και εξακολουθεί να βλάπτει.

Υπάρχει μόνο μια εξήγηση λοιπόν όταν ένας άνδρας είναι συναισθηματικά ανώριμος: Αδιαφορεί για την γυναικεία ανωτερότητα και την γυναικεία υπόσταση. Τα συναισθήματα τού είναι άγνωστα και τον φοβίζουν .

Μη μας λέει λοιπόν κανείς ότι διαβάζουμε Cosmo, γιατί διασκεδάζουμε και χωρίς αυτό!!

Άντε πάλι μου πατήσατε τον κάλο!!

Υ.Γ Η γυναίκεια ανωτερότητα και η υπόσταση, αφορά και τις σκλάβες και
σε όσα έγραψα, υπάρχουν φυσικά και λαμπρές, λίγες και καλές εξαιρέσεις!!

merveilleux !!!
(Lazycat σε έσκισα με το γαλλικό μου, έτσι?)

Με αγάπη απο το μέτωπο
Δική σας for ever Εύα!!!

:love_heart:

thaleia
09-05-12, 13:36
Υπάρχει μόνο μια εξήγηση λοιπόν όταν ένας άνδρας είναι συναισθηματικά ανώριμος: Αδιαφορεί για την γυναικεία ανωτερότητα και την γυναικεία υπόσταση. Τα συναισθήματα τού είναι άγνωστα και τον φοβίζουν .

Θεωρω οτι εκει κρινεται και η αντρικη κυριαρχια και ανωτεροτητα ,
στο ποσο μπορει ο αντρας να διαχειριστει και να αντιμετωπισει χωρις φοβο
την γυναικεια ανωτεροτητα με τον τροπο που την περιεγραψες ,
μια ανωτεροτητα εκτος και περα απο το bdsm ...

MasterAndreas
09-05-12, 13:40
thanasis μου
ο μαγκας αντρας δεν χρειαζεται να το δειξει , ειναι .
Οσοι προσπαθουν να το δειξουν το κανουν με τους συγκεκριμενους γελοιους τροπους,
χαιρομαι που ο κυκλος γνωριμιων σου δεν περιλαμβανει τετοιους οπως φαινεται :)

Η Ρούμελη έχει τα παλικάρια τα σωστά....Παραδέξου το επιτέλους , Χα χά.

SM Art Lady
09-05-12, 13:43
Θεωρω οτι εκει κρινεται και η αντρικη κυριαρχια και ανωτεροτητα ,
στο ποσο μπορει ο αντρας να διαχειριστει και να αντιμετωπισει χωρις φοβο
την γυναικεια ανωτεροτητα με τον τροπο που την περιεγραψες ,
μια ανωτεροτητα εκτος και περα απο το bdsm ...

Τόπιασες! Χαίρομαι!

thaleia
09-05-12, 13:46
Η Ρούμελη έχει τα παλικάρια τα σωστά....Παραδέξου το επιτέλους , Χα χά.

Στη ρουμελη και το Μωρια ολοι χορευουν την Ιτια :P

thanasis
09-05-12, 14:24
Νοούνται ως χιλιόμετρα μάλλον και όσα τις διανύει κάνοντας κύκλους. Next!

SM Art Lady
09-05-12, 14:53
Νοούνται ως χιλιόμετρα μάλλον και όσα τις διανύει κάνοντας κύκλους. Next!

Τώρα με τάπωσες με την εξυπναδούλα σου που την βρίσκω μια χαρά για την ηλικία και το μυαλό που προφανέστατα διαθέτεις ....!
Κάτι καλύτερο?

thanasis
09-05-12, 15:20
Μα δεν θέλω να ταπώσω τινά. Αυτό γίνεται δια στόματός σας με αποτελεσματικότερο τρόπο, που δεν τιμά την ηλικία, την εμπειρία και τη σοφία που θα περίμενε κανείς από εσάς να επιδεικνύετε. Δεν προσβάλλομαι, ούτε επιτίθεμαι. Περισσότερο γουατδεφακοειδής είναι η θανασοαντίδρασή για τα biases σε επίπεδο δειγματοληψίας και εξαγωγής συμπερασμάτων.

SM Art Lady
09-05-12, 15:23
Ουφ!